„Przykład idzie z góry”. Pedagodzy nagrodzeni za rozwijanie pasji wśród swoich podopiecznych
Dobry nauczyciel może odmienić życie młodego człowieka. Takich pedagogów – z pasją i chęcią rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży nagrodziło ponownie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w kolejnej edycji konkursu "Odkrywamy talenty".
– Konkurs „Odkrywamy Talenty” jest poświęcony przede wszystkim tym szkołom i nauczycielom, którzy zechcą zainteresować się tym, aby w swoich uczniach odkrywać to, co najważniejsze, czyli jakie mają pasje i zainteresowania – powiedziała Grażyna Truszyńska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.
Warto zastanowić się nad tym, czy w szkole jest czas na szukanie i odkrywanie ukrytych talentów wśród uczniów. – Rzeczywiście zajęć mnóstwo, niemniej uważam, że przykład idzie zawsze z góry. Jeżeli nauczyciel potrafi zainspirować jakimś tematem, zagadnieniem, to uczniowie często sami chcą pogłębiać te treści. Tam, gdzie jest zachwyt, znajduje się inspiracja, a za nią chęć tworzenia czegoś własnego i właśnie w tym kierunku cały czas pracuję ze zdolnymi uczniami – podkreśliła Ewa Chabowska, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie.
Komisja konkursowa oceniła 36 prezentacji, które wpłynęły z terenu byłego województwa włocławskiego. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli nauczyciele z przedszkola w Lubieniu Kujawskim, SP im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą i Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku.
Podczas gali nagrodzeni zostali:
Kategoria przedszkola:
I miejsce: Katarzyna Stawicka, Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim
II miejsce: Patrycja Fornalczyk, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Zadusznikach
III miejsce: Katarzyna Hofman, Katolickie Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce: Łukasz Kołodziejski, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Dobrzyniu nad WisłąII miejsce: Urszula Łukomska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Kruszynie
III miejsce: Rafał Ługowski, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Karnkowie
I miejsce: Sławomira Lewandowska, Zespół Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
II miejsce: Małgorzata Żarecka-Ziółkowska, Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie
III miejsce: Ewa Chabowska, Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
Zobacz także
Psycholog: smartfon w szkole ma negatywny wpływ na zdolności poznawcze uczniów
2018-01-24, 08:03Korzystanie ze smartfonów przez uczniów w szkołach źle wpływa na zdolności poznawcze. Dzieci korzystające podczas lekcji z telefonów komórkowych mają gorsze wyniki w nauce - mówi PAP psycholog Joanna Paszkowska-Rogacz z Instytutu… Czytaj dalej »
Politechnika Rzeszowska buduje motoszybowiec z napędem wodorowym
2018-01-20, 12:50Motoszybowiec z napędem wodorowym powstaje na Politechnice Rzeszowskiej. To kolejny etap prowadzonych od kilku lat badań nad alternatywnymi źródłami energii dla lotnictwa. Do pierwszego samodzielnego lotu motoszybowiec ma być gotowy… Czytaj dalej »
Prezydent: elektromobilność to skuteczna metoda walki ze smogiem
2018-01-17, 16:23Samochody elektryczne oznaczają brak emisji, jeżeli przejdziemy na elektromobilność będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze - podkreślił prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem, na tym polu możemy też skutecznie konkurować z… Czytaj dalej »
![](public/info/2018/thumb_480_0/2018-01-16_1516104571.jpg)
Powraca wystawa "Kalejdoskop" w Młynie Wiedzy w Toruniu
2018-01-16, 08:47Wystawa 'Kalejdoskop' ponownie otwarta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Instytucja przygotowała także towarzyszącą ekspozycji ścieżkę zwiedzania dla dzieci i młodzieży - na 30 stanowiskach prezentowane będą elementy… Czytaj dalej »
Nadciąga Noc Biologów: 12 stycznia atrakcje w ok. 30 ośrodkach
2018-01-09, 14:46Piątek 12 stycznia to data, której nie powinien przegapić żaden miłośnik biologii. Ok. 30 jednostek akademickich w kraju przygotowuje wtedy moc atrakcji z okazji Nocy Biologów. W planach są prelekcje, wycieczki i pokazy. Na część… Czytaj dalej »