Mieli 24 godziny na stworzenie gry. Bydgoscy studenci wygrali Cyberiadę [wideo]
Studenci informatyki bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zajęli pierwsze miejsce na Cyberiadzie - Ogólnopolskich Mistrzostwach w Projektowaniu Gier Komputerowych dla studentów.
Całe wydarzenie trwało aż dziewięć miesięcy – tyle czasu pracowały zespoły z całej Polski. Dziesięć najlepszych, którym udało się dotrzeć do finału wzięło udział w 24-godzinnym gamejamie, a ich zadaniem było stworzenie gry mobilnej.
Zwycięzcą I edycji Cyberiady została drużyna tooManyDogs, czyli studenci informatyki bydgoskiego UKW - Ekaterina Smirnova, Oskar Bieńko, Julia Cieślicka, Bartosz Przybyłek, Daniil Skrendo, Bartosz Budka. Pracowali pod opieką mgr inż. Adrianny Piszcz z Instytutu Informatyki.
- Wygrana drużyny to zwieńczenie ich systematycznej i ciężkiej pracy nad grą główną, ale także comiesięczne zadania, udział w warsztatach, konsultacjach, wyprawach edukacyjnych oraz kwalifikacyjnych, podczas których studenci brali udział w gamejamach i tworzyli krótsze gry na zadany temat w czasie 24 godzin – informuje bydgoska uczelnia.
Zwiastun gry głównej bydgoskiego zespołu można zobaczyć na ich oficjalnym kanale tooManyDogs Dev na YouTube. Gry zespołu można również pobrać i przetestować ze strony twórców – TUTAJ.
Zobacz także

Łazik zaprojektowany przez grudziądzkich uczniów w finale konkursu Explory [zdjęcia, wideo]
2022-05-17, 07:15Kinga Matuszewicz i Robert Kobylski z Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu będą reprezentować nasz region w ogólnopolskim finale konkursu Explory - najważniejszej inicjatywy dla młodych innowatorów w Polsce. Czytaj dalej »

Naucz się odróżniać prawdę od fałszu w Internecie. Kursy online za darmo
2022-05-08, 21:00Czy wiesz, czym jest fake news i jak go rozpoznać? Jak zweryfikować informacje i nie dać sobą manipulować? Tego dowiedzieć się można z kursów na platformie e-learningowej Demagoga. Czytaj dalej »

Zespół prof. Grzybowskiego: Z odpadów chemicznych można produkować leki
2022-04-27, 19:30Potężny algorytm komputerowy przeczesał miliardy możliwych reakcji chemicznych i pokazał, jak ze związków chemicznych traktowanych dotąd jako odpady przemysłowe produkować można ok. 300 leków - opisują w publikacji w „Nature”… Czytaj dalej »

„Nauka jest dla człowieka". Startuje 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
2022-04-20, 15:30Rozpoczynają się w piątek (22 kwietnia) Toruński Festiwal Nauki i Sztuki ma być formą powrotu do normalności po pandemii. Organizatorzy zaplanowali ponad 140 imprez, w tym liczne wykłady, pokazy, happeningi i warsztaty. Liczą na duże… Czytaj dalej »

Polskie Radio wypada korzystniej w nowych badaniach słuchalności radia w Polsce
2022-04-06, 19:13Nowe badania słuchalności radia, opracowane przez Krajowy Instytut Mediów, opierają się na danych pozyskiwanych w rozmowie telefonicznej z respondentami oraz opisujących ich zachowania związane z korzystaniem z mediów. Czytaj dalej »