Strefa relaksu, kino pod chmurką i pokazy cyrkowe [przewodnik na weekend]

2023-07-14, 12:35  Redakcja
Kino nad Balatonem w Bydgoszczy to tylko jedna z atrakcji, które czekają na chętnych w nadchodzący weekend/fot. Facebook

Kino nad Balatonem w Bydgoszczy to tylko jedna z atrakcji, które czekają na chętnych w nadchodzący weekend/fot. Facebook

Podczas Festiwalu Ino Art miasto opanują cyrkowcy!/fot. Sławomir Jezierski, archiwum

Podczas Festiwalu Ino Art miasto opanują cyrkowcy!/fot. Sławomir Jezierski, archiwum

W weekend (14–16 lipca) w regionie znów nie zabraknie atrakcji: w Bydgoszczy zaplanowano m.in. święto osiedla Bartodzieje, w Inowrocławiu będzie barwnie i cyrkowo, a w Janikowie odbędzie się piknik żeglarski. Mieszkańców czeka to i wiele więcej!

BYDGOSZCZ

Koncert Pawła Szymańskiego
piątek, 14 lipca, godz. 18:00, Światłownia, ul. Świętej Trójcy 15
Paweł Szymański to tekściarz i gitarzysta, w którego muzyce pobrzmiewają dźwięki i nastroje kanonicznych trubadurów bluesa. Unikając prostych zapożyczeń, rutyny i muzycznej konfekcji, opowiada obyczajowe historyjki, nadając przejawom życia wymiar nawet poetycki.

Rytmy Afryki Zachodniej
piątek, 14 lipca, godz. 21:00, Mózg, ul. Parkowa 2
Zespół Wasamba gra muzykę inspirowaną rytmami z Afryki Zachodniej. Skład zespołu: Hanna Mooki Saluga - balafon, dunduny, taniec, wokal, Dawid Cholewiński - djembe, cajon, Marcin Pankowski - balafon, dunduny, krin, Olgierd Cortez - dunduny, shekere, Paweł Piątek - djembe, shekere, Po koncercie zespół zaprasza na bębnowe jam session.

Kino nad Balatonem
piątek, 14 lipca, godz. 21:15, park nad Balatonem
Mieszkańcy Bydgoszczy mogą skorzystać z bezpłatnych pokazów kinowych w parku nad Balatonem, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W parku czekać będą duży dmuchany ekran, mocny projektor, profesjonalne nagłośnienie i sto leżaków plażowych. Pokazy odbywają się w piątki do 25 sierpnia. Tym razem film „Książę”.

Grażynka Cup vol. 2
sobota, 15 lipca, godz. 9:00, Wakepark, ul. Gdańska 173-175
Druga edycja amatorskiego turnieju siatkówki plażowej kobiet w Wakepark Bydgoszcz. Jak zaznaczają organizatorzy, gra ma się odbyć bez niepotrzebnej spinki, po prostu w dobrej zabawie. Liczba miejsc ograniczona (12 par), rozgrywki odbędą się systemem brazylijskim.

Święto Bartodziejów
sobota, 15 lipca, godz. 10:00, plaża nad Balatonem
Program: 10:00 – wycieczka turystyczna po osiedlu (start: skrzyżowanie ul: Inwalidów i Sygnałowej, meta: Balaton), 12:00 – uroczyste otwarcie wydarzenia, 12:15 – konkurs wiedzy o Bartodziejach, 12:30 – warsztaty pszczelarskie, 13:00 – warsztaty ceramiczne, 13:30 – pokazy ratownictwa wodnego, 14:30 – pokazowe wyścigi „smoczych łodzi”, 15:30 - koncert „na podeście” – cz. 1. Ukraińskie rytmy, 16:30 – „Kiedyś to było!” – czyli krótka historia osiedla, 17:00 - koncert „na podeście” – cz. 2. Poezja śpiewana i szanty na żywo. Ponadto: wypożyczalnia kajaków, stoiska gastronomiczne, rękodzieło, przestrzeń relaksu, strefy zabaw dla dzieci i nie tylko.

