Zobacz także
Nowe Oblicze Drapera
Historyczny teleskop Drapera z obserwatorium UMK w Piwnicach ma nowe oblicze. Postarali się o nie konserwatorzy zabytków, którzy nadali instrumentowi znamię… Czytaj dalej »
Bieszczadzkim szlakiem gwiazd...
Piotr Potępa z Torunia należy do najwybitniejszych polskich astrofotografów. Od lat prowadzi autorskiego bloga w witrynie nightscapes.pl, zaś od niedawna… Czytaj dalej »
Kosmiczny nietoperz w locie
Do znanych nam licznych gatunków nietoperzy dopiszmy też "nietoperza kosmicznego"! Jego naturę w całej okazałości ujawnia Europejskie Obserwatorium Południowe… Czytaj dalej »
Bąble, czyli gwiazdy-przedszkolaki
"Narodziny gwiazdy" – to tytuł