Będzie można ukryć fabryczne aplikacje na nowych smartfonach Samsunga
Debiutujące w drugiej połowie kwietnia na polskim rynku flagowe modele smartfonów Samsunga, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, będą miały funkcje ukrywania preinstalowanych aplikacji - poinformował Jerzy Łabuda z Samsung Electronics Polska.
Przedstawiciel południowokoreańskiego koncernu zapewnia, że zdecydowana większość aplikacji zainstalowanych fabrycznie na Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge będzie mogła być ukryta lub odinstalowana. Łabuda dodał, że wyjątek stanowić będą podstawowe programy pozwalające na obsługę urządzenia takie jak: Telefon, Aparat, Galeria, Moje Pliki itp.
Użytkownicy będą mogli także ukryć preinstalowane aplikacje dostarczone przez Google'a w tym: Google Maps, Chrome i YouTube. Taka sama sytuacja dotyczy programów Microsoftu takich jak OneDrive, OneNote i Skype. Na urządzeniu fabrycznie będą też zainstalowane aplikacje Instagram, WhatsApp, Facebook i Facebook Messenger - wszystkie mogą być także ukryte.
Serwis technologiczny TechRadar zwraca uwagę, że istnieje też możliwość ukrycia Google Play Store, czyli sklepu za pomocą, którego można kupować nowe aplikacje.
Nowe smartfony pojawią się na polskim rynku 17 kwietnia. W zeszłym tygodniu ruszyła przedsprzedaż urządzeń. (PAP)
Zobacz także
Nowe warsztaty i ścieżki edukacyjne w Młynie Wiedzy
2014-02-16, 16:50Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu udostępni od wtorku pierwsze w regionie kujawsko-pomorskim ścieżki tematyczne na wystawach optycznych. Dla zorganizowanych grup uczniów przygotowano nową ofertę warsztatów. Czytaj dalej »
Ważny krok USA w badaniach nad laserową syntezą termojądrową
2014-02-16, 10:55Amerykańskim badaczom udało się uzyskać ważne wyniki w badaniach nad fuzją termojądrową. Ten wynik to krok milowy w badaniach nad opanowaniem laserowej syntezy termojądrowej dla przyszłej produkcji energii elektrycznej - komentuje… Czytaj dalej »
Do oczyszczania jezior i stawów można wykorzystać bakterie
2014-02-15, 10:03Wyselekcjonowane specjalistyczne szczepy bakterii w warunkach tlenowych pomagają oczyszczać jeziora i stawy. Zaprzęgnięte w ten sposób do pracy mikroorganizmy potrafią oczyścić wody akwenu bezpieczną metodą biologiczną w niespełna… Czytaj dalej »
450. rocznica urodzin Galileusza
2014-02-14, 13:43Galileusz - uważany za ojca nowoczesnych metod naukowych, jego odkrycia dostarczyły dowodów na poparcie teorii Kopernika, za co był prześladowany przez Kościół, który zrehabilitował go dopiero w 1992 r. W sobotę mija 450 rocznica… Czytaj dalej »
Miłość powoduje burzę w organizmie
2014-02-14, 13:40Pierwsze uderzenie strzałą Kupidyna powoduje, że dech zamiera nam w piersiach, a serce bije, jak po długim biegu. W organizmie rozpoczyna się 'burza'. Naukowcy z Chicago postanowili sprawdzić, co odpowiada za taki stan. Czytaj dalej »