Spacer po „fordońskich górkach”
sobota, 15 lipca, godz. 11:00, Rada Osiedla Nowy Fordon, ul. Rupniewskiego 10
Wycieczka badawcza po „fordońskich górkach” ma dać odpowiedź na pytanie, czy okolica powinna zostać terenem zielonym, czy oddanym pod zabudowę mieszkaniową i nowe drogi dojazdowe? Na koniec przewidziana jest debata uczestników. Spacer: w godz. 11:00-13:00, start przy Radzie Osiedla Nowy Fordon, Rupniewskiego 10 (w razie niepogody uczestnicy zostaną w siedzibie Rady), sama debata rozpocznie się o godz. 13:00, w Radzie Osiedla Nowy Fordon, Rupniewskiego 10 (I piętro).

Warsztaty fotografii z Marcinem Szpakiem
sobota, 15 lipca, godz. 12:00, Fundacja Fotografistka, ul. Pomorska 68A/1
Marcin Szpak to absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Fotografii, gdzie uczył się sztuki fotografowania między innymi pod okiem Krzysztofa Gierałtowskiego. Fotograf zaprasza na analogowe warsztaty portretowe przy użyciu aparatu Linhof Color. Na zajęciach chętni nauczą się, jak przy wykorzystaniu jednego źródła światła stworzyć niepowtarzalny portret, omówią portfolia uczestników i podyskutują na temat fotografii.

Bajkowa sobota w Myślęcinku
sobota, 15 lipca, godz. 14:00, Park Rozrywki w Myślęcinku (polana obok rollercoastera)
Na dzieci i rodziców czeka występ Jurka Paterskiego, następnie odbędzie się „pokaz zaklęć” w wykonaniu czarownic. O godzinie 15:30 animacje zacznie Animilandia. Będą to: zabawy ruchowe takie jak „poszukiwacze”, ale także taneczne, z elementem rywalizacji, tańce animacyjne, bitwa taneczna z udziałem rodziców. Nie zabraknie także figurek balonowych, stoisk służb mundurowych i brokatowych tatuaży. Wejście na teren Parku Rozrywki kosztuje 4 zł (ulgowy), 6 zł (normalny), dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo.

Wieczór z gwiazdą
sobota, 15 lipca, godz. 19:00, Restauracja La Rosa, plac Kościeleckich 3
Jak podkreślają organizatorzy, w ramach wieczoru pojawi się jedna z największych gwiazd estrady, ale też przyjaciel Fundacji K2 Zaborowscy – Michał Koterski, aktor znany ze swojego stylu, dowcipu i talentu. Uczestnicy będą mieć okazję spotkać się z nim i spędzić chwile w jego towarzystwie, a także kupić książkę i poprosić o autograf. Rozmowa odbędzie się w trzech panelach, a poprowadzi ją fundator Fundacji K2 Zaborowscy, czyli Łukasz Zaborowski. W przerwach między panelami odbędzie się występ Krisa Forbota, który od lat związany jest z bydgoską sceną muzyczną.

Koncert Velkratiuk
sobota, 15 lipca, godz. 20:30, Eljazz, ul. Kręta 3
Zespół tworzą Aleksandra Krat, autorka pochodząca z Torunia i jej muzyczne wsparcie instrumentalno-kompozytorskie: Daniel Dziemitko, Karol Szczepaniak oraz Dawid Malak. Zespół powstał i tworzy w Bydgoszczy. Velkratiuk to muzyczny koktajl inspirowany dźwiękami neosoulu, elektroniki, lofi-popu czy też ambientu. Solowa działalność Aleksandry Krat wspierana muzycznie przez członków zespołu VELKRATIUK zebrała wiele pozytywnych opinii dziennikarzy muzycznych, a jej utwory tj. „Roses”, „Samplejs” czy „Pestka” były prezentowane w audycjach radiowych.

