Nauka się opłaca! Najlepsi uczniowie z regionu odebrali stypendia z rąk marszałka [zdjęcia]
Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez marszałka województwa. W Toruniu odbyła się gala stypendialna programów „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” oraz „Humaniści na start”.
Jak podkreślił marszałek Piotr Całbecki, stypendia to wsparcie dla budżetu domowego w dalszym rozwoju.
– To, co najważniejsze, młodzi ludzie czują się zaopiekowani i poznają rolę samorządu wojewódzkiego. Wszyscy liczymy, że po zdobyciu solidnego wykształcenia zostaną w regionie i będą rozwijać dalej nasze województwo.
– Było ciężko, nie ukrywam. Właściwie od drugiej klasy to były regularne przygotowania do olimpiad, często kilkugodzinne. Natomiast są to przedmioty, które lubię i mnie pasjonują, to na pewno pomagało utrzymać codzienną naukę – Kinga Gruszka z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.
Część stypendystów zamierza przeznaczyć środki na dalsze pielęgnowanie swoich pasji. – Fundusze pozwolą mi rozwinąć swoje zainteresowania i łatwiej patrzeć w przyszłość. Tym bardziej że wybieram się na studia i pozwoli mi to na takie spokojniejsze studiowanie i rozwijanie swoich pasji i zainteresowań – mówił Adam Hamerliński z Technikum Leśnego w Tucholi.
Stypendia trafiają co miesiąc do prawie 1500 uczniów z Kujaw i Pomorza. Lista tegorocznych stypendystów znajduje się na stronie Urzędu Marszałkowskiego.
Zobacz także
Chcą promować sektor kosmiczny w Polsce oraz łączyć biznes i naukę
2021-03-16, 21:15W Toruniu powstała Polska Fundacja Przemysłu Kosmicznego. Ma rozwijać sektor kosmiczny w Polsce, tworzyć dla niego rozwiązania prawne i kształcić przyszłe kadry. Czytaj dalej »
Roje dronów nad naszymi głowami. To przyszłość, choć prace już trwają [wideo]
2021-03-16, 15:10Roje dronów na polskim niebie - nad tym m.in. pracuje się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Badania UMK: pancerze żuków pustynnych to cud natury, który trzeba skopiować
2021-03-06, 11:50Chemicy z UMK w Toruniu pracują nad membranami, które będą lepiej transportować wodę i zatrzymywać sole i oraz zanieczyszczenia. Punktem wyjścia były badania chrząszcza pustynnego, który potrafi jednocześnie zbierać i odpychać… Czytaj dalej »
Trawa? Nie taka prosta sprawa! Naukowcy z UTP pracują nad trawą idealną
2021-03-01, 13:49Intensywnie zielona, odporna na suszę, choroby, szkodniki i deptanie - bydgoscy naukowcy opracowują „trawę przyszłości'. Nowa odmiana powstaje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Trawa zostanie zmodyfikowana biologicznie… Czytaj dalej »
Bydgoski UTP coraz bliżej politechniki. Wniosek uczelni pozytywnie ocenia MEN
2021-02-26, 19:04- Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy spełnia wymogi formalne, aby przemianować go na Politechnikę Bydgoską. Jesteśmy przekonani, że projekt uzyska zgodę większości parlamentarnej i prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział Przemysław… Czytaj dalej »