Smartfon pomoże znaleźć portfel
Polscy przedsiębiorcy pracują nad rozwiązaniem, które umożliwi zsynchronizowanie portfela ze smartfonem. Połączenie między przedmiotami umożliwi zlokalizowanie portfela za pomocą telefonu. Na realizację pomysłu zebrali ponad milion złotych w społecznościowej zbiórce na Kickstarterze.
Grupa polskich przedsiębiorców zgromadziła ponad 332 tys. dolarów (ok. 1,24 mln zł) podczas zbiórki w serwisie Kickstarter na rzecz projektu o nazwie Woolet - inteligentny portfel. Twórcy Wooleta jeszcze przed zakończeniem zbiórki nawiązali współpracę ze znaną polską firmą Gino Rossi.
Pierwotnie Polacy prosili o 15 tys. dolarów - kwota ostatecznie zebrana jest jednym z największych sukcesów w historii polskich zbiórek społecznościowych. Pieniądze będą przeznaczone na pokrycie kosztów produkcji pierwszej partii portfeli przeznaczonych na masowy rynek. Produkt ma trafić do rąk klientów w maju bieżącego roku.
Woolet opisywany jest przez twórców jako "inteligentny portfel": użytkownik może zsynchronizować go ze swoim smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji. Jeśli portfel zbytnio "oddali się" od telefonu, właściciel zostanie poinformowany o tym przez wiadomość wysłaną na telefon. Połączenie pomiędzy przedmiotami ma również umożliwić zlokalizowanie portfela za pomocą telefonu.
Jak donosi portal Mamstartup.pl, jeszcze przed końcem zbiórki twórcy Wooleta nawiązali współpracę z firmą Gino Rossi, znanym polskim producentem obuwia i galanterii skórzanej. Wspomogą oni Gino Rossi technologią stanowiącą podstawę działania inteligentnego portfela. Tym samym obie firmy będą próbować zaistnieć na rynku technologii ubieralnych (ang. wearables), do którego zaliczają się m.in. okulary Google Glass czy smartwatches (urządzenia łączące funkcje zegarków naręcznych z niektórymi funkcjami smartfonów). Szacuje się, że rynek ten do roku 2019 ma osiągnąć wartość 50 mld dolarów. (PAP)
Zobacz także
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-01-20_1390255741.jpg)
Ruszył projekt, który ma poprawić ochronę żołnierzy przed wybuchami min
2014-01-20, 23:06Zwiększenie bezpieczeństwa żołnierzy wewnątrz pojazdów w razie eksplozji miny lub improwizowanego ładunku wybuchowego - to cel konsorcjum kilku instytucji naukowych i firm, które zainaugurowało działalność na WAT w Warszawie. Czytaj dalej »
Sonda kosmiczna Rosetta wznowiła nadawanie
2014-01-20, 22:35Wystrzelona w 2004 roku przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) sonda Rosetta, której lądownik ma osiąść jako pierwszy taki obiekt na powierzchni komety, wznowiła w poniedziałek nadawanie sygnałów po blisko trzyletnim okresie… Czytaj dalej »
Kwantowy komputer nie tak szybki
2014-01-18, 11:45Komputery przyszłości, tak zwane komputery kwantowe, nie zawsze są znacznie szybsze od tradycyjnych. Wskazują na to wstępne eksperymenty przeprowadzone przez kanadyjską firmę D-Wave. Czytaj dalej »
Skamielina ryby pokazuje, kiedy zaczęły się wykształcać tylne nogi
2014-01-18, 10:43Skamielina ryby sprzed 375 mln lat, znaleziona na kanadyjskiej wyspie Ellesmere pokazuje, że tylne nogi zaczęły się wykształcać u ryb jeszcze zanim niektóre gatunki kręgowców wybrały życie na suchym lądzie. Czytaj dalej »
Polski przeszczep twarzy najlepszym zabiegiem na świecie w 2013 r.
2014-01-16, 07:59Pierwszy przeprowadzony w Polsce przeszczep twarzy został uznany za najlepszy na świecie zabieg rekonstrukcyjny 2013 r. podczas zakończonego właśnie na Hawajach dorocznego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Rekonstrukcyjnej… Czytaj dalej »