Stypendia dla wybitnych młodych naukowców. W regionie prym wiedzie UMK
Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 215 młodym naukowcom, w tym 37 doktorantom. W tym gronie znalazło się 15 osób z kujawsko-pomorskich uczelni. Większość reprezentuje UMK Toruń.
Stypendia Ministra otrzymali młodzi naukowcy reprezentujący 47 dyscyplin naukowych i artystycznych. Minimalny próg punktowy uprawniający do otrzymania stypendium był różny w każdej dyscyplinie. Wyboru dokonano wyboru spośród 1719 złożonych wniosków.
Stypendia zostały przyznane na okres 3 lat, a ich miesięczna wysokość wynosi 5.390 zł.
W tym roku najwięcej stypendiów przyznano młodym naukowcom z Politechniki Wrocławskiej (16), Politechniki Warszawskiej (15), Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (14), Uniwersytetu Jagiellońskiego (12) i z Uniwersytetu Warszawskiego (12).
Stypendyści z Kujaw i Pomorza:
- dr Paweł Mariusz Szczepanik - UMK Toruń
- dr Monika Trojanowska - Politechnika Bydgoska
- dr Marcin Krzysztof Borowicz - UKW Bydgoszcz
- dr Karol Paweł Jaroch - UMK Toruń
- dr Paweł Kordowitzki - UMK Toruń
- dr Natalia Karolina Olszanecka - UMK Toruń
- dr Dominika Urszula Popielec - UKW Bydgoszcz
- dr Klaudia Aleksandra Rosińska - Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Toruń
- dr Agnieszka Kuś - UMK Toruń
- dr Kinga Majchrzak-Ptak - UMK Toruń
- dr Beata Kaczmarek-Szczepańska - UMK Toruń
- dr Artur Czerwiński - UMK Toruń
- dr Jakub Rydzewski - UMK Toruń
- dr Katarzyna Siudzińska - UMK Toruń
- dr Michał Adam Oleksowicz - UMK Toruń
Zobacz także
Posłuchaj, co Ci w głowie gra! Muzyka fal mózgowych w Młynach Rothera [wideo]
2023-01-10, 07:48W bydgoskich Młynach Rothera każdy może wsłuchać się w siebie i w swoje myśli. Dzięki instalacji interaktywnej można usłyszeć muzykę fal mózgowych. Czytaj dalej »
Kapsuła Orion zakończyła misję. To przygotowanie do kolejnego lotu człowieka na Księżyc
2022-12-11, 21:32W niedzielę (11 grudnia) na wody Pacyfiku opadła bezzałogowa kapsuła Orion, wysłana przez NASA w podróż na Księżyc w ramach programu Artemis. - Ten program ma geopolityczne znaczenie i będzie początkiem wyznaczania międzynarodowych… Czytaj dalej »
Historyczny sukces naukowców z UMK! Dwie osoby laureatami ERC Starting Grants
2022-11-22, 17:30Naukowcy z UMK, prof. Piotr Wcisło i prof. Katharina Boguslawski, znaleźli się w gronie 408 laureatów grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Umożliwi im to przeprowadzenie innowacyjnych badań na najwyższym światowym… Czytaj dalej »
„Bydgoszcz ważna na urologicznej mapie kraju”. Specjaliści spotkali się tu na sympozjum
2022-11-19, 14:55Jak leczyć z pomocą nowoczesnej technologii? - o tym rozmawiają medycy podczas 29. Sympozjum Sekcji Endourologii w Bydgoszczy. W wydarzeniu bierze udział ponad 300 specjalistów i adeptów urologii z całej Polski, a także gości z z… Czytaj dalej »
„Myślimy nie tylko mózgiem, ale całym ciałem”. Współpraca Collegium Medicum z USA
2022-11-08, 07:54- To, co dzieje się z naszym ciałem, wpływa na nasz styl myślenia - mówi prof. Margaret Niznikiewicz z Uniwersytetu Harvarda, która wygłosiła wykład dla Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Amerykańska i polska uczelnia zacieśniają… Czytaj dalej »