Dwie premiery Renault w Poznaniu; samochody z systemem R-Link 2
Francuski koncern Renault zaprezentował na poznańskich targach motoryzacyjnych dwie polskie premiery - modele Espace i Kadjar. Oba samochody wyposażone są w system multimedialny R-Link 2, obsługiwany za pomocą wbudowanego tabletu.
„W maju na rynek wchodzi nowy Espace, samochód, który ma już 30-letnią tradycję. Natomiast ten model różni się bardzo od tego, do czego poprzednie wersje nas przyzwyczaiły, poczynając od linii - teraz ma kształt crossovera” – powiedziała PAP dyrektor komunikacji Renault Polska Agata Szczech.
Przedstawicielka francuskiego koncernu podkreśliła, że nowy Espace ma wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
„Jedną z nich jest R-Link 2. Tutaj jest to tablet dotykowy, który możemy dowolnie konfigurować, przesuwać ręcznie ikony aplikacji, spersonalizować. Z poziomu tego tabletu możemy obsługiwać wszystkie funkcje samochodu. Jednym z ciekawszych rozwiązań technologicznych jest dostosowanie stylu jazdy do potrzeb kierowcy i jego nastroju. Są różne style, które proponujemy, jeden jest ściśle sportowy, inne to ekonomiczny i automatyczny. (…) Z uwagi na to, że samochód jest długi i przy takich autach częstym problemem jest tzw. martwe pole, zwłaszcza jeżeli w naszych okolicach pojawi się motocyklista, tutaj zastosowaliśmy kamery, które wychwytują go wcześniej i informują o tym prowadzącego” – tłumaczyła Szczech.
Poza Espacem w klasie crossover Renault zaprezentowało po raz pierwszy w Polsce model Kadjar, który miał światową premierę na targach motoryzacyjnych w Genewie, wcześniej w tym roku. W nim też zastosowano system R-Link 2 umożliwiający sterowanie funkcjami auta – dodała szefowa komunikacji Renault w Polsce.
Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Łukasz Marciniak (PAP)
Zobacz także
Nobel z fizyki za fale, które wstrząsnęły Wszechświatem
2017-10-03, 12:15Tegoroczną Nagrodę Nobla przyznano Rainerowi Weissowi, Barry C. Barishowi i Kipowi S. Thorne, dzięki którym powstał detektor LIGO i po raz pierwszy zaobserwowano fale grawitacyjne - echo zderzenia odległych czarnych dziur. Czytaj dalej »

Prof. Tetsuo Kanno doktorem h.c. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
2017-10-02, 19:05Wybitny japoński neurochirurg prof. Tetsuo Kanno otrzymał w poniedziałek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydział Nauk Medycznych tej uczelni zawdzięcza mu wdrożenie innowacyjnej metody leczenia… Czytaj dalej »
Medyczny Nobel za zegar biologiczny
2017-10-02, 18:38Tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny doceni każdy, kto zaspał i spóźnił się do szkoły lub do pracy. Trzech Amerykanów (Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young) uhonorowano za badania nad molekularnymi… Czytaj dalej »
Kapsuła czasu z naukowymi precjozami ukryta na Spitsbergenie
2017-10-01, 14:48Fragment meteorytu, skamieniałości, nasiona roślin, ludzkie DNA, niesporczaki, monety, zdjęcia Ziemi, kryształ krzemu - to skarby, które trafiły do kapsuły czasu, zakopanej przez polskich naukowców na Spitsbergenie. Pojemnik ma się… Czytaj dalej »
W poniedziałek poznamy pierwszych laureatów tegorocznych Nobli
2017-09-29, 08:43W najbliższy poniedziałek, około godz. 11.30 naszego czasu, poznamy nazwiska pierwszych tegorocznych laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. W kolejnych dniach Szwedzka Akademia Nauk wskaże zwycięzców z fizyki i… Czytaj dalej »