Poślizg z remontem planetarium w Grudziądzu. To wpłynie na cenę
Remont generalny grudziądzkiego planetarium opóźniony. Wszystko przez dodatkowy czas na wykonanie dokumentacji projektowej. Miała być gotowa we wrześniu ubiegłego roku, będzie za dwa miesiące.
Z wykonawcą podpisano aneks do umowy. Dokumentacja ma być gotowa do końca marca, czyli pół roku później. Zmieni się też cena.
- To bardzo specyficzny, złożony projekt. Pamiętajmy, że jest to obiekt wybudowany na początku lat 70. minionego wieku. Do tej pory nie był tak gruntownie modernizowany - mówi Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza. - Wykonawca poprosił o wydłużenie terminu.
Całość zadania miała być zrealizowana za kwotę nieco ponad 360 tys. zł. Ostatecznie cena całej dokumentacji wzrośnie o ok. 10 proc.
Po remoncie planetarium w Grudziądzu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Zostanie tam zamontowany nowoczesny obiektyw, a na dachu powstanie taras astronomiczny.
Zobacz także
Czwórka Polaków w finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców UE
2018-04-15, 14:50Konrad Adler, Bartosz Biesiadecki i Oliwia Krzemień, oraz Filip Wylęgała zostali zdobywcami trzech równorzędnych pierwszych nagród w polskiej edycji 30. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). We wrześniu będą reprezentować… Czytaj dalej »
Znów można podglądać online codzienne życie bocianów czarnych
2018-04-15, 12:49Ponownie można oglądać transmisję online w internecie z gniazda bocianów czarnych żyjących w jednym z lasów na terenie woj. łódzkiego. Objęte w Polsce ścisłą ochroną ptaki wróciły do niego po zimowym pobycie w Afryce. Czytaj dalej »
Naukowcy z UMK zbadali malowidła Rubensa w Londynie
2018-04-13, 12:44Grupa naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zbadała malowidła Petera Rubensa na suficie Whitehall Banqueting House w Londynie. Polacy zastosowali nowatorskie metody i sprzęt, który sami skonstruowali. Czytaj dalej »

A tymczasem na kwietniowym niebie...
2018-04-01, 16:41Wiosna w przyrodzie oznacza ruch i kolory. Nie inaczej jest na niebie, a kwiecień 2018 dostarcza nam multum przykładów: od przelotów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przez wieczorne spotkania Księżyca, Wenus i jasnych gwiazd, po poranny… Czytaj dalej »
Geobloking abonamentów cyfrowych znika; z serialami na wakacje
2018-03-31, 10:33Od niedzieli mieszkańcy UE będą mogli korzystać ze swoich cyfrowych abonamentów, takich jak Netflix czy Ipla, również za granicą. Wszyscy użytkownicy, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali w sieci, będą mogli obejrzeć… Czytaj dalej »