„Przykład idzie z góry”. Pedagodzy nagrodzeni za rozwijanie pasji wśród swoich podopiecznych
Dobry nauczyciel może odmienić życie młodego człowieka. Takich pedagogów – z pasją i chęcią rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży nagrodziło ponownie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w kolejnej edycji konkursu "Odkrywamy talenty".
– Konkurs „Odkrywamy Talenty” jest poświęcony przede wszystkim tym szkołom i nauczycielom, którzy zechcą zainteresować się tym, aby w swoich uczniach odkrywać to, co najważniejsze, czyli jakie mają pasje i zainteresowania – powiedziała Grażyna Truszyńska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.
Warto zastanowić się nad tym, czy w szkole jest czas na szukanie i odkrywanie ukrytych talentów wśród uczniów. – Rzeczywiście zajęć mnóstwo, niemniej uważam, że przykład idzie zawsze z góry. Jeżeli nauczyciel potrafi zainspirować jakimś tematem, zagadnieniem, to uczniowie często sami chcą pogłębiać te treści. Tam, gdzie jest zachwyt, znajduje się inspiracja, a za nią chęć tworzenia czegoś własnego i właśnie w tym kierunku cały czas pracuję ze zdolnymi uczniami – podkreśliła Ewa Chabowska, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie.
Komisja konkursowa oceniła 36 prezentacji, które wpłynęły z terenu byłego województwa włocławskiego. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli nauczyciele z przedszkola w Lubieniu Kujawskim, SP im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą i Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku.
Podczas gali nagrodzeni zostali:
Kategoria przedszkola:
I miejsce: Katarzyna Stawicka, Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim
II miejsce: Patrycja Fornalczyk, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Zadusznikach
III miejsce: Katarzyna Hofman, Katolickie Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce: Łukasz Kołodziejski, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Dobrzyniu nad WisłąII miejsce: Urszula Łukomska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Kruszynie
III miejsce: Rafał Ługowski, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Karnkowie
I miejsce: Sławomira Lewandowska, Zespół Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
II miejsce: Małgorzata Żarecka-Ziółkowska, Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie
III miejsce: Ewa Chabowska, Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
Zobacz także
Koronawirus SARS-CoV-2 i choroba COVID-19. Co musisz wiedzieć?
2020-02-29, 11:43Kto jest najbardziej narażony na zakażenie i zachorowanie? Jakie działania profilaktyczne można podjąć? Jaka jest śmiertelność? Prezentujemy zamieszczone na stronie Polskiej Akademii Nauk odpowiedzi na najczęściej zadawane pyta… Czytaj dalej »
Sprzęt za 5 mln zł trafił do laboratoriów UKW w Bydgoszczy
2020-02-27, 22:00Do laboratoriów badawczo-rozwojowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trafił nowoczesny sprzęt, dzięki któremu uczelnia będzie mogła jeszcze bardziej zacieśnić współpracę z biznesem i prowadzić więcej badań dla… Czytaj dalej »
Nagroda w Malezji dla naukowców z UTP. Za co?
2020-02-25, 21:28Sukces zespołu naukowców bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Ich wynalazek zdobył srebrny medal na targach wynalazczości w Malezji. Chodzi o urządzenie dla przetwórni przemysłu spożywczego. Czytaj dalej »
Rój dronów inteligentnie uniknie kolizji - dzięki inteligencji wynalazców z UTP
2020-02-07, 07:30Studenci i pracownicy Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego znaleźli się w gronie pięciu nagrodzonych na X edycji ogólnopolskiego konkursu Student Wynalazca, organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską. Nagrodą główną… Czytaj dalej »
Przepędźmy chmury i... popatrzmy na zaćmienie Księżyca! [wideo]
2020-01-10, 08:44Takie okazje nie zdarzają się codziennie, zatem warto podnieść wzrok i obserwować zjawiska na styczniowym niebie. W piątek, 10 stycznia będziemy świadkami półcieniowego zaćmienia Księżyca... Oby tylko chmury nam nie przeszkod… Czytaj dalej »