Młody konstruktor stworzył drukarkę dla niewidomych z klocków lego
Zaczęło się od ciekawości nastolatka, a skończyło na wynalazku, który może pomóc milionom niewidomych. Trzynastolatek z Kalifornii skonstruował drukarkę dostosowaną do alfabetu Braille'a. "Surowcem" okazały się... klocki lego.
- Na świecie żyje 50 mln niewidomych. 90 procent z nich mieszka w krajach rozwijających się. Nie stać ich na drukarki, które kosztują po około 2 tys. dolarów - tłumaczy Shubham Banerjee. W ramach szkolnego projektu młody konstruktor udowodnił, że urządzenia te mogą kosztować o wiele mniej.
Młody konstruktor stworzył drukarkę dla niewidomych... z klocków lego. Źródło: CNN Newsource/x-news
Koncern Intel, w którym pracuje ojciec Shubhama, postanowił zainwestować w wynalazek chłopca. Stworzono firmę Breigo i nowy prototyp drukarki.
- Pieniądze nie są dla mnie ważne. Chciałem pomóc potrzebującym - podkreśla nastolatek.
Zobacz także
![](public/info/2015/thumb_480_0/2015-01-17_1421487551.jpg)
Rok 2014 najcieplejszy na Ziemi od końca XIX wieku
2015-01-17, 10:34Rok 2014 był najcieplejszy od końca XIX wieku, gdy zaczęto prowadzić takie pomiary - wynika z opublikowanych odrębnych analiz amerykańskiej agencji NASA i Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej USA (NOAA). Czytaj dalej »
Naukowcy zbadają jakość snu sportowców
2015-01-16, 11:20Wpływ treningu relaksacyjnego na jakość snu sportowców będzie badać grupa naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie to ma pokazać m.in., że sportowcy mogą być narażeni na zakłócony sen w n… Czytaj dalej »
Święto Gdańskiej Nauki z okazji urodzin Jana Heweliusza
2015-01-15, 17:53Spacery śladami gdańskich ludzi nauki, warsztaty astronomiczne i historyczne oraz gra poświęcone Janowi Heweliuszowi, to tylko niektóre atrakcje zaplanowane w ramach Święta Gdańskiej Nauki obchodzonego przy okazji rocznicy urodzin… Czytaj dalej »
Mistrzostwa świata w grach komputerowych odbędą się w Łodzi
2015-01-15, 14:15Łódź uzyskała akceptację Międzynarodowej Federacji Sportów Elektronicznych jako miejsce rozegrania tegorocznych mistrzostw świata w grach komputerowych. Będzie to siódma edycja mistrzostw - poprzednia odbyła się w Baku (Azerbe… Czytaj dalej »
![](public/info/2015/thumb_480_0/2015-01-14_1421262441.jpg)
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej produkują grafen o większej wytrzymałości
2015-01-14, 17:15Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali oryginalną technologię wytwarzania grafenu metodą metalurgiczną. Umożliwia ona produkcję płatów grafenu o większej wytrzymałości. W przyszłości materiał może mieć zastosowanie m.in… Czytaj dalej »