Turniej e-sportowy w największej hali sportowej w Niemczech
W sierpniu w Kolonii odbędzie się największy na świecie turniej gry "Counter-Strike: Global Offensive". Hala, w której rozegrany zostanie turniej, może pomieścić nawet 20 tys. kibiców. Pula nagród wynosi 250 tys. dolarów.
W dniach 22-23 sierpnia tego roku w Kolonii będzie miał miejsce kolejny światowy turniej gry komputerowej "Counter-Strike: Global Offensive". Rozgrywki odbędą się w mieszczącej 20 tys. kibiców Lanxess Arena, największej hali sportowej w Niemczech. Organizatorem wydarzenia jest Electronic Sports League, duża międzynarodowa organizacja e-sportowa.
W turnieju współzawodniczyć będzie 16 drużyn, zaś pula nagród wynosi 250 tys. dolarów. W ubiegłorocznym turnieju ESL One zorganizowanym w Kolonii zawodnicy grający w "Counter Strike: Global Offensive" rywalizowali o podobną pulę nagród. W tym roku jednak, co podkreślają organizatorzy, nagrody w całości zapewnia ESL. Pula nagród poprzednich zawodów w Kolonii pochodziła ze sprzedaży rozszerzenia "Arms Deal" w 2013 roku. Jak twierdzi Ulrich Schulze, dyrektor zarządzający ds. gier zawodowych w ESL, zmiana sposobu finansowania dowodzi zaangażowania organizacji w rozwój "CS:GO" jako e-sportu.
Schulze wyraził również swoją pewność co do sukcesu przedsięwzięcia: "ESL One Cologne będzie największym turniejem +Counter-Strike: Global Offensive+ na świecie. Odbędzie się w największej hali sportowej w Niemczech i jesteśmy pewni, że okaże się hitem wśród fanów z całego świata". Zapowiedział również więcej wydarzeń powiązanych z "CS:GO" w nadchodzącym czasie. Najbliższy turniej ESL One w "CS:GO" odbędzie się wcześniej - 12-15 marca 2015 w Katowicach.
Wydana w sierpniu 2012 roku "CS:GO" to najnowsza odsłona popularnej serii "Counter-Strike", wyprodukowana przez Valve Corporation i Hidden Path Entertainment.
Electronic Sports League to międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za największe doroczne turnieje najpopularniejszych gier komputerowych, m.in. Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro Series oraz Starcraft II World Championship Series, jak również rozgrywki dla amatorów. (PAP)
Zobacz także
MKiDN zleciło analizę prawną dot. opłaty od czystych nośników
2014-11-03, 20:06Resort kultury zlecił analizę prawną, która ma rozstrzygnąć, czy ewentualne obciążanie producentów smartfonów i tabletów opłatą na rzecz twórców wymagałoby zmian w prawie autorskim. To wynagrodzenie należne artystom, nie wpłynie… Czytaj dalej »
Google Polska: usuwając wyniki wyszukiwania, bierzemy pod uwagę interes publiczny
2014-11-03, 08:16Google bierze pod uwagę interes publiczny przy podejmowaniu decyzji o usunięciu wyników wyszukiwania - mówi Agata Wacławik-Wejman z Google Polska. Członkini Rady Google Lidia Kołucka-Żuk zwraca uwagę, że po wyroku Trybunału Sprawiedliwości… Czytaj dalej »
Resort nauki sprawdzi, jak naukowcy korzystają z Horyzontu 2020
2014-10-29, 13:15Od stycznia 2015 r. resort nauki zacznie monitoring instytucji naukowych pod kątem ich aktywności w unijnym programie Horyzont 2020 i realizacji zainicjowanego przez resort 'Paktu dla Horyzontu 2020' - zapowiedziała w środę minister nauki… Czytaj dalej »
Biblioteka UMK wzbogaciła się o nowy specjalistyczny sprzęt do digitalizacji zbiorów
2014-10-27, 17:30Placówka zdobyła wysokiej klasy skanery, aparaty fotograficzne i obiektywy, stół bezcieniowy, kompletnie wyposażone stanowisko reprodukcyjne. Czytaj dalej »
Polska przystąpi do Europejskiego Obserwatorium Południowego
2014-10-27, 09:13Po wielu latach starań, Polska podpisze we wtorek umowę o przystąpieniu do Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO). Członkostwo oznacza łatwiejszy dostęp Polaków do światowej aparatury i miejsca pracy dla specjalistów sektora… Czytaj dalej »