Posłuchaj, co Ci w głowie gra! Muzyka fal mózgowych w Młynach Rothera [wideo]
W bydgoskich Młynach Rothera każdy może wsłuchać się w siebie i w swoje myśli. Dzięki instalacji interaktywnej można usłyszeć muzykę fal mózgowych.
Instalacja pomaga w poznawaniu dźwięków sterowanych falami mózgowymi. Jej twórcą jest Beniamin Głuszek - teoretyk muzyki i gitarzysta. Aby usłyszeć, co nam w głowie gra wystarczy założyć opaskę EEG. - W zależności od tego, o czym pomyślimy dźwięki są trochę inne – opowiada Anna Czarnecka z Młynów Rothera. - To sposób na oswajanie z nauką. Pokazujemy, że odkrywanie nauki może być naprawdę przyjemne, zabawne i jednocześnie bardzo angażujące, bo atrakcja rzeczywiście wciąga.
- Trzeba popracować nad swoim mózgiem. Kiedy jesteśmy podłączeni do tego urządzenia, to zaczynamy sobie uświadamiać, że sami możemy stymulować tą muzyką – dodaje Jakub Łyczek z Młynów Rothera. - Raz się wyciszamy, potem myślimy o zagadkach matematycznych, potem z kolei o czymś, co nas denerwuje albo, co bardzo lubimy. Jednocześnie muzyka wraz z naszymi myślami się zmienia.
Chętnych nie brakuje. - To jest tak wciągające, że codziennie mogłabym słuchać swoich myśli – mówi jedna z pań. Atrakcja dostępna będzie do 31 marca. Z instalacji można korzystać bezpłatnie, a pomocą służy zespół Młynów Rothera. Aby posłuchać muzyki swojego mózgu warto się wcześniej zapisać. Szczegóły na stronie Młynów Rothera.
Zobacz także
Kapsuła Orion zakończyła misję. To przygotowanie do kolejnego lotu człowieka na Księżyc
2022-12-11, 21:32W niedzielę (11 grudnia) na wody Pacyfiku opadła bezzałogowa kapsuła Orion, wysłana przez NASA w podróż na Księżyc w ramach programu Artemis. - Ten program ma geopolityczne znaczenie i będzie początkiem wyznaczania międzynarodowych… Czytaj dalej »
Historyczny sukces naukowców z UMK! Dwie osoby laureatami ERC Starting Grants
2022-11-22, 17:30Naukowcy z UMK, prof. Piotr Wcisło i prof. Katharina Boguslawski, znaleźli się w gronie 408 laureatów grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Umożliwi im to przeprowadzenie innowacyjnych badań na najwyższym światowym… Czytaj dalej »
„Bydgoszcz ważna na urologicznej mapie kraju”. Specjaliści spotkali się tu na sympozjum
2022-11-19, 14:55Jak leczyć z pomocą nowoczesnej technologii? - o tym rozmawiają medycy podczas 29. Sympozjum Sekcji Endourologii w Bydgoszczy. W wydarzeniu bierze udział ponad 300 specjalistów i adeptów urologii z całej Polski, a także gości z z… Czytaj dalej »
„Myślimy nie tylko mózgiem, ale całym ciałem”. Współpraca Collegium Medicum z USA
2022-11-08, 07:54- To, co dzieje się z naszym ciałem, wpływa na nasz styl myślenia - mówi prof. Margaret Niznikiewicz z Uniwersytetu Harvarda, która wygłosiła wykład dla Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Amerykańska i polska uczelnia zacieśniają… Czytaj dalej »