Słynna zawodniczka e-sportowa rezygnuje z gry w "StarCraft II"
Popularna kanadyjska zawodniczka e-sportowa Sasha "Scarlett" Hostyn ogłosiła zamiar wycofania się z profesjonalnej gry w "StarCraft II" na rzecz "Dota 2". Straciłam zainteresowanie tą grą - mówi dziennikowi "The Guardian".
Dla analityków to kolejny argument za śmiercią gier strategicznych jeden na jeden i rosnącym znaczeniem gier drużynowych.
Kanadyjka Sasha "Scarlett" Hostyn to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek e-sportowych; gra w "StarCraft II" od 2011 roku, od czerwca 2012 w profesjonalnych turniejach e-sportowych występuje w barwach Team Acer, drużyny sponsorowanej przez tajwańskie przedsiębiorstwo komputerowe Acer. W tym czasie zdołała wygrać cztery duże turnieje "StarCraft II" i dotrzeć do finałów kilku innych, wygrywając łącznie ponad 100 tys. dolarów. W Team Acer gra u boku m.in. Polaka Artura "Nerchio" Blocha.
W wywiadzie udzielonym "The Guardian" Hostyn uzasadnia odejście od "StarCraft II" chęcią sprawdzenia swoich sił w innej grze oraz planami związanymi z dalszą edukacją. Zawodniczka otwarcie mówi o tym, że straciła zainteresowanie "StarCraftem":
"Chcę spróbować czegoś innego", powiedziała Hostyn rozmówcy z "The Guardian". "Sporo [ostatnio] grałam w +Dota 2+, więc poćwiczę i przekonam się, czy się w tym sprawdzam, bo w wypadku +StarCraft II+ straciłam trochę tego, co pchało mnie do zawodowej gry."
Nie wyklucza jednak okazjonalnych występów ani powrotu po zapowiadanej na ten rok premierze rozszerzenia "StarCraft II: Legacy of the Void".
Komentując decyzję Hostyn, serwis Kotaku nazywa ją "symboliczną" w świetle spadku znaczenia "StarCraft II" w świecie e-sportów na rzecz innych gier, m.in. "League of Legends" czy właśnie "Dota 2". W poprzednich latach kilku innych światowej klasy zawodników decydowało o porzuceniu gry w "StarCraft II" na rzecz popularniejszych gier MOBA, jak "League of Legends" czy "Dota 2". Podobną próbę podejmował m.in. Koreańczyk Lee "MarineKing" Jung Hoon, który jednak powrócił do "SC2" po zaledwie 5 miesiącach.
Sasha "Scarlett" Hostyn urodziła się w Kanadzie w 1993 roku. Jest jedyną kobietą, która może się pochwalić zwycięstwem z męskim graczem z Korei w profesjonalnym meczu "StarCraft II" transmitowanym w koreańskiej telewizji. Przed Hostyn podobne sukcesy miała jedynie emerytowana już koreanka Seo "ToSsGirL" Ji Soo, która swoje zwycięstwa odnosiła jeszcze za czasów pierwszego "StarCrafta". Koreańscy zawodnicy od lat zdobywają pierwsze miejsca w większości światowych turniejów tej gry, do tego stopnia, iż gracze spoza Korei nazywani są zbiorowo "obcokrajowcami" (foreigners). (PAP)
Zobacz także
Polka po raz pierwszy zdobyła prestiżową World Summit Youth Award
2015-06-18, 12:20Aleksandra Zemke, jako pierwsza Polka w historii, zdobyła prestiżową nagrodę World Summit Youth Award (WSYA), przyznawaną najlepszym projektom wykorzystującym internet i nowe technologie do wspierania wyznaczonych przez ONZ Milenijnych… Czytaj dalej »
Wikipedia nagrodzona nagrodą księżniczki Asturii
2015-06-17, 17:34Wikipedii, popularnej internetowej encyklopedii tworzonej przez internautów, przyznano w środę nagrodę księżniczki Asturii za 'demokratyczną, otwartą i uczestniczącą' metodę tworzenia encyklopedii dostępnej w całym świecie. Czytaj dalej »
Polscy naukowcy pomogą obejrzeć Słońce z bliska
2015-06-17, 08:11Naukowcy już wkrótce będą mogli obejrzeć Słońce z tak bliska, jak nigdy dotąd. Umożliwi to sonda Solar Orbiter, której zadaniem będzie m.in. badanie rozbłysków na Słońcu. Znajdzie się na niej teleskop STIX zbudowany m.in. w… Czytaj dalej »
10 mln cyberataków miesięcznie na rządową agencję ds. personelu w USA
2015-06-16, 20:28Szefowa rządowej agencji ds. personelu (Office of Personnel Management - OPM) Katherine Archuleta powiedziała we wtorek przed komisją Kongresu USA, że OMP blokuje miesięcznie 10 mln cyberataków na swą sieć komputerową. Czytaj dalej »
Ekspert: wykorzystanie internetu w psychoterapii to przyszłość
2015-06-15, 12:09Wykorzystanie internetu w psychoterapii to przyszłość, może rozwiązać problem ograniczonej dostępności pomocy psychologicznej - mówi PAP prof. Roman Cieślak z Uniwersytetu SWPS. Polscy psycholodzy chcieliby w Polsce wdrożyć takie… Czytaj dalej »