Ranking Facebooka - piłkarski mundial przed epidemią eboli
Piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii, a następnie epidemia wirusa ebola były najczęściej komentowanymi tematami w tym roku przez użytkowników Facebooka - wynika z podsumowania przedstawionego przez ten największy na świecie serwis społecznościowy.
Trzecie miejsce w rankingu zajęły wybory prezydenckie w Brazylii, wygrane w październiku ponownie przez Dilmę Rousseff. Na czwartej pozycji znalazła się śmierć amerykańskiego aktora Robina Williamsa, natomiast na piątej - akcja charytatywna "Ice Bucket Challenge", której uczestnicy wylewają na siebie kubły zimnej wody i zamieszczają z tego filmiki w internecie. Do "Ice Bucket Challenge" dołączyli się biznesmeni, celebryci i słynni sportowcy (m.in. Agnieszka Radwańska), a także twórca Facebooka Mark Zuckerberg.
Kolejne miejsca zajęły: konflikt w Gazie, zniknięcie samolotu Malaysia Airlines oraz zestrzelenie innego tych linii nad Ukrainą, finał rozgrywek futbolu amerykańskiego Super Bowl oraz wybuch zamieszek na tle rasowym w Ferguson w USA, po tym gdy białemu policjantowi nie postawiono zarzutów w sprawie zastrzelenia czarnoskórego nastolatka Michaela Browna.
Pierwszą dziesiątkę rankingu zamknęły zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi.
Facebook, uruchomiony 4 lutego 2004 roku na Uniwersytecie Harvarda, jest dziś największym serwisem społecznościowym na świecie. Pod koniec września liczbę jego użytkowników oceniono na 1,3 miliarda. (PAP)
Zobacz także
W Krakowie wręczono nagrody Narodowego Centrum Nauki
2014-10-09, 20:45Tegorocznymi laureatami nagród przyznawanymi młodym naukowcom przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) zostali profesorowie Janusz Bujnicki, Michał Horodecki i Marcin Miłkowski. Wyróżnienia wręczono w czwartek w krakowskich Sukiennicach. Czytaj dalej »
Politechnika Gdańska będzie miała nowy superkomputer
2014-10-09, 17:41Politechnika Gdańska podpisała w czwartek umowę na dostawę superkomputera wartego 30 mln zł. Cały system zostanie zbudowany do końca tego roku. Będzie to pierwsze w Polsce urządzenie zdolne wykonać biliard operacji matematycznych… Czytaj dalej »
W Szwecji powstanie Europejskie Źródło Spalacyjne
2014-10-09, 08:37Najsilniejsze na świecie źródło neutronów do badań materii - Europejskie Źródło Spalacyjne - powstanie w szwedzkim Lund. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-10-08_1412770051.jpg)
Nobel z chemii za mikroskopię w skali nano [wideo]
2014-10-08, 12:30Nobla 2014 z chemii otrzymali Eric Betzig i William E. Moerner z USA oraz Niemiec Stefan W. Hell, którzy opracowali metodę mikroskopii fluorescencyjnej wysokiej rozdzielczości; ich prace są pomocne m.in. w badaniach chorób uszkadzających… Czytaj dalej »
Zamarznięte paliwo rakiety przyczyną problemów z satelitami Galileo
2014-10-08, 11:29Dwa satelity unijnego programu nawigacji satelitarnej Galileo, wystrzelone w końcu sierpnia, nie dotarły na zaplanowaną orbitę z powodu zamarznięcia paliwa rakiety nośnej - ustaliła komisja niezależnych ekspertów. Czytaj dalej »