Woody Allen nakręci serial telewizyjny dla Amazon Studios
Woody Allen nakręci serial telewizyjny dla Amazon Studios - poinformowała amerykańska wytwórnia. Serial - pierwszy w karierze legendarnego reżysera - będzie dostępny w wybranych krajach w serwisie streamingowym Prime Instant Video. Premiera w 2016 r.
O serialu na razie wiadomo jedynie, że Allen napisze scenariusz i wyreżyseruje całą pierwszą serię, a odcinki będą trwały ok. 30 minut. Nieznany jest tytuł dzieła, jego obsada ani nawet zarys fabuły.
Ogłaszając nowy projekt, wiceszef Amazon Studios (wytwórni filmowej należącej do największego na świecie sklepu sprzedaży wysyłkowej Amazon) Roy Price nazwał Allena "twórcą i wizjonerem, który na koncie ma jedne z najlepszych filmów wszech czasów" i od lat "należy do kreatywnej czołówki amerykańskiej kinematografii".
Sam reżyser w oświadczeniu z właściwym sobie poczuciem humoru skonstatował: "Nie wiem, jak do tego doszło. Nie mam nowych pomysłów i nie jestem pewien, gdzie mam zacząć. Coś mi mówi, że Roy Price może jeszcze pożałować swojej decyzji".
Dzieło Allena będzie dostępne w przyszłym roku w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech za pośrednictwem usługi Prime Instant Video - utworzonego przez Amazona serwisu udostępniania plików wideo, który za opłatą pozwala użytkownikom legalnie oglądać zamieszczone w nim seriale i filmy.
Od swego reżyserskiego debiutu, "Jak się masz, koteczku?" z 1966 r., 79-letni obecnie Woody Alen nakręcił ponad 40 filmów, a w wielu sam wystąpił. Swoją karierę zaczynał jednak w telewizji w latach 50. i 60., gdy współtworzył scenariusze do programów takich jak "Sid Caesar's Show" i "The Laughmaker", a następnie zaczął próbować swych sił jako komik.
Do jego najlepiej znanych dzieł należą "Annie Hall", "Hannah i jej siostry", "Zelig" czy "Manhattan". Jego ostatni film to "Magia w blasku księżyca" z zeszłego roku, na ten rok już zapowiedział kolejny.
Allen na koncie ma cztery Oscary i dwa Złote Globy. W ubiegłym roku dostał prestiżową Nagrodę im. Cecila B. DeMille'a za całokształt twórczości. (PAP)
Zobacz także
W czwartek polskie urządzenie zacznie badać kometę
2014-11-12, 19:25Wylądowanie na komecie Churyumov-Gerasimenko to wielki sukces. Jednak dla polskich naukowców czas na prawdziwą radość nadejdzie dopiero w czwartek. Wtedy pracę na komecie rozpocznie polskie urządzenie Mupus - powiedział PAP inż. Jerzy… Czytaj dalej »
Naukowcy chcą wykorzystać antyrakowe składniki lnu w produkcji żywności
2014-11-10, 08:05Metody uzyskiwania z odtłuszczonych nasion lnu aktywnych peptydów i lignanów, mających właściwości antyrakowe oraz obniżające ciśnienie krwi, opracowali olsztyńscy naukowcy. Wyniki tych badań mogą być wykorzystane przy wytwarzaniu… Czytaj dalej »
Polskie urządzenie pomoże sondzie Rosetta
2014-11-09, 12:50Na kluczowy moment misji Rosetta - osadzenie na komecie lądownika Philae - niecierpliwie czekają polscy naukowcy. Wraz z lądownikiem, na powierzchni komety, znajdzie się też skonstruowany przez Polaków przyrząd Mupus, który będzie… Czytaj dalej »
MKiDN zleciło analizę prawną dot. opłaty od czystych nośników
2014-11-03, 20:06Resort kultury zlecił analizę prawną, która ma rozstrzygnąć, czy ewentualne obciążanie producentów smartfonów i tabletów opłatą na rzecz twórców wymagałoby zmian w prawie autorskim. To wynagrodzenie należne artystom, nie wpłynie… Czytaj dalej »
Google Polska: usuwając wyniki wyszukiwania, bierzemy pod uwagę interes publiczny
2014-11-03, 08:16Google bierze pod uwagę interes publiczny przy podejmowaniu decyzji o usunięciu wyników wyszukiwania - mówi Agata Wacławik-Wejman z Google Polska. Członkini Rady Google Lidia Kołucka-Żuk zwraca uwagę, że po wyroku Trybunału Sprawiedliwości… Czytaj dalej »