„Przykład idzie z góry”. Pedagodzy nagrodzeni za rozwijanie pasji wśród swoich podopiecznych
Dobry nauczyciel może odmienić życie młodego człowieka. Takich pedagogów – z pasją i chęcią rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży nagrodziło ponownie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w kolejnej edycji konkursu "Odkrywamy talenty".
– Konkurs „Odkrywamy Talenty” jest poświęcony przede wszystkim tym szkołom i nauczycielom, którzy zechcą zainteresować się tym, aby w swoich uczniach odkrywać to, co najważniejsze, czyli jakie mają pasje i zainteresowania – powiedziała Grażyna Truszyńska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.
Warto zastanowić się nad tym, czy w szkole jest czas na szukanie i odkrywanie ukrytych talentów wśród uczniów. – Rzeczywiście zajęć mnóstwo, niemniej uważam, że przykład idzie zawsze z góry. Jeżeli nauczyciel potrafi zainspirować jakimś tematem, zagadnieniem, to uczniowie często sami chcą pogłębiać te treści. Tam, gdzie jest zachwyt, znajduje się inspiracja, a za nią chęć tworzenia czegoś własnego i właśnie w tym kierunku cały czas pracuję ze zdolnymi uczniami – podkreśliła Ewa Chabowska, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie.
Komisja konkursowa oceniła 36 prezentacji, które wpłynęły z terenu byłego województwa włocławskiego. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli nauczyciele z przedszkola w Lubieniu Kujawskim, SP im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą i Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku.
Podczas gali nagrodzeni zostali:
Kategoria przedszkola:
I miejsce: Katarzyna Stawicka, Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim
II miejsce: Patrycja Fornalczyk, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Zadusznikach
III miejsce: Katarzyna Hofman, Katolickie Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce: Łukasz Kołodziejski, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Dobrzyniu nad WisłąII miejsce: Urszula Łukomska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Kruszynie
III miejsce: Rafał Ługowski, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Karnkowie
I miejsce: Sławomira Lewandowska, Zespół Szkół Katolickich im. J. Długosza we Włocławku
II miejsce: Małgorzata Żarecka-Ziółkowska, Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie
III miejsce: Ewa Chabowska, Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
Zobacz także
Budują Centrum Pomocy Psychologicznej. Powstanie przy bydgoskim UKW
2020-09-04, 08:05Rozbudowa wydziału psychologii trwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Powstanie tu Centrum Pomocy Psychologicznej - dla pacjentów, ale także dla studentów i wykładowców. Czytaj dalej »
Leki działają na Covid-19, ale program prof. Jacka Kubicy utknął w miejscu
2020-09-02, 13:21Co dalej z badaniami nad wykorzystaniem leków kardiologicznych w walce z koronawirusem? Dziesięcioro pacjentów z Covid-19 ze szpitala w Grudziądzu, którzy wzięli udział w testach naukowców z Collegium Medium UMK, wyzdrowiało, ale… Czytaj dalej »
Najlepsze kadry i dydaktyka to cele Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku
2020-09-02, 08:05Działalność badawczo-rozwojowa i wyjście do mieszkańców z projektami popularyzującymi naukę - to kierunki rozwoju Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku na cztery najbliższe lata. Na jej czele stanął nowy rektor, dr Robert… Czytaj dalej »
Centrum Nauk Technicznych powstanie na UMK. Są pieniądze, zaczynają budowę
2020-08-31, 19:12- To będzie zupełnie nowa jakość kształcenia - tak o projekcie budowy Centrum Nauk Technicznych mówią władze toruńskiego UMK. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało uczelni dotację na realizację inwestycji. Czytaj dalej »
Specjalista od badań gleb i ekspert od inżynierii mechanicznej. Nowi profesorowie UTP
2020-08-24, 18:55Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły naukowe profesora dwóm naukowcom z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Czytaj dalej »