Cyfrowy sygnał Polskiego Radia - w Łodzi i Opolu
Polskie Radio rozpoczęło nadawanie cyfrowe w aglomeracjach łódzkiej i opolskiej. To kolejne miasta po Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Szczecinie, w których można odbierać sygnał radia cyfrowego.
Mieszkańcy tych miast mogą odbierać Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Czwórkę, Polskie Radio dla Zagranicy, kanały publicznych rozgłośni lokalnych oraz nadające dotychczas wyłącznie w internecie PR 24 i nowe Radio Rytm. By odbierać sygnał cyfrowy, należy posiadać radioodbiornik cyfrowy działający w systemie DAB Plus.
W październiku sygnał cyfrowy miał zostać włączony także w Poznaniu. Naczelny inżynier Polskiego Radia Paweł Mathia poinformował PAP, że publiczny nadawca musiał jednak unieważnić przetarg na wykonawcę w aglomeracji poznańskiej, ponieważ oferta przekraczała wartość zamówienia. Polskie Radio ogłosiło drugi przetarg na tę inwestycję. Nadawanie cyfrowe ma zostać uruchomione w stolicy Wielkopolski na początku 2015 r.
Zgodnie z planem w przyszłym roku cyfrowy sygnał radiowy będą mogli odbierać mieszkańcy w miastach i okolicach: Bydgoszczy, Koszalina, Olsztyna, Zielonej Góry, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa. Programy Polskiego Radia drogą cyfrową na obszarze całego kraju będzie można odbierać od końca 2020 r. Nie będzie się to jednak wiązało z wyłączeniem emisji analogowej.
Jak podało w poniedziałek Polskie Radio, obecnie łączny zasięg emisji DAB Plus w Polsce obejmuje blisko 9 proc. terytorium i blisko 10 mln populacji kraju. (PAP)
Zobacz także
Rozkłady PKP Intercity na mapach Google
2015-01-20, 14:05Google Polska i PKP Intercity rozpoczęły współpracę, dzięki której na internetowych mapach Google dostępny jest rozkład połączeń przewoźnika. Osoby planujące podróż mogą sprawdzić na Google Maps czasy przejazdów. Czytaj dalej »
Sztuczny kamień z Krakowa do... malowania ścian
2015-01-20, 09:16Sztuczny kamień - superwytrzymałe tworzywo opracowane w Krakowie - ochroni przed ogniem, wilgocią i grzybem. Z materiału tego można tworzyć nie tylko cegły czy płytki, ale i powłoki do malowania ścian albo materiały izolacyjne… Czytaj dalej »
Google Glass wychodzą z fazy prototypu
2015-01-19, 14:34Od 19 stycznia Glass w obecnej wersji Explorer nie są już dostępne na rynku amerykańskim. Jednocześnie projekt kończy swoje funkcjonowanie jako jeden z programów centrum badawczo-rozwojowego Google. Czytaj dalej »
Polska może być hubem dla start-upów, eksperci: Dolina Krzemowa już istnieje [wideo]
2015-01-19, 10:34Polska może być hubem dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej - przekonuje prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak. Jak mówi, do branży ICT trafiło już ponad 2,8 mld zł, a w najbliższych latach będą kolejne pieniądze na s… Czytaj dalej »
NASA będzie pracować nad autonomicznymi pojazdami wspólnie z Nissanem
2015-01-18, 21:34NASA wraz z Nissan North America będzie prowadzić prace badawcze przy opracowywaniu pojazdów autonomicznych. Współpraca ma umożliwić w przyszłości transfer technologii między przemysłem samochodowym i branżą kosmiczną, przyśpieszając… Czytaj dalej »