Raspberry Pi 2 B - najmniejszy komputer na którym działa ISOF
Popularny minikomputer Raspberry Pi, po trzech latach od premiery, doczekał się nowej odsłony. Model 2 B wyróżnia bardziej wydajny procesor quad-core ARM Cortex-A7 900 MHz i większa ilość pamięci 1 GB RAM. Płytę wyposażono w liczne peryferia.
Systemy HEUTHES stworzone w technologii Client-Web-Server nie są wymagające po stronie stacji roboczej użytkownika, a nowa wersja Pi jest już na tyle wydajnym komputerem, że udało się na niej uruchomić system ISOF. Do pracy z systemem ISOF można wykorzystać odmianę przeglądarki Firefox uruchamianą w dedykowanym dla Pi systemie operacyjnym Linux Raspbian. Połączenie z Internetem uzyskuje się korzystając z wbudowanego portu Ethernet lub poprzez kartę WiFi w postaci klucza USB.
Raspberry Pi jest obecnie prawdopodobnie najtańszym i najmniejszym komputerem, na którym można uruchomić i wydajnie pracować z systemem ISOF. Cena nowej wersji wynosi 35 USD. Należy doliczyć do tego koszty myszki, klawiatury, monitora, zasilacza microUSB i karty microSD 8G - łącznie za cały zestaw to około 440 zł.
Raspberry Pi 2 z 4 rdzeniowym procesorem 900 MHz nie jest najszybszym komputerem, ale w zupełności wystarcza do pracy z dedykowanym dla małych firm systemem ISOF-START. Wbudowany w ISOF test wydajności systemu w tej konfiguracji wynosi około 1,1 tys. dla przeglądarki WWW. Analogiczny parametr podczas pracy na komputerze stacjonarnym o przeciętnej konfiguracji wynosi 6,1 tys.
System ISOF-START zawiera Fakturowanie, Raporty Kasowe, Cenniki, Magazyn, Księgę Przychodów i Rozchodów, Kasę-Bank, Majątek Trwały, Zakupy, eDokumenty oraz CRM Operacyjny i Analityczny i jest dostępny w cenie 99 zł za rok wynajmu. Razem z Raspberry Pi 2 może stanowić kompletne środowisko ERP dla małej firmy. Nowy Pi 2 jest już na tyle wydajnym rozwiązaniem, że można pracować na nim również z pełną wersją systemu ISOF-ERP zawierającą obsługę m.in. zaawansowanej logistyki, pełnej księgowości, rodziny modułów CRM, DMS z obiegami pracy oraz portali B2B.
Zobacz także
![](public/info/2015/thumb_480_0/2015-01-17_1421487551.jpg)
Rok 2014 najcieplejszy na Ziemi od końca XIX wieku
2015-01-17, 10:34Rok 2014 był najcieplejszy od końca XIX wieku, gdy zaczęto prowadzić takie pomiary - wynika z opublikowanych odrębnych analiz amerykańskiej agencji NASA i Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej USA (NOAA). Czytaj dalej »
Naukowcy zbadają jakość snu sportowców
2015-01-16, 11:20Wpływ treningu relaksacyjnego na jakość snu sportowców będzie badać grupa naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie to ma pokazać m.in., że sportowcy mogą być narażeni na zakłócony sen w n… Czytaj dalej »
Święto Gdańskiej Nauki z okazji urodzin Jana Heweliusza
2015-01-15, 17:53Spacery śladami gdańskich ludzi nauki, warsztaty astronomiczne i historyczne oraz gra poświęcone Janowi Heweliuszowi, to tylko niektóre atrakcje zaplanowane w ramach Święta Gdańskiej Nauki obchodzonego przy okazji rocznicy urodzin… Czytaj dalej »
Mistrzostwa świata w grach komputerowych odbędą się w Łodzi
2015-01-15, 14:15Łódź uzyskała akceptację Międzynarodowej Federacji Sportów Elektronicznych jako miejsce rozegrania tegorocznych mistrzostw świata w grach komputerowych. Będzie to siódma edycja mistrzostw - poprzednia odbyła się w Baku (Azerbe… Czytaj dalej »
![](public/info/2015/thumb_480_0/2015-01-14_1421262441.jpg)
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej produkują grafen o większej wytrzymałości
2015-01-14, 17:15Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali oryginalną technologię wytwarzania grafenu metodą metalurgiczną. Umożliwia ona produkcję płatów grafenu o większej wytrzymałości. W przyszłości materiał może mieć zastosowanie m.in… Czytaj dalej »