10 aplikacji dla Androida, których brakuje w urządzeniach Apple'a
Business Insider zaprezentował listę funkcjonalnych aplikacji dla systemu Android, których nie znajdziemy w urządzeniach mobilnych Apple - prym wiodą alternatywne pulpity, menedżery plików i narzędzia integrujące urządzenia mobilne z komputerem PC.
Buzz Launcher wprowadza alternatywny, uproszczony ekran początkowy dla systemu urządzenia mobilnego. Aplikację wyposażono w kilka szat graficznych, obsługę gestów szybkiego dostępu do ustawień i aplikacji. Pozwala ona dostosować pulpit do preferencji użytkownika.
Google Now Launcher zamienia ekran początkowy opracowany przez producenta urządzenia (Samsung, HTC) na interfejs Google, który przenosi użytkownika wprost do usługi Google Now i powiązanych z nią narzędzi giganta z Mountain View. Aplikacja zmniejsza także liczbę niepotrzebnych ikon na pulpicie.
Link Bubble Browser pozwala na dzielenie się linkami z Facebooka i Twittera bez konieczności opuszczania otwartego okna portalu i przenoszenia użytkownika do przeglądarki. Odnośniki ładują się w tle, co nie przeszkadza użytkownikowi w dalszym przewijaniu strumienia portalu społecznościowego.
Aplikacja MightyText przekierowuje wiadomości SMS przychodzące do smartfona z systemem Android do komputera PC lub tabletu. Użytkownik może odpowiedzieć na taką wiadomość wprost z urządzenia, z którego akurat korzysta, bez konieczności sięgania po telefon.
FoxFi przyda się klientom operatorów naliczających dodatkowe opłaty za udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom przez tablet lub smartfon w trybie Hot Spot. Aplikacja blokuje przesłanie operatorowi informacji o aktywowaniu tetheringu, korzystając prawdopodobnie z VPN.
EverythingMe pomaga zachować porządek na pulpicie. Aplikacja automatycznie porządkuje nowe programy, umieszczając je w odpowiednich folderach. EverythingMe wyposażono także w narzędzie do wyszukiwania programów.
Sliding Explorer jest zaawansowanym, prostym w użyciu eksploratorem plików, który pomaga zarządzać danymi znajdującymi się na karcie SD urządzenia, zapewniając szybki dostęp do plików.
Aviate to kolejna aplikacja modyfikująca pulpit systemu, czyni to jednak dynamicznie - w zależności od pory dnia umieszcza pod ręką najpotrzebniejsze aplikacje. Rano będą to aplikacje-organizery lub pogodowe. Wieczorem na pierwszym pulpicie znajdą się np. gry i aplikacje VOD.
AirDroid pozwala na łatwą wymianę plików między urządzeniem z systemem Android, a komputerem osobistym. Program przekierowuje do komputera także powiadomienia z innych aplikacji mobilnych.
ES File Explorer przenosi funkcjonalność eksploratora plików znanego z systemów operacyjnych komputerów do urządzeń z Androidem. Aplikacja umożliwia zaawansowane zarządzenia danymi oraz synchronizację plików z PC. (PAP)
Zobacz także
PE poparł nową dyrektywę UE o bezpieczeństwie sieci informatycznych
2016-07-06, 17:57Parlament Europejski poparł w środę unijną dyrektywę, która zobowiązuje dostawców usług w określonych sektorach do zgłaszania poważnych incydentów zagrażających bezpieczeństwu sieci informatycznych. Czytaj dalej »
![](public/info/2016/thumb_480_0/2016-07-05_1467702531.jpg)
Niezwykły spektakl na niebie!
2016-07-05, 09:08Niezwykły spektakl na niebie rozegrał się minionej nocy nad Pomorzem i Kujawami. Niemal nad całym północno-wschodnim horyzontem ukazały się Obłoki Srebrzyste (ang. Noctilucent Clouds - NLC). Zjawisko występuje w naszych szerokościach… Czytaj dalej »
Sonda Rosetta zakończy misję 30 września
2016-06-30, 15:04Sonda Rosetta zakończy swoją misję 30 września, wykonując kontrolowane zejście na powierzchnię komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko - poinformowała w czwartek Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Czytaj dalej »
![](public/info/2016/thumb_480_0/2016-06-05_1465124461.jpg)
"Lekolepki" pomogą w dawkowaniu leków
2016-06-05, 12:56Do pomysłu naukowca zainspirowały podróże i rozwiązania graficzne w metrze w Meksyku. Czytaj dalej »
Studenci z Rzeszowa ponownie wygrali zawody łazików marsjańskich
2016-06-05, 11:34Drużyna Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej po raz drugi wygrała prestiżowe zawody łazików marsjańskich - University Rover Challenge, które zakończyły się w USA. Trzecie miejsce zajął zespół Continuum z Uniwersytetu… Czytaj dalej »