Sony wprowadza Spotify na PlayStation; usługa dostępna w Polsce
Sony wprowadziło w poniedziałek do konsol PlayStation streamingowy serwis muzyczny Spotify, który zastąpi dotychczasową usługę stworzoną przez japoński koncern - Music Unlimited. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników w Polsce - dowiedziała się PAP.
Usługa Spotify będzie dostępna dla użytkowników konsol do gier PlayStation 4 i starszych - PlayStation 3. Sony podkreśla, że współpraca z Spotify pozwoli na udostępnienie usługi dla odbiorców z 41 państw i przypomina, że ich poprzednia aplikacja, Music Unlimited, była dostępna tylko w 19 państwach. Aplikacja jest też dostępna dla polskich użytkowników konsol PlayStation - poinformowała PAP Monika Wenker, odpowiedzialna za PR w PlayStation Polska. Japoński koncern zwraca także uwagę, że Spotify oferuje lepsze narzędzia do obsługi playlist i eksplorowania muzyki.
Użytkownicy PlayStation mogą od dłuższego czasu korzystać z usług takich serwisów jak Netflix, Amazon czy YouTube. Dwa tygodnie temu Sony uruchomiło płatny serwis telewizji internetowej PlayStation Vue, oferujący odpłatnie ponad 50 programów.
Spotify ma na całym świecie ok. 60 mln użytkowników, z czego 15 mln wykupiło płatną wersję serwisu. Muzyczna aplikacja jest dostępna na niektórych telewizorach podłączonych do internetu i dekoderach telewizji kablowych STB. Wersja dla konsol PlayStation umożliwia m.in. słuchanie wybranej muzyki w czasie gry, bez konieczności wyłączania oryginalnych dźwięków. Usługa jest darmowa, a dostęp do niej finansowany jest dzięki reklamom, istnieje jednak możliwość ich wyłączenia dzięki opłaceniu miesięcznego abonamentu. (PAP)
Zobacz także
Fenomen drukarek 3D, czyli jak wydrukować sobie samochód
2015-04-20, 09:56Chociaż technologia druku 3D została powołana do życia ponad 30 lat temu, dopiero w ciągu ostatnich pięciu lat można zaobserwować jej dynamiczny rozwój i popularyzację. Za pomocą trójwymiarowego skanowania i druku można produkować… Czytaj dalej »
Creative content m.in. w nowych mediach i rozrywce tematem Filmteractive 2015
2015-04-19, 16:39Filmteractive to wydarzenie poświęcone innowacyjnym treściom audiowizualnym tj. interaktywne kino, branded content i crossmedia. Tematem przewodnim 5. edycji imprezy, która odbędzie się we wrześniu w łódzkiej szkole filmowej, jest… Czytaj dalej »
W Gdyni podczas wakacji uruchomiona zostanie tzw. miejska wtyczka
2015-04-19, 13:21W Gdyni podczas najbliższych wakacji uruchomiona zostanie tzw. miejska wtyczka czyli publiczny punkt, w którym będzie można doładować baterie mobilnych urządzeń. Projekt ładowarki był tematem konkursu dla studentów ASP w Gdańs… Czytaj dalej »
Microsoft zapowiada nowe aplikacje mobilne Office dla Windows 10
2015-04-18, 14:47Amerykański koncern Microsoft zapowiedział, że do końca kwietnia udostępni zestaw aplikacji Office Universal dla smartfonów i tabletów korzystających z mobilnego systemu operacyjnego Windows 10. Programy mają być darmowe. Czytaj dalej »
CERT Polska: statystycznie 280 tys. zainfekowanych komputerów w Polsce
2015-04-17, 12:17280 tys. komputerów w Polsce każdego dnia jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem - wynika z danych za 2014 r. zgromadzonych przez zespół CERT Polska, działający w ramach instytutu badawczego NASK. Czytaj dalej »