Zostań turystą w swoim mieście – Przemysłowa Bydgoszcz i Młyny Rothera
niedziela, 16 lipca, godz. 10:00, Stary Rynek
Po zimowej przerwie wracają darmowe spływy i spacery po Bydgoszczy, organizowane w ramach akcji „Zostań Turystą w swoim mieście”. Podobnie jak w zeszłym roku na miłośników historii organizator przygotował bogaty program 25 wydarzeń. W ich trakcie mieszkańcy będą mogli zwiedzić zabytkowe obiekty (m.in. Młyny Rothera, ZPP Ostromecko), muzea (Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy), ale i poznawać historię miasta. Poza spacerami organizator przygotowuje również spływy kajakowe z przewodnikiem. Będzie to okazja do poznawania wodnego oblicza miasta.

Recital plenerowy
niedziela, 16 lipca, godz. 16:00, Zespół Pałacowo-Parkowy Ostromecko
Maciej Tubis to pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio. Artysta poszukujący, niestroniący od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Wykształcony klasycznie, zakochany w fortepianie i oddany wrażliwości, jaką daje solowe obcowanie z nim, wydał we wrześniu 2022 swoją pierwszą autorską płytę Komeda Reflections.

Rzeka Muzyki
niedziela, 16 lipca, godz. 19:00, Wyspa Młyńska
Kolejny koncert w ramach cyklu Rzeka Muzyki. Tym razem na Wyspie Młyńskiej zagra Monika Borzym. Zdaniem organizatorów wokalistka jest obdarzona wyjątkowym głosem, charyzmą sceniczną i poczuciem humoru. Edukację muzyczną odbierała w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. W Bydgoszczy wystąpi z koncertem Back to The Garden – będą to interpretacje piosenek kanadyjskiej wokalistki Joni Mitchell, która stała się inspiracją dla wielu muzyków, m.in. Boba Dylana czy Leonarda Cohena.

TORUŃ

Szkolenie budowlane
piątek, 14 lipca, godz. 17:00-20:00, Restauracja Hole in One, ul. Kociewska 30A
Szkolenie autorskie przeprowadzone przez Kubala Masterclass. Zakres zajęć: różne techniki aplikacji gładzi i gipsu przy użyciu narzędzi, praktyczne zastosowanie grzebieni podczas układania glazury, dobór i użycie narzędzi do spoinowania, praktyczne zastosowanie systemu Smart Level oraz Smart Level Mini, dobór narzędzi do aplikacji betonu architektonicznego oraz stiuków. Szkolenie poprowadzi Łukasz Behrendt, instruktor Akademii Dobrej Praktyki. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Dzieła wszystkie Szekspira
piątek, 14 lipca, godz. 19:00, Teatr Muzyczny
Żartobliwa prezentacja wszystkich 38 dramatów największego dramaturga wszech czasów. Trzech aktorów występuje pod własnymi imionami, bawi publiczność, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołania mi do stereotypowej znajomości Dzieł Szekspira. W ramach spektaklu: hip-hopowy „Otello”, „Makbet” po góralsku, „Hamlet” w trzyminutowej wersji oraz „Romeo i Julia” grani przez samych mężczyzn.

Tango Polaco – wieczór polsko-argentyński
sobota, 15 lipca, godz. 18:00, Amfiteatr Teatru Baj Pomorski
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Kujawy + Pomorze - promocja potencjału gospodarczego regionu - edycja II. Wystąpią: Magdalena Lechowska – śpiew, Mikołaj Kostka – skrzypce, Wiesław Ochwat – akordeon. W programie m.in.: „Chryzantemy złociste, „Upić się warto, „To ostatnia niedziela, La Cumparsita.

