Dwie premiery Renault w Poznaniu; samochody z systemem R-Link 2
Francuski koncern Renault zaprezentował na poznańskich targach motoryzacyjnych dwie polskie premiery - modele Espace i Kadjar. Oba samochody wyposażone są w system multimedialny R-Link 2, obsługiwany za pomocą wbudowanego tabletu.
„W maju na rynek wchodzi nowy Espace, samochód, który ma już 30-letnią tradycję. Natomiast ten model różni się bardzo od tego, do czego poprzednie wersje nas przyzwyczaiły, poczynając od linii - teraz ma kształt crossovera” – powiedziała PAP dyrektor komunikacji Renault Polska Agata Szczech.
Przedstawicielka francuskiego koncernu podkreśliła, że nowy Espace ma wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
„Jedną z nich jest R-Link 2. Tutaj jest to tablet dotykowy, który możemy dowolnie konfigurować, przesuwać ręcznie ikony aplikacji, spersonalizować. Z poziomu tego tabletu możemy obsługiwać wszystkie funkcje samochodu. Jednym z ciekawszych rozwiązań technologicznych jest dostosowanie stylu jazdy do potrzeb kierowcy i jego nastroju. Są różne style, które proponujemy, jeden jest ściśle sportowy, inne to ekonomiczny i automatyczny. (…) Z uwagi na to, że samochód jest długi i przy takich autach częstym problemem jest tzw. martwe pole, zwłaszcza jeżeli w naszych okolicach pojawi się motocyklista, tutaj zastosowaliśmy kamery, które wychwytują go wcześniej i informują o tym prowadzącego” – tłumaczyła Szczech.
Poza Espacem w klasie crossover Renault zaprezentowało po raz pierwszy w Polsce model Kadjar, który miał światową premierę na targach motoryzacyjnych w Genewie, wcześniej w tym roku. W nim też zastosowano system R-Link 2 umożliwiający sterowanie funkcjami auta – dodała szefowa komunikacji Renault w Polsce.
Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Łukasz Marciniak (PAP)
Zobacz także
Japonia stawia na kolej elektromagnetyczną
2014-05-18, 10:18Jesienią rozpocznie się w Japonii budowa linii superszybkiej kolei elektromagnetycznej, łączącej Tokio z Nagoją. Japonia liczy na to, że technologię, która umożliwia pociągom osiągnięcie prędkości ponad 500 km/h, uda się wyeksportować… Czytaj dalej »
Polscy naukowcy szykują cukrową pułapkę na nowotwory
2014-05-18, 10:16Komórki nowotworowe lubią cukier, dlatego polscy naukowcy opracowali maleńkie kapsułki otoczone cukrową powłoczką, które nowotwór chętnie 'pożera'. Wypełnione kilkoma lekami, po wniknięciu do guza, mogą stanowić skuteczną broń… Czytaj dalej »
Joanna Bagniewska zwyciężczynią trzeciej polskiej edycji FameLab
2014-05-11, 10:51Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w sobotę odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu. Czytaj dalej »
Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu DiGeorge'a
2014-05-03, 09:00Towarzyszy mu około 180 objawów m.in. wady serca. Zespół DiGeorge'a, występujący prawie tak często jak zespół Downa, lekarze rozpoznają jednak rzadko. Polka szuka genów odpowiedzialnych za jego powstawanie, aby ułatwić diagnostykę… Czytaj dalej »
Fizyk: nauka jest sztuką, a badacze - artystami
2014-05-01, 16:42Piękno może być jednym z kryteriów prawdziwości w nauce - powiedział PAP fizyk prof. Grzegorz Wrochna. Badacz zdradza historie eksperymentów, które można nazwać dziełami sztuki, a także opowiada o tym, jak trudne do przyjęcia… Czytaj dalej »