10 aplikacji dla Androida, których brakuje w urządzeniach Apple'a
Business Insider zaprezentował listę funkcjonalnych aplikacji dla systemu Android, których nie znajdziemy w urządzeniach mobilnych Apple - prym wiodą alternatywne pulpity, menedżery plików i narzędzia integrujące urządzenia mobilne z komputerem PC.
Buzz Launcher wprowadza alternatywny, uproszczony ekran początkowy dla systemu urządzenia mobilnego. Aplikację wyposażono w kilka szat graficznych, obsługę gestów szybkiego dostępu do ustawień i aplikacji. Pozwala ona dostosować pulpit do preferencji użytkownika.
Google Now Launcher zamienia ekran początkowy opracowany przez producenta urządzenia (Samsung, HTC) na interfejs Google, który przenosi użytkownika wprost do usługi Google Now i powiązanych z nią narzędzi giganta z Mountain View. Aplikacja zmniejsza także liczbę niepotrzebnych ikon na pulpicie.
Link Bubble Browser pozwala na dzielenie się linkami z Facebooka i Twittera bez konieczności opuszczania otwartego okna portalu i przenoszenia użytkownika do przeglądarki. Odnośniki ładują się w tle, co nie przeszkadza użytkownikowi w dalszym przewijaniu strumienia portalu społecznościowego.
Aplikacja MightyText przekierowuje wiadomości SMS przychodzące do smartfona z systemem Android do komputera PC lub tabletu. Użytkownik może odpowiedzieć na taką wiadomość wprost z urządzenia, z którego akurat korzysta, bez konieczności sięgania po telefon.
FoxFi przyda się klientom operatorów naliczających dodatkowe opłaty za udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom przez tablet lub smartfon w trybie Hot Spot. Aplikacja blokuje przesłanie operatorowi informacji o aktywowaniu tetheringu, korzystając prawdopodobnie z VPN.
EverythingMe pomaga zachować porządek na pulpicie. Aplikacja automatycznie porządkuje nowe programy, umieszczając je w odpowiednich folderach. EverythingMe wyposażono także w narzędzie do wyszukiwania programów.
Sliding Explorer jest zaawansowanym, prostym w użyciu eksploratorem plików, który pomaga zarządzać danymi znajdującymi się na karcie SD urządzenia, zapewniając szybki dostęp do plików.
Aviate to kolejna aplikacja modyfikująca pulpit systemu, czyni to jednak dynamicznie - w zależności od pory dnia umieszcza pod ręką najpotrzebniejsze aplikacje. Rano będą to aplikacje-organizery lub pogodowe. Wieczorem na pierwszym pulpicie znajdą się np. gry i aplikacje VOD.
AirDroid pozwala na łatwą wymianę plików między urządzeniem z systemem Android, a komputerem osobistym. Program przekierowuje do komputera także powiadomienia z innych aplikacji mobilnych.
ES File Explorer przenosi funkcjonalność eksploratora plików znanego z systemów operacyjnych komputerów do urządzeń z Androidem. Aplikacja umożliwia zaawansowane zarządzenia danymi oraz synchronizację plików z PC. (PAP)
Zobacz także
Polacy budują 32-bitowe i wielordzeniowe mikroprocesory
2016-12-14, 08:53Agat, Adelit, Azuryt - to opracowane przez naukowców z Politechniki Warszawskiej pierwsze polskie 32-bitowe i wielordzeniowe mikroprocesory. Ich twórcy mają nadzieję, że maszyny będą stosowane przez polski przemysł elektroniczny. Czytaj dalej »
Algi morskie zamiast tłuszczu w produktach spożywczych
2016-12-08, 08:31Żel wytworzony z alg morskich zamiast tłuszczu? Nad takim rozwiązaniem pracują naukowcy, którzy chcą zmniejszyć kaloryczność produktów spożywczych. Zamiennik tłuszczu w smaku ma przypominać ten prawdziwy. W pierwszej kolejności… Czytaj dalej »
Outer Pioneer - nowa produkcja Vivid Games
2016-12-06, 18:35Gra akcji z popularnego gatunku sci-fi shooter będzie kolejną nowością bydgoskiego producenta gier Vivid Games. Czytaj dalej »
Polscy naukowcy opracowali materiały włókiennicze chroniące przed promieniowaniem UV
2016-12-02, 08:16Już wkrótce na polskim rynku pojawić się mogą ubrania chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, uszyte z innowacyjnych materiałów barierowych opracowanych przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Materiały te mogą… Czytaj dalej »
Nowatorska metoda uratowała pacjentów przed okaleczeniem
2016-12-01, 11:34Nowatorska metoda leczenia agresywnych guzów okolic szczękowych, zastosowana w Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego w Katowicach, pozwoliła dwojgu pacjentów uniknąć okaleczającej terapii, wiążącej się z usunięciem znacznych… Czytaj dalej »