Zawody driftingowe
sobota, 15 lipca, godz. 9:00-19:00, MotoPark Toruń, ul. Łukasiewicza 66
Jak zaznaczają organizatorzy, główną ideą, która przyświecała podczas tworzenia tej imprezy, była możliwość wspólnego „polatania” samochodem w parach, bez zbędnego podziału na klasy aut. Nieważne, kto ma jaki samochód, liczy się dobra zabawa i jak zachęcają sami zainteresowani, wszyscy są mile widziani. Poza nastawieniem na samą jazdę, nie zabraknie też atrakcji dodatkowych.

Zwiedzanie Dworu Artusa
sobota, 15 lipca, godz. 12:00, Sień Dworu Artusa
Wizyta w salach Dworu Artusa – pełnych luster, kryształowych żyrandoli i niezwykłych historii. Dwór Artusa to nie tylko centrum kultury, ale również zabytek historyczny i architektoniczny. Z budynkiem związany jest szereg wspomnień, historii i opowieści, bez których zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki nie byłoby możliwe.

RegeneracJA
niedziela, 16 lipca, godz. 12:00, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Ziołowa RegeneracJA w skansenie, to szóste spotkanie wytchnieniowe dla kobiet. W lipcu uczestnicy spotkają się w Parku Etnograficznym w Toruniu, by niespiesznie i uważnie przyjrzeć się przydomowym ogródkom. Jakie rośliny były przydatne dawniej na wsi chłopom i chłopkom oraz jakie wierzenia i praktyki im towarzyszyły? Warto skupić się na aromatycznych ziołach i ich właściwościach leczniczych. Które z nich są znane z własnych apteczek? Uczestniczki dowiedzą się nie tylko do czego wykorzystywano zioła, a także kim byli znachor, szeptucha i wiedźma.
Na koniec przygotowano strefę relaksu w przestrzeni Parku, dla chętnych na matach i pod kocykami (trzeba przynieść własne maty i kocyki).

GRUDZIĄDZ

Lato na Starym Mieście – Happy Play Dixieland (koncert)
sobota, 15 lipca, godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody – klub Akcent)
Na nowoorleańską nutę zagra Happy Play Dixieland. Podczas koncertu zabrzmią standardy jazzowe, dixielandowe oraz najpopularniejsze kompozycje muzyki pop.

INOWROCŁAW

Turniej Singlowy w Tenisie Ziemnym Open
sobota, 15 lipca, godz. 9.00, korty tenisowe, ul. Przy Stawku 1
Amatorzy tenisa ziemnego mają okazję wziąć udział w Turnieju Singlowym w Tenisie Ziemnym Open o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Kategoria wiekowa OPEN, bez podziału na płeć.
Zapisy przyjmowane są do 14 lipca do godz. 14.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu (al. Niepodległości 4 w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez, pokój 226) lub pod numerem tel. tel. 52 355 53 55, 531 995 335 oraz adresem e-mail: marketing@osir.inowroclaw.pl.

Art Ino Festiwal
sobota, 15 lipca, godz. 16.00, Rynek
Deptak w centrum miasta już został ozdobiony instalacją z kolorowych parasolek. W dniu zabawy na uczestników czekają familijny spektakl cyrkowy. Zaplanowano też program rozrywkowo-edukacyjny ALE CYRK!: Rynek zamieni się w miasteczko cyrkowe, a widzowie wezmą czynny udział w pokazie.
Nie zabraknie nauki chodzenia na szczudłach, balonowego zoo, darmowej waty cukrowej.

Inowrocławskie Lato Muzyczne – Arete (koncert)
niedziela, 16 lipca, godz. 16.00, muszla koncertowa w parku Solankowym,
W ramach cyklu poznańska grupa ARETE zaprezentuje utwory z repertuaru Marka Grechuty oraz swojej najnowszej płyty „Nie dajmy się zwariować!”.

WŁOCŁAWEK

Dyskusyjny Klub Pisarski – spotkanie
piątek, 14 lipca, godz. 15.30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza
Warszawska 11/13
Na spotkanie zaproszeni są wszyscy „parających się pisaniem, mniej lub bardziej profesjonalnie”.

