„Przykład idzie z góry”. Pedagodzy nagrodzeni za rozwijanie pasji wśród swoich podopiecznych
Dobry nauczyciel może odmienić życie młodego człowieka. Takich pedagogów – z pasją i chęcią rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży nagrodziło ponownie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w kolejnej edycji konkursu "Odkrywamy talenty".
– Konkurs „Odkrywamy Talenty” jest poświęcony przede wszystkim tym szkołom i nauczycielom, którzy zechcą zainteresować się tym, aby w swoich uczniach odkrywać to, co najważniejsze, czyli jakie mają pasje i zainteresowania – powiedziała Grażyna Truszyńska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.
Warto zastanowić się nad tym, czy w szkole jest czas na szukanie i odkrywanie ukrytych talentów wśród uczniów. – Rzeczywiście zajęć mnóstwo, niemniej uważam, że przykład idzie zawsze z góry. Jeżeli nauczyciel potrafi zainspirować jakimś tematem, zagadnieniem, to uczniowie często sami chcą pogłębiać te treści. Tam, gdzie jest zachwyt, znajduje się inspiracja, a za nią chęć tworzenia czegoś własnego i właśnie w tym kierunku cały czas pracuję ze zdolnymi uczniami – podkreśliła Ewa Chabowska, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie.
Komisja konkursowa oceniła 36 prezentacji, które wpłynęły z terenu byłego województwa włocławskiego. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli nauczyciele z przedszkola w Lubieniu Kujawskim, SP im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą i Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku.
Podczas gali nagrodzeni zostali:
Kategoria przedszkola:
I miejsce: Katarzyna Stawicka, Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim
II miejsce: Patrycja Fornalczyk, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Zadusznikach
III miejsce: Katarzyna Hofman, Katolickie Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce: Łukasz Kołodziejski, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Dobrzyniu nad WisłąII miejsce: Urszula Łukomska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Kruszynie
III miejsce: Rafał Ługowski, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Karnkowie
I miejsce: Sławomira Lewandowska, Zespół Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
II miejsce: Małgorzata Żarecka-Ziółkowska, Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie
III miejsce: Ewa Chabowska, Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
Zobacz także
UMK w Toruniu wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018
2018-04-19, 10:09'Fizyka techniczna' na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazła się na trzecim miejscu Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. Czytaj dalej »
![](public/info/2018/thumb_480_0/2018-04-18_1524040191.jpg)
Polregio: duże zainteresowanie przetargiem na system sprzedaży biletów online
2018-04-18, 10:26Jest duże zainteresowanie ze strony firm, które zamierzają wziąć udziału w przetargu ogłoszonym przez Polregio na dostawę i wdrożenie Systemu Sprzedaży Biletów Online (SSBO) - poinformował we wtorek PAP Andrzej Okoń dyrektor Biura… Czytaj dalej »
"Żywe laboratoria" w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym
2018-04-16, 18:11'Żywe laboratoria' i warsztaty na czterech tysiącach metrów kwadratowych. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie hala dla innowacyjnych firm. Czytaj dalej »
Czwórka Polaków w finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców UE
2018-04-15, 14:50Konrad Adler, Bartosz Biesiadecki i Oliwia Krzemień, oraz Filip Wylęgała zostali zdobywcami trzech równorzędnych pierwszych nagród w polskiej edycji 30. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). We wrześniu będą reprezentować… Czytaj dalej »
Znów można podglądać online codzienne życie bocianów czarnych
2018-04-15, 12:49Ponownie można oglądać transmisję online w internecie z gniazda bocianów czarnych żyjących w jednym z lasów na terenie woj. łódzkiego. Objęte w Polsce ścisłą ochroną ptaki wróciły do niego po zimowym pobycie w Afryce. Czytaj dalej »