Specjaliści nowych technologii z całego świata spotkają się w Polsce
W dniach 3 - 4 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się ICT Summit - jedna z największych konferencji technologicznych w Polsce. Ponad 850 gości i prelegentów przez dwa dni rozmawiać będzie o rozwoju środowiska start-upowego w Europie Środkowo-Wschodniej, trendach technologicznych oraz najważniejszych innowacyjnych przedsięwzięciach biznesowych.
"World looks at Poland"
ICT Summit to organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konferencja, której celem jest zaprezentowanie inwestorom z całego świata potencjału rodzimej branży ICT, ze szczególnym akcentem na nowoczesne rozwiązania technologiczne z Polski. ICT Summit będzie okazją do zwrócenia świateł reflektorów na lokalny ekosystem start-upowy i najciekawsze przedsięwzięcia, które narodziły się na polskim rynku.
Edukacja, prestiżowi uczestnicy i promocja regionu
Podczas konferencji start-upy z Europy Środkowo-Wschodniej będą się szkolić w zakresie tworzenia, rozwoju i finansowania projektów oraz współpracy z inwestorami. Swoje prelekcje edukacyjne poprowadzą eksperci z dziedziny nowych technologii i praktycy biznesu.
ICT Summit to okazja by spotkać inwestorów z Europy, USA i Izraela, aniołów biznesu i przedstawicieli funduszy Venture Capital. Udział w konferencji wezmą też największe koncerny technologiczne, wysokiego szczebla przedstawiciele administracji publicznej oraz polskie i zagraniczne media.
„Organizując tę konferencję, dajemy szansę start-upom, by uczyły się biznesu od ekspertów światowego formatu. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę inwestorów na potencjał naszych specjalistów. Inwestycje jak choćby kampus Google, dowodzą, że Polska stała się technologicznym centrum naszego regionu. Najlepsze i najbardziej innowacyjne firmy pochodzące z naszego rynku będą miały szansę zaprezentować się podczas ICT Summit” - mówi Leszek Czech z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Start-upy na start
Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs ScaleMeGlobal, podczas którego 10 najlepszych start-upów z Polski zaprezentuje swoje projekty przed międzynarodowym jury, składającym się ze znanych inwestorów i mentorów biznesowych. (PAP)
Zobacz także
Naukowcy chcą wykorzystać antyrakowe składniki lnu w produkcji żywności
2014-11-10, 08:05Metody uzyskiwania z odtłuszczonych nasion lnu aktywnych peptydów i lignanów, mających właściwości antyrakowe oraz obniżające ciśnienie krwi, opracowali olsztyńscy naukowcy. Wyniki tych badań mogą być wykorzystane przy wytwarzaniu… Czytaj dalej »
Polskie urządzenie pomoże sondzie Rosetta
2014-11-09, 12:50Na kluczowy moment misji Rosetta - osadzenie na komecie lądownika Philae - niecierpliwie czekają polscy naukowcy. Wraz z lądownikiem, na powierzchni komety, znajdzie się też skonstruowany przez Polaków przyrząd Mupus, który będzie… Czytaj dalej »
MKiDN zleciło analizę prawną dot. opłaty od czystych nośników
2014-11-03, 20:06Resort kultury zlecił analizę prawną, która ma rozstrzygnąć, czy ewentualne obciążanie producentów smartfonów i tabletów opłatą na rzecz twórców wymagałoby zmian w prawie autorskim. To wynagrodzenie należne artystom, nie wpłynie… Czytaj dalej »
Google Polska: usuwając wyniki wyszukiwania, bierzemy pod uwagę interes publiczny
2014-11-03, 08:16Google bierze pod uwagę interes publiczny przy podejmowaniu decyzji o usunięciu wyników wyszukiwania - mówi Agata Wacławik-Wejman z Google Polska. Członkini Rady Google Lidia Kołucka-Żuk zwraca uwagę, że po wyroku Trybunału Sprawiedliwości… Czytaj dalej »
Resort nauki sprawdzi, jak naukowcy korzystają z Horyzontu 2020
2014-10-29, 13:15Od stycznia 2015 r. resort nauki zacznie monitoring instytucji naukowych pod kątem ich aktywności w unijnym programie Horyzont 2020 i realizacji zainicjowanego przez resort 'Paktu dla Horyzontu 2020' - zapowiedziała w środę minister nauki… Czytaj dalej »