„Pejzaże” – wernisaż wystawy
piątek, 14 lipca, godz. 18.00, Browar B. – Galeria Sztuki „Antresola”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)
Otwarcie wystawy zbiorowej prac grupy KONTRAST, tworzonej przez artystów związanych z Lublinem. Twórcy malując pejzaże posługują się różnymi technikami i stylami, „od malarstwa realistycznego po wręcz abstrakcyjne ujęcia pejzażu”.

Spacer z przewodnikiem
sobota, 15 lipca, godz. 10.00, zbiórka przy biurze Informacji Turystycznej, ul. Warszawska 5
Okazja, by poznać historię Włocławka w nawiązaniu do Wisły – przybliżona zostanie m.in. historia mostu, spichlerzy oraz przystani.

Spotkanie z pasją – warsztaty
sobota–niedziela, 15–16 lipca, godz. 15.00, Baza Przygody – Harcerska Strefa Współpracy, ul. Szpitalna 33
„Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Włocławek zaprasza mieszkańców do udziału w działaniach społecznych organizowanych w ramach projektu „WŁOCŁAWEK MIASTO NOWYCH MOŻLIWOŚCI. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014–2021 i budżetu państwa, w ramach Programu Rozwój Lokalny.

W sobotę odbędą się zajęcia tworzenia naszyjników i bransoletek (godz. 15.00, zapisy) oraz warsztaty ceramiki (godz. 17.00), a w niedzielę – malowania koszulek (godz. 16.00) oraz nauka gry na gitarze od 0 (godz. 16.00). Obowiązują zapisy, adresy email do instruktorów TUTAJ.

ŚWIECIE

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka
sobota (15 lipca), godz. 17.00, boisko przy Zamku Krzyżackim (impreza płatna)
Wystąpią Vader, Mortis Dei, Kontagion, Dark Side oraz laureat konkursu FMB.

BRODNICA

Koncert Balkonowy TRIO „BELLCANTI”
niedziela, 16 lipca, godz. 18.00, Duży Rynek
Największe hity operowe i znane piosenki zaśpiewają Karolina Sołomin, Iwona Wall, Maria Malinowska.

CIECHOCINEK

Andrzej Kubacki – koncert
piątek, godz. 15.00, muszla koncertowa w parku Zdrojowym
Artysta wykona utwory od arii operowych po przeboje muzyki rozrywkowej i własne kompozycje.

Koncerty plenerowe
piątek, 14 lipca, godz. 19.00, fontanna Partery Hellwiga
„Najpiękniejsze włoskie melodie” wykona Pippo di Leo.
sobota, 15 lipca, godz. 15.00, przy Tężni nr 1
„Przeboje muzyki włoskiej” zaśpiewa Guy Crucillo.
niedziela, 16 lipca, godz. 15.00
„Najpiękniejsze utwory francuskie, polskie i… akordeon, gitara i śpiew” – koncert zespołu ATUTBAN Ciechocinek.

„Łączy nas Wisła – Święto Soli”
sobota, 15 lipca, godz. 10.00, Warzelnia soli, ul. Solna 6
Do godz. 18.00 będzie można zoabczyć pokazy pracy rzemieślników, bezpłatnie zwiedzić Muzeum Lecznictwa Uzdrowiskowego, przewidziano też prezentacje kulinarne gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich i stoisk regionalnych. O godz. 15.00 – bieg open na 5 kilometrów „Dla Edwarda Stachury”, trasa wokół Tężni nr 3, start i meta przy Warzelni soli. Wydarzeniu będzie też towarzyszyć oprawa muzyczna.

Wielki Festyn Przyjaźni – finał półkolonii
sobota, 15 lipca, godz. 11.00, MCK, Kino Zdrój, ul. Żelazna 5
Przygotowany przez dzieci finał półkolonii „Lato w teatrze”. W programie m.in. przedstawienie, animacje i kąciki zabawy przygotowane przez dzieci.

„Muzyczne podróże Chopina” – recital Mateusza Dubiela
sobota, 15 lipca, godz. 19.00, Teatr Letni, ul. Mikołaja Kopernika 3
W repertuarze Chopina wystąpi Mateusz Dubiel, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku–Białej, laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.: 27. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni.

Jacek Szyłkowski, „Wspomnienie młodości” – koncert
sobota, 15 lipca, godz. 19.30, muszla koncertowa

Koncert Chopinowski w Dworku Prezydenta RP
niedziela, 16 lipca, godz. 15.30, amfiteatr przy Dworku Prezydenta RP
Zagra student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Mateusz Maciołek. Wstęp za zaproszeniami, które są do odebrania w Biurze Informacji Turystycznej Miasta.

JANIKOWO

Piknik żeglarski PGE PolSailing Day Janikowo 2023
sobota, 15 lipca, godz. 9.00–14.00, teren przystani klubu „Kormoran”
W programie konkurencje sportowe dla najmłodszych, pokazy strażaków i ratowników WOPR, znakowanie rowerów, rejsy po Jeziorze Pakoskim.

Kultura

Z aparatem w podróż śladami Chopina. Wystawa przybliża wakacje, jakie spędził w regionie

Z aparatem w podróż śladami Chopina. Wystawa przybliża wakacje, jakie spędził w regionie

2024-11-21, 17:47
Trzeźwo o problemach psychicznych. Szkic sceniczny Na literę F. w Bydgoszczy

Trzeźwo o problemach psychicznych. Szkic sceniczny „Na literę F.” w Bydgoszczy

2024-11-21, 16:33
Jak sztuczna inteligencja odnajdzie się w świecie zwierząt Premiera spektaklu w Baju Pomorskim [wideo]

Jak sztuczna inteligencja odnajdzie się w świecie zwierząt? Premiera spektaklu w Baju Pomorskim [wideo]

2024-11-21, 08:47
Cudeńka z origami powstały ze starych książek. Ulotne narracje w Inowrocławiu

Cudeńka z origami powstały ze starych książek. „Ulotne narracje” w Inowrocławiu

2024-11-21, 06:45
Spacer i koncerty w jednym. Jesienny suplement Festiwalu Ethniesy w bydgoskim MCK-u [program]

Spacer i koncerty w jednym. Jesienny suplement Festiwalu „Ethniesy" w bydgoskim MCK-u [program]

2024-11-20, 16:20
Bydgoska Apteka pod Łabędziem nominowana do Europejskiej Nagrody Muzealnej Roku [zdjęcia]

Bydgoska Apteka pod Łabędziem nominowana do Europejskiej Nagrody Muzealnej Roku [zdjęcia]

2024-11-20, 14:29
W Inowrocławiu książki dostaną skrzydeł - dosłownie Ulotne warsztaty w bibliotece

W Inowrocławiu książki dostaną skrzydeł - dosłownie! Ulotne warsztaty w bibliotece

2024-11-20, 07:59
Dzieła sztuki bez tajemnic. Bydgoskie muzeum kupiło sprzęt najwyższej klasy [zdjęcia]

Dzieła sztuki bez tajemnic. Bydgoskie muzeum kupiło sprzęt najwyższej klasy [zdjęcia]

2024-11-19, 17:00
Wydobyty z Wisły miecz z X wieku trafił na wystawę stałą do muzeum we Włocławku

Wydobyty z Wisły miecz z X wieku trafił na wystawę stałą do muzeum we Włocławku

2024-11-19, 09:50
Cate Blanchett w Toruniu: Praca nad Manifesto to najszczęśliwsze dni mojego życia

Cate Blanchett w Toruniu: Praca nad „Manifesto" to najszczęśliwsze dni mojego życia

2024-11-18, 14:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę