Darmowe mapy kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych
Wakacje są dobrą okazją, by zwiedzić najpiękniejsze zakątki Pomorza i Kujaw. Dla wszystkich, którzy chcą wybrać się do kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych, przygotowane i udostępnione zostały funkcjonalne mapy na urządzenia przenośne.
- Na terenie województwa znajduje się 8 parków krajobrazowych, z których każdy posiada wyjątkowe walory przyrodnicze i turystyczne. Zachęcam do ich odwiedzenia, nie tylko podczas tegorocznych wakacji, ale również w czasie jesieni – powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.
Nowe technologie, smartfony, mobilne strony i aplikacje pomagają planować wycieczki i orientować się w terenie. Pobieranie danych w terenie jest często powolne i kosztowne, uzależnione od zasięgu sieci komórkowej. Okazuje się, że niezawodne są wtedy tradycyjne mapy papierowe i aplikacje mobilne, które pozwalają uruchomić mapę offline, bez dostępu do Internetu.
Portal www.wirtualneszlaki.pl opublikował mapy kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych opracowane dla najpopularniejszych aplikacji dedykowanych systemowi Android (Locus, OruxMaps) oraz dostępnej na różne platformy TrekBuddy. Zasięgiem obejmują one znaczną część województwa, w tym jego najciekawsze zakątki.
Wystarczy zainstalować jedną z bezpłatnych aplikacji, wgrać mapy na kartę pamięci, włączyć GPS i ruszać w teren.
Profesjonalnie opracowane mapy nie odstępują jakością od najlepszych publikacji tradycyjnych, a w połączeniu z GPS pozwalają świetnie orientować się w terenie, nawet poza zasięgiem telefonii komórkowej.
Mapy do pobrania:
- Tucholski Park Krajobrazowy - Bory Tucholskie, okolice Tucholi, Cekcyna, Brda (formaty: Locus/OruxMaps, TrekBuddy)
- Wdecki Park Krajobrazowy - Bory Tucholskie, okolice Tlenia, Osia, Wda (formaty: Locus, TrekBuddy)
- Znakowane szlaki turystyczne Kujawsko-Pomorskie (format Locus/Oruxmaps)
- Krajeński Park Krajobrazowy - okolice Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i Kamieńa Krajeńskiego (formaty: Locus/Oruxmaps, TrekBuddy)
- Zespoł Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego - Dolina Dolnej Wisły, okolice Bydgoszczy, Chełmna, Świecia, Grudziądza (formaty:: Locus/Oruxmaps, TrekBuddy)
- Krajeński Park Krajobrazowy oraz Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego w jednym pliku (format Locus/OruxMaps)
- Brodnicki Park Krajobrazowy - okolice Brodnicy, Pojezierze Brodnickie. (formaty: Locus/Oruxmaps, TrekBuddy)
- Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy - okolice Górzna i Lidzbarka (formaty:: Locus/Oruxmaps, TrekBuddy)
- Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńso-Lidzbarski Park Krajobrazowy w jednym pliku (formaty: Locus/OruxMaps. TrekBuddy)
- Nadgoplański Park Tysiąclecia - okolice Kruszwicy. (formaty: Locus/Oruxmaps, TrekBuddy)
- Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy - okolice Włocławka - wschód (formaty:: Locus/Oruxmaps, TrekBuddy)
- Wszystkie mapy parków krajorazowych w jednym pliku (format: Locus/OruxMaps)
Samorząd województwa poleca również aplikację Parki Krajobrazowe (Android, iOS, Windows Phone) oraz mapę szlaków online (działa również na komórkach z GPS, wymaga połączenia z siecią).
Partnerami akcji są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna (www.k-pot.pl) oraz portal www.wirtualneszlaki.pl.
Zobacz także
Statek transportowy Dragon powrócił na Ziemię
2015-02-11, 09:09Prywatny statek kosmiczny Dragon powrócił z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) na Ziemię. Jak poinformowała we wtorek czasu lokalnego amerykańska agencja kosmiczna NASA, Dragon wylądował z pomocą spadochronu na Pacyfiku, w pobliżu… Czytaj dalej »
Festiwal filmów kręconych z dronów [wideo]
2015-02-10, 20:05W Nowym Jorku odbywa się I Festiwal Filmów Kręconych z Dronów. Czytaj dalej »
Szefowa UKE: rozpoczęła się aukcja częstotliwości LTE
2015-02-10, 10:21We wtorek rozpoczęła się aukcja częstotliwości superszybkiego internetu LTE - poinformowała PAP szefowa UKE Magdalena Gaj. W licytacji uczestniczy sześciu operatorów: Orange Polska, P4 (Play), Hubb Investments, T-Mobile Polska, Polkomtel… Czytaj dalej »
Raport Dyżurnet.pl: o 65 proc. więcej zgłoszeń nielegalnych treści w sieci
2015-02-10, 09:03W 2014 r. zespół Dyżurnet.pl przyjął 11 063 zgłoszeń o nielegalnych treściach w sieci; o 65 proc. więcej niż w 2013 r. Spośród nich 1250 dotyczyło treści pornograficznych z udziałem osoby małoletniej - wynika z raportu opublikowanego… Czytaj dalej »
Słynna zawodniczka e-sportowa rezygnuje z gry w "StarCraft II"
2015-02-07, 14:45Popularna kanadyjska zawodniczka e-sportowa Sasha 'Scarlett' Hostyn ogłosiła zamiar wycofania się z profesjonalnej gry w 'StarCraft II' na rzecz 'Dota 2'. Straciłam zainteresowanie tą grą - mówi dziennikowi 'The Guardian'. Czytaj dalej »