10 aplikacji dla Androida, których brakuje w urządzeniach Apple'a
Business Insider zaprezentował listę funkcjonalnych aplikacji dla systemu Android, których nie znajdziemy w urządzeniach mobilnych Apple - prym wiodą alternatywne pulpity, menedżery plików i narzędzia integrujące urządzenia mobilne z komputerem PC.
Buzz Launcher wprowadza alternatywny, uproszczony ekran początkowy dla systemu urządzenia mobilnego. Aplikację wyposażono w kilka szat graficznych, obsługę gestów szybkiego dostępu do ustawień i aplikacji. Pozwala ona dostosować pulpit do preferencji użytkownika.
Google Now Launcher zamienia ekran początkowy opracowany przez producenta urządzenia (Samsung, HTC) na interfejs Google, który przenosi użytkownika wprost do usługi Google Now i powiązanych z nią narzędzi giganta z Mountain View. Aplikacja zmniejsza także liczbę niepotrzebnych ikon na pulpicie.
Link Bubble Browser pozwala na dzielenie się linkami z Facebooka i Twittera bez konieczności opuszczania otwartego okna portalu i przenoszenia użytkownika do przeglądarki. Odnośniki ładują się w tle, co nie przeszkadza użytkownikowi w dalszym przewijaniu strumienia portalu społecznościowego.
Aplikacja MightyText przekierowuje wiadomości SMS przychodzące do smartfona z systemem Android do komputera PC lub tabletu. Użytkownik może odpowiedzieć na taką wiadomość wprost z urządzenia, z którego akurat korzysta, bez konieczności sięgania po telefon.
FoxFi przyda się klientom operatorów naliczających dodatkowe opłaty za udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom przez tablet lub smartfon w trybie Hot Spot. Aplikacja blokuje przesłanie operatorowi informacji o aktywowaniu tetheringu, korzystając prawdopodobnie z VPN.
EverythingMe pomaga zachować porządek na pulpicie. Aplikacja automatycznie porządkuje nowe programy, umieszczając je w odpowiednich folderach. EverythingMe wyposażono także w narzędzie do wyszukiwania programów.
Sliding Explorer jest zaawansowanym, prostym w użyciu eksploratorem plików, który pomaga zarządzać danymi znajdującymi się na karcie SD urządzenia, zapewniając szybki dostęp do plików.
Aviate to kolejna aplikacja modyfikująca pulpit systemu, czyni to jednak dynamicznie - w zależności od pory dnia umieszcza pod ręką najpotrzebniejsze aplikacje. Rano będą to aplikacje-organizery lub pogodowe. Wieczorem na pierwszym pulpicie znajdą się np. gry i aplikacje VOD.
AirDroid pozwala na łatwą wymianę plików między urządzeniem z systemem Android, a komputerem osobistym. Program przekierowuje do komputera także powiadomienia z innych aplikacji mobilnych.
ES File Explorer przenosi funkcjonalność eksploratora plików znanego z systemów operacyjnych komputerów do urządzeń z Androidem. Aplikacja umożliwia zaawansowane zarządzenia danymi oraz synchronizację plików z PC. (PAP)
Zobacz także
Wystrzelono europejskiego satelitę Sentinel-1A
2014-04-04, 08:30W czwartek wieczorem z europejskiego kosmodromu w Gujanie Francuskiej został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną satelita Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) o nazwie Sentinel-1A. Będzie zbierał informacje o zmianach klimatycznych czy… Czytaj dalej »
NASA zrywa współpracę z Rosją z wyjątkiem ISS
2014-04-03, 08:24Amerykańska agencja kosmiczna NASA poinformowała w środę, iż zrywa współpracę z Rosją z wyjątkiem ISS. Czytaj dalej »
W czwartek Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn na politechnikach
2014-03-30, 10:3615 uczelni technicznych i 6 uniwersyteckich wydziałów organizuje w czwartek Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn. Uczelnie przygotowały warsztaty, spotkania ze studentkami, gry edukacyjne, a nawet... produkcję damskich szpilek na drukarce… Czytaj dalej »
Niecodzienne odkrycie - planetoida posiadająca pierścienie
2014-03-26, 19:19Obserwacje astronomiczne przeprowadzone z wielu miejsc w Ameryce Południowej doprowadziły do odkrycia systemu pierścieni wokół planetoidy Chariklo. To pierwszy przypadek planetoidy posiadającej pierścienie. Wyniki obserwacji opublikowano… Czytaj dalej »
Polskie instrumenty kosmiczne zbadają Jowisza i jego księżyce
2014-03-26, 18:18Polscy naukowcy opracowali dwa z 11 instrumentów naukowych sondy, która ma zbadać Jowisza i jego największe księżyce. Start sondy jest planowany na 2022 r., a przylot do Jowisza na 2030 r. - poinformował w środę resort gospodarki… Czytaj dalej »