Dwie premiery Renault w Poznaniu; samochody z systemem R-Link 2
Francuski koncern Renault zaprezentował na poznańskich targach motoryzacyjnych dwie polskie premiery - modele Espace i Kadjar. Oba samochody wyposażone są w system multimedialny R-Link 2, obsługiwany za pomocą wbudowanego tabletu.
„W maju na rynek wchodzi nowy Espace, samochód, który ma już 30-letnią tradycję. Natomiast ten model różni się bardzo od tego, do czego poprzednie wersje nas przyzwyczaiły, poczynając od linii - teraz ma kształt crossovera” – powiedziała PAP dyrektor komunikacji Renault Polska Agata Szczech.
Przedstawicielka francuskiego koncernu podkreśliła, że nowy Espace ma wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
„Jedną z nich jest R-Link 2. Tutaj jest to tablet dotykowy, który możemy dowolnie konfigurować, przesuwać ręcznie ikony aplikacji, spersonalizować. Z poziomu tego tabletu możemy obsługiwać wszystkie funkcje samochodu. Jednym z ciekawszych rozwiązań technologicznych jest dostosowanie stylu jazdy do potrzeb kierowcy i jego nastroju. Są różne style, które proponujemy, jeden jest ściśle sportowy, inne to ekonomiczny i automatyczny. (…) Z uwagi na to, że samochód jest długi i przy takich autach częstym problemem jest tzw. martwe pole, zwłaszcza jeżeli w naszych okolicach pojawi się motocyklista, tutaj zastosowaliśmy kamery, które wychwytują go wcześniej i informują o tym prowadzącego” – tłumaczyła Szczech.
Poza Espacem w klasie crossover Renault zaprezentowało po raz pierwszy w Polsce model Kadjar, który miał światową premierę na targach motoryzacyjnych w Genewie, wcześniej w tym roku. W nim też zastosowano system R-Link 2 umożliwiający sterowanie funkcjami auta – dodała szefowa komunikacji Renault w Polsce.
Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Łukasz Marciniak (PAP)
Zobacz także
Nowe laboratorium NCBJ przyspieszy prace nad lekami do radioterapii
2014-01-15, 18:59Najnowocześniejsze w Polsce laboratorium badań przedklinicznych do badania radiofarmaceutyków oddano do użytku w środę w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Umożliwi ono np. przyspieszenie prac nad nowymi lekami stosowanymi m.in. w… Czytaj dalej »
Odkryto kolejny kanion pod lodem Antarktydy
2014-01-15, 11:35Potężny rów - głębszy niż Wielki Kanion Kolorado, odkryli pod lodem Antarktydy naukowcy dzięki danym satelitarnym i radarowym. Informują o tym w 'Geological Society of America Bulletin'. Czytaj dalej »
NSA korzysta z technologii radiowej do monitorowania komputerów
2014-01-15, 10:45Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) wykorzystuje technologię radiową do monitorowania działalności i przepływu informacji w około stu tysiącach komputerów na całym świecie - informuje 'New York Times'. Według gazety… Czytaj dalej »
Rok 2014 pod znakiem e-edukacji i e-medycyny
2014-01-14, 16:02Rosnąca popularności e-edukacji, internetowe wizyty lekarskie i rosnąca liczba smartfonów wśród osób powyżej 55. roku życia - to globalne trendy, które według Deloitte będą dostrzegalne na rynku nowych technologii w 2014 roku. Czytaj dalej »
Krzyżackie rękopisy z kolekcji UMK dostępne w internecie
2014-01-14, 15:57Kolekcję 19 rękopisów krzyżackich ze zbiorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika udostępniono w internecie. Konserwacja i digitalizacja cennych manuskryptów były możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czytaj dalej »