Dwie premiery Renault w Poznaniu; samochody z systemem R-Link 2
Francuski koncern Renault zaprezentował na poznańskich targach motoryzacyjnych dwie polskie premiery - modele Espace i Kadjar. Oba samochody wyposażone są w system multimedialny R-Link 2, obsługiwany za pomocą wbudowanego tabletu.
„W maju na rynek wchodzi nowy Espace, samochód, który ma już 30-letnią tradycję. Natomiast ten model różni się bardzo od tego, do czego poprzednie wersje nas przyzwyczaiły, poczynając od linii - teraz ma kształt crossovera” – powiedziała PAP dyrektor komunikacji Renault Polska Agata Szczech.
Przedstawicielka francuskiego koncernu podkreśliła, że nowy Espace ma wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
„Jedną z nich jest R-Link 2. Tutaj jest to tablet dotykowy, który możemy dowolnie konfigurować, przesuwać ręcznie ikony aplikacji, spersonalizować. Z poziomu tego tabletu możemy obsługiwać wszystkie funkcje samochodu. Jednym z ciekawszych rozwiązań technologicznych jest dostosowanie stylu jazdy do potrzeb kierowcy i jego nastroju. Są różne style, które proponujemy, jeden jest ściśle sportowy, inne to ekonomiczny i automatyczny. (…) Z uwagi na to, że samochód jest długi i przy takich autach częstym problemem jest tzw. martwe pole, zwłaszcza jeżeli w naszych okolicach pojawi się motocyklista, tutaj zastosowaliśmy kamery, które wychwytują go wcześniej i informują o tym prowadzącego” – tłumaczyła Szczech.
Poza Espacem w klasie crossover Renault zaprezentowało po raz pierwszy w Polsce model Kadjar, który miał światową premierę na targach motoryzacyjnych w Genewie, wcześniej w tym roku. W nim też zastosowano system R-Link 2 umożliwiający sterowanie funkcjami auta – dodała szefowa komunikacji Renault w Polsce.
Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Łukasz Marciniak (PAP)
Zobacz także
Polski tani test wykrywający 70 genów odpowiedzialnych za nowotwory
2017-11-27, 16:44Polscy specjaliści jako pierwsi na świcie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie. Czytaj dalej »
Przewlekła białaczka szpikowa stała się chorobą wyleczalną
2017-11-24, 19:00Przewlekła białaczka szpikowa, na którą jeszcze 20 lat temu chorzy umierali w przeciągu kilku lat, stała się chorobą przewlekłą, a nawet wyleczalną. Dyskutują o tym eksperci podczas Śląskich Debatach Hematologicznych, trwających… Czytaj dalej »
Badania naukowca z UMK mogą zmienić chronologię epoki brązu
2017-11-17, 10:53Wybuch wulkanu Thera, który zniszczył kulturę minojską i zmienił klimat, mógł nastąpić wcześniej, niż sądzono - uważa naukowiec z Torunia. Jego badania mogą zmienić chronologię epoki brązu kolebki naszej cywilizacji - wschodniego… Czytaj dalej »
Poeta z drukarki 3D zasiądzie na ławce przy rektoracie bielskiej ATH
2017-11-08, 17:37Bielszczanie wyłonią mistrza słowa, którego postać - stworzona dzięki technologii druku 3D - zasiądzie na ławce na Skwerze Poetów otwartym w środę na terenie bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej - powiedziała rzecznik uczelni… Czytaj dalej »
Nowy sprzęt toruńskiej straży miejskiej do badania jakości powietrza
2017-11-07, 17:04Dron do mierzenia zanieczyszczeń, specjalne auto do odczytu pomiarów i 10 mobilnych stacji badawczych. Toruń jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza własny system badawczy do walki ze smogiem. Operatorem sprzętu jest Straż Miejska. Czytaj dalej »