Druga wersja testowa Windows 10 bardziej dostępna dla użytkowników
Programiści Microsoftu zoptymalizowali kod następnej wersji testowej mobilnego systemu operacyjnego Windows 10, dzięki czemu będzie on dostępny dla zdecydowanej większości modeli Windows Phones. Poprzednia wersja była dedykowana tylko dla kilku modeli Lumii.
Kiedy w lutym br. Microsoft udostępnił testową wersję systemu był on dostępny zaledwie dla modeli smartfonów Lumia: 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Jednak druga wersja Windows 10, która jest spodziewana w pierwszej połowie kwietnia będzie zoptymalizowana dla większości smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu. Pełną listę modeli Microsoft opublikował na swoim blogu 27 marca.
Udostępniając wersje testowe programu producent chce poznać uwagi użytkowników przed wypuszczeniem na rynek ostatecznego produktu. Po fali krytyki, z jaką spotkał się Windows 8, koncern chce także zapoznać z nowym systemem jak największą rzeszę odbiorców i dzięki temu dokonać analizy rynku. Microsoft zwraca uwagę, że Windows 10 będzie przeznaczony nie tylko na smartfony, ale także na komputery osobiste, laptopy a nawet znajdzie zastosowanie w bankomatach.
Obecnie Microsoft ma trzy główne systemy - Windows 8 stosowany w tradycyjnych komputerach i tabletach, Windows Phone dla telefonów komórkowych i system dedykowany dla konsoli do gier Xbox One (Xbox OS). Ujednolicenie ma umożliwić użytkownikom płynne przechodzenie z różnych urządzeń. (PAP)
Zobacz także
"Rzeczpospolita": Polskie firmy w e-zaścianku
2014-09-06, 11:18Mimo boomu na serwisy społecznościowe tylko co szósta firma w Polsce korzysta z takich sposobów komunikacji, informuje 'Rzeczpospolita'. Czytaj dalej »
Konkurs na aplikacje przyjazne dla niepełnosprawnych
2014-09-06, 10:17Twórcy aplikacji mobilnych zapominają o tym, że ich użytkownikami chcą być także osoby niepełnosprawne - uważa Łukasz Drozda ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które już po raz drugi organizuje konkurs na aplikacje przyjazne… Czytaj dalej »
30 września ruszy nowy portal dla wybierających studia
2014-09-04, 14:04Kierunki studiów zagrożone zamknięciem, bieżąca oferta 435 uczelni, liczba studiujących i kandydatów na poszczególne kierunki m.in. takie dane znajdą się w portalu Wybierz Studia, przygotowanym przez resort nauki. Oficjalnie zacznie… Czytaj dalej »
Znamy ośmiu mistrzów nauk o życiu i o Ziemi
2014-09-04, 11:44Ośmiu wybitnych naukowców w dziedzinie nauk o życiu i o Ziemi zostało laureatami siedemnastej edycji programu 'Mistrz' - Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Na realizację swoich projektów badawczych otrzymali oni łącznie prawie 2,4 mln… Czytaj dalej »
Łaziki marsjańskie z całego świata zmierzą się w Świętokrzyskiem
2014-09-04, 08:27Siedemnaście uniwersyteckich zespołów, w tym aż dziewięć z Polski, rozpocznie w piątek rywalizację w zawodach łazików marsjańskich - European Rover Challenge, które odbędą się w Podzamczu Chęcińskim koło Kielc. Zwycięzców… Czytaj dalej »