10 aplikacji dla Androida, których brakuje w urządzeniach Apple'a
Business Insider zaprezentował listę funkcjonalnych aplikacji dla systemu Android, których nie znajdziemy w urządzeniach mobilnych Apple - prym wiodą alternatywne pulpity, menedżery plików i narzędzia integrujące urządzenia mobilne z komputerem PC.
Buzz Launcher wprowadza alternatywny, uproszczony ekran początkowy dla systemu urządzenia mobilnego. Aplikację wyposażono w kilka szat graficznych, obsługę gestów szybkiego dostępu do ustawień i aplikacji. Pozwala ona dostosować pulpit do preferencji użytkownika.
Google Now Launcher zamienia ekran początkowy opracowany przez producenta urządzenia (Samsung, HTC) na interfejs Google, który przenosi użytkownika wprost do usługi Google Now i powiązanych z nią narzędzi giganta z Mountain View. Aplikacja zmniejsza także liczbę niepotrzebnych ikon na pulpicie.
Link Bubble Browser pozwala na dzielenie się linkami z Facebooka i Twittera bez konieczności opuszczania otwartego okna portalu i przenoszenia użytkownika do przeglądarki. Odnośniki ładują się w tle, co nie przeszkadza użytkownikowi w dalszym przewijaniu strumienia portalu społecznościowego.
Aplikacja MightyText przekierowuje wiadomości SMS przychodzące do smartfona z systemem Android do komputera PC lub tabletu. Użytkownik może odpowiedzieć na taką wiadomość wprost z urządzenia, z którego akurat korzysta, bez konieczności sięgania po telefon.
FoxFi przyda się klientom operatorów naliczających dodatkowe opłaty za udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom przez tablet lub smartfon w trybie Hot Spot. Aplikacja blokuje przesłanie operatorowi informacji o aktywowaniu tetheringu, korzystając prawdopodobnie z VPN.
EverythingMe pomaga zachować porządek na pulpicie. Aplikacja automatycznie porządkuje nowe programy, umieszczając je w odpowiednich folderach. EverythingMe wyposażono także w narzędzie do wyszukiwania programów.
Sliding Explorer jest zaawansowanym, prostym w użyciu eksploratorem plików, który pomaga zarządzać danymi znajdującymi się na karcie SD urządzenia, zapewniając szybki dostęp do plików.
Aviate to kolejna aplikacja modyfikująca pulpit systemu, czyni to jednak dynamicznie - w zależności od pory dnia umieszcza pod ręką najpotrzebniejsze aplikacje. Rano będą to aplikacje-organizery lub pogodowe. Wieczorem na pierwszym pulpicie znajdą się np. gry i aplikacje VOD.
AirDroid pozwala na łatwą wymianę plików między urządzeniem z systemem Android, a komputerem osobistym. Program przekierowuje do komputera także powiadomienia z innych aplikacji mobilnych.
ES File Explorer przenosi funkcjonalność eksploratora plików znanego z systemów operacyjnych komputerów do urządzeń z Androidem. Aplikacja umożliwia zaawansowane zarządzenia danymi oraz synchronizację plików z PC. (PAP)
Zobacz także
Raport - co poprawia dostępność stron internetowych dla niewidomych i niedowidzących
2015-01-22, 16:52Użycie elektronicznego tekstu, a nie skanów czy zdjęć, nagłówki HTML, alternatywne opisy, właściwy kontrast kolorystyczny - to niektóre sposoby na to, żeby strona internetowa była dostępna dla osób niewidomych i niedowidzący… Czytaj dalej »
Powstaje polski ośrodek terapii protonowej
2015-01-21, 16:29Pierwszy w naszym rejonie Europy ośrodek terapii protonowej rozpocznie działalność w Bronowicach pod Krakowem w trzecim kwartale 2015 r. - poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie. Czytaj dalej »
Ciągły rozwój i polski akcent na rynku gier MOBA
2015-01-21, 11:23Popularność gier komputerowych typu MOBA stale rośnie. Baza graczy 'Dota 2' przekroczyła 10 mln osób, a 'League of Legends' - 67 mln osób. Wkrótce na rynek mają także trafić polska gra 'The Witcher Battle Arena' oraz amerykański… Czytaj dalej »
Projekt Ara zapowiada czas modularnych smartfonów?
2015-01-21, 10:32Google wprowadził pilotażowo na rynek modularny smartfon Ara. Na razie będzie dostępny wyłącznie w Portoryko. Według ekspertów może to zapowiadać otwarcie nowego segmentu rynku - urządzeń mobilnych składających się z wymienialnych… Czytaj dalej »
PE chce reformy i ujednolicenia prawa autorskiego
2015-01-20, 19:42Sprawozdawczyni PE Julia Reda chce, by napisy „ten materiał wideo jest niedostępny w danym kraju” znikły z oferty online. Pojawiają się one obecnie, gdy np. w Brukseli przeglądamy polskie portale informacyjne i chcemy uruchomić… Czytaj dalej »