W Hanowerze rozpoczęły się targi teleinformatyczne CeBIT
W Hanowerze w niedzielę rozpoczęły się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT. Kanclerz Niemiec Angela Merkel apelowała o współpracę z Chinami, zastrzegając, że warunkiem jest przestrzeganie zasad. Chiny są w tym roku krajem partnerskim targów.
"Przedsiębiorstwa i inwestorzy chcą wiedzieć, w jakich warunkach ramowych będą działali. Pragną obliczalności, solidności i równego traktowania różnych podmiotów w naszych krajach" - powiedziała Merkel podczas uroczystego otwarcia targów w stolicy Dolnej Saksonii - Hanowerze.
"Chcemy poprawić i zintensyfikować kooperację z Chinami w dziedzinie gospodarki 4.0 i bezpieczeństwa" - zadeklarowała szefowa niemieckiego rządu.
Chiński wicepremier Mai Kai oświadczył, że jego kraj jest gotowy do usunięcia wszelkich przeszkód utrudniających powstanie globalnego rynku. Opowiedział się za stworzeniem międzynarodowego systemu bezpieczeństwa w dziedzinie teleinformatycznej.
Prezes Stowarzyszenia Firm Branży IT Bitcom Dieter Kempf ostrzegł niemieckich przedsiębiorców przed zwlekaniem z cyfryzacją ich firm. "Kto nie ustawi zwrotnic w kierunku przyszłości, ten szybko zniknie z rynku" - powiedział Kempf.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji CeBIT jest digitalizacja i tworzenie sieci łączących maszyny i urządzenia zarówno w procesie produkcji, jak i w życiu codziennym.
Bitcom przewiduje, że obroty w niemieckiej branży teleinformatycznej w tym roku wzrosną o 1,5 proc. do 155,5 mld euro. "Digitalizacja napędza rynek" - powiedział agencji dpa szef Bitcom Kempf. Targi potrwają do najbliższego piątku. (PAP)
Zobacz także
Naukowcy szykują mapę zaśmieconego światłem nieba
2016-02-06, 11:58Światłem zanieczyszczone jest nawet 96,8 proc. nieba nad Polską, co w konsekwencji może wywoływać zaburzenia snu, nastroju i metabolizmu. Dzięki interaktywnym mapom, które powstają w CBK PAN, każdy dowie się, jak bardzo zanieczyszczone… Czytaj dalej »
Aplikacja umożliwi zwiedzanie Muzeum Stutthof śladem jednego z więźniów
2016-02-01, 16:26Pracownicy Muzeum Stutthof z pomocą inżynierów z Politechniki Gdańskiej stworzyli aplikację, dzięki której b. obóz koncentracyjny można będzie zwiedzać śladem jednego z więźniów. Bohaterem mobilnej opowieści będzie 99-letni… Czytaj dalej »
PKO BP wdraża nowe płatności zbliżeniowe, UKNF: zabezpieczcie telefony
2016-01-31, 16:40PKO BP udostępnił mobilne płatności zbliżeniowe Visa oparte o chmurę i technologię HCE. Każdy kto zdecyduje się na takie rozwiązanie, powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu w kontekście zastosowania systemów przeciwdziałających… Czytaj dalej »
Światła laserowe i LED będą wypierać tradycyjne rozwiązania
2016-01-28, 10:04Technologie świateł laserowych i LED będą w najbliższym czasie dynamicznie rozwijane i szybko wyprą z rynku motoryzacyjnego lampy ksenonowe i żarowe - powiedział PAP ekspert ds. oświetlenia pojazdów Instytutu Transportu Drogowego… Czytaj dalej »
Dzięki inwestycjom w LTE Polacy zyskają lepszy dostęp do internetu
2016-01-25, 17:58Dzięki inwestycjom w LTE, w Polsce poprawi się dostęp do internetu mobilnego, szczególnie na obszarach poza wielkimi miastami - powiedziała PAP w poniedziałek minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Czytaj dalej »