Poślizg z remontem planetarium w Grudziądzu. To wpłynie na cenę
Remont generalny grudziądzkiego planetarium opóźniony. Wszystko przez dodatkowy czas na wykonanie dokumentacji projektowej. Miała być gotowa we wrześniu ubiegłego roku, będzie za dwa miesiące.
Z wykonawcą podpisano aneks do umowy. Dokumentacja ma być gotowa do końca marca, czyli pół roku później. Zmieni się też cena.
- To bardzo specyficzny, złożony projekt. Pamiętajmy, że jest to obiekt wybudowany na początku lat 70. minionego wieku. Do tej pory nie był tak gruntownie modernizowany - mówi Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza. - Wykonawca poprosił o wydłużenie terminu.
Całość zadania miała być zrealizowana za kwotę nieco ponad 360 tys. zł. Ostatecznie cena całej dokumentacji wzrośnie o ok. 10 proc.
Po remoncie planetarium w Grudziądzu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Zostanie tam zamontowany nowoczesny obiektyw, a na dachu powstanie taras astronomiczny.
Zobacz także
Badania DNA żołnierzy - nieśmiertelnik XXI wieku
2016-03-27, 10:50Wojsko bada DNA żołnierzy, którzy mają pełnić służbę poza granicami kraju; zgromadzone dane są przydatne w przypadku konieczności identyfikacji śladów biologicznych - nie tylko poległych czy rannych, ale także zaginionych. To… Czytaj dalej »
Robotyka kosmiczna rozwojowym sektorem dla polskich firm
2016-03-27, 10:49Polskie firmy coraz częściej kierują się ku sektorowi kosmicznemu: współpracują m.in. z Europejską Agencją Kosmiczną, zyskując dostęp do najnowszych technologii. O realizowanych projektach i perspektywach rynku mówią PAP Technologie… Czytaj dalej »

Bydgoska firma wydała pierwszą grę mobilną z Rockym Balboa
2016-03-24, 15:00W sklepie Apple App Store można już pobrać grę Real Boxing 2 ROCKY™. Producentem gry jest bydgoskie studio Vivid Games. Czytaj dalej »
Polacy opisali naczynia krwionośne z białkami sprzed ćwierć miliarda lat
2016-03-18, 11:37Zespół polskich naukowców odkrył, zbadał i opisał skamieniałe naczynia krwionośne z zachowanymi chemicznymi śladami białek w kościach gadów triasowych, mających prawie ćwierć miliarda lat. Wykorzystane do badań szczątki znaleziono… Czytaj dalej »
Wiceszef MR: chcemy, by w perspektywie dekady Polska była krajem startupów
2016-03-13, 20:27Zależy nam na tym, by w perspektywie najbliższej dekady Polska była postrzegana jako kraj startupów, tworzący im dobre warunki do powstawania i dynamicznego rozwoju - mówi PAP wiceszef MR Adam Hamryszczak. Na polskich uczelniach nie… Czytaj dalej »