Aktualizacja oprogramowania Playstation 4; nowe funkcje systemu
Firma Sony wprowadziła w czwartek aktualizację systemu konsol do gier Playstation 4, dzięki której urządzenia zyskają nowe funkcje w tym możliwość stworzenia kopii zapasowej dysku twardego na nośniku USB i opcję "usypiania" konsoli wraz z otwartą aplikacją.
Japoński koncern już w 2013 roku zapowiadał, że gracze będą mogli wstrzymać aplikację, a następnie przełączyć konsolę w tryb czuwania bez konieczności wyłączania programu i utraty niezapisanych wcześniej informacji. Po wybudzeniu użytkownik będzie mógł powrócić do aplikacji np. gry. Eksperci ds. konsol zwracają uwagę, że takie rozwiązanie jest dużym usprawnieniem w stosunku do poprzednich rozwiązań.
Sony podkreśla, że system wstrzymaj-wznów będzie działał "na praktycznie wszystkich grach dedykowanych dla PS4". Koncern nie wymienił jednak tytułów, które nie będą współdziałać z tą funkcją.
Aktualizacja v2.50 wzbogaca także funkcje społeczne urządzenia. Dzięki nowemu oprogramowaniu łatwiej będzie odszukać w internecie znajomych, a także grać z nimi w gry. Wprowadzono także funkcję osobistego programowania klawiszy w padzie konsoli.
Aktualizacja Sony nastąpiła w kilka dni po tym jak Microsoft zapowiedział zmiany w systemie operacyjnym konkurencyjnej konsoli Xbox One. Amerykanie zapowiadają, że dzięki nowemu oprogramowaniu poprawie ulegną m.in. czaty między użytkownikami. (PAP)
Zobacz także
Nowy mikrokomputer Raspberry Pi ma szybszy procesor i więcej pamięci
2015-02-03, 11:01Brytyjska fundacja Raspberry zaprezentowała nowy mikrokomputer, który według zapowiedzi producenta będzie sześciokrotnie szybszy od poprzednika, utrzymując jego cenę. Raspberry Pi 2 Model B ma obsługiwać także najnowszy system Microsoftu… Czytaj dalej »
Haker opracował darmowe narzędzie do walki z profilowanymi reklamami
2015-02-02, 08:24AdNauseam, czyli rozszerzenie przeglądarki Firefox pozwalające zwiększyć anonimowość użytkowników internetu, pokazał w Berlinie haker-artysta Daniel C. Howe. Narzędzie ukrywa reklamy, generując jednocześnie w tle tysiące losowych… Czytaj dalej »
Artystka krytycznie odpowiada na spam zalewający nasze skrzynki mailowe
2015-02-02, 08:23Artystka Winnie Soon na każdy adres, z którego wysłany został spam, odpowiada mejlem zawierającym fragment wiersza. Do świata maszyn chciałam wprowadzić element ludzki - tłumaczy PAP. Swój projekt 'Hello Zombies' Soon pokazała na… Czytaj dalej »
Facebook i Google powinny płacić nam za korzystanie z ich darmowych usług?
2015-02-02, 08:21Spędzanie czasu na portalach społecznościowych to w istocie praca na rzecz sukcesu finansowego korporacji takich jak Facebook czy Google - pobrzmiewa coraz częściej wśród ekspertów. Pora zacząć wynagradzać użytkowników za dzielenie… Czytaj dalej »
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu udostępniła w internecie unikatowe zbiory
2015-01-30, 14:56Ponad 400 tys. plików, obrazujących 3 tysiące obiektów, w tym 1100 średniowiecznych rękopisów, udostępniła w internecie Biblioteka Uniwersytecka. To efekt projektu 'Dziedzictwo Regionu i Europy', który polega na dygitalizacji najcenniejszych… Czytaj dalej »