Obsługa dronów, programowanie i wiele więcej. UKW zachęca do studiowania [zdjęcia]
Najnowszą aparaturą wartą 10 milionów złotych chwalił się we wtorek (28 marca) Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. W gmachu Copernicanum odbył się Dzień Młodego Inżyniera. Przygotowano warsztaty, pokazy i wykłady.
W ten sposób bydgoska uczelnia zachęca do studiowania na swoich wydziałach mechatroniki i informatyki. Z ofertą zapoznało się 450 uczniów szkół średnich – także spoza Bydgoszczy.
– Skończyliśmy projekty i wyposażyliśmy nowoczesne laboratoria. Cały czas się rozwijamy i oferujemy coś nowego studentom. W tym roku chcemy utworzyć nowy blok przedmiotów, który teraz jest bardzo pożądany na rynku. To są systemy bezzałogowe, czyli tak w skrócie można powiedzieć, ale oczywiście bardzo zawężając, drony. Mamy między innymi wykłady, warsztaty z obsługi dronów – mówiła dr inż. Katarzyna Kazimierska–Drobny, prodziekan do spraw kształcenia na Wydziale Mechatroniki.
Wspomniane drony cieszyły się dużym zainteresowaniem, podobnie jak oferta Wydziału Informatyki.
Uczniowie pochodzący z okolic Bydgoszczy podkreślali, że odległość to nie problem.
– Chcielibyśmy, żeby z tej młodzieży duża część została w Bydgoszczy. O to będziemy zabiegać – zaznaczył prof. Marek Macko, prorektor UKW do spraw Rozwoju i Współpracy.
Zobacz także

Siła argumentów zamiast argumentu siły. Finał wojewódzkiej Ligi Debat we Włocławku
2023-06-13, 18:39We Włocławku wojewódzki finał tak zwanej Ligi Debat. Uczniowie szkół średnich stanowczo, niekiedy ostro, ale zawsze kulturalnie spierają się na zadany temat. Chodzi o umiejętność pozytywnie rozumianej erystyki - sztuki prowadzenia… Czytaj dalej »

Nauka się opłaca! Najlepsi uczniowie z regionu odebrali stypendia z rąk marszałka [zdjęcia]
2023-06-13, 06:45Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez marszałka województwa. W Toruniu odbyła się gala stypendialna programów „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” oraz „Humaniści na start”. Czytaj dalej »

Jak wyglądamy od środka? Licealiści sprawdzili, na czym polega praca patologa
2023-06-12, 19:29Świat tkanek, barwników i mikroskopu - krótko mówiąc wszystko, co patolog widzi na co dzień, poznawali w poniedziałek bydgoscy licealiści. Specjalne warsztaty, pt. „Tajemnice tkanek człowieka okiem patologa”, zorganizowały dla… Czytaj dalej »

Kryzysy, prognozy, zmiany. Międzynarodowa konferencja na bydgoskim UKW
2023-06-01, 14:38Na bydgoskim UKW trwa dwudniowa konferencja, pt. „Utopie i dystopie wobec współczesnych lęków oraz nadziei społecznych'. Jej tematy to m.in.: zmiany klimatyczne, inwigilacja społeczeństwa, wyzwania kapitalizmu, czy „cyborgizacja'… Czytaj dalej »

Dokument Watykanu: chrześcijanin może być influencerem. Każdy wierzący nim jest!
2023-05-29, 21:00Chrześcijanin może być „influencerem” - podkreślono to w opublikowanym w poniedziałek dokumencie watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji. Watykan przyznał zarazem, że zaniepokojenie budzi komunikowanie, które dzieli, a pochodzi… Czytaj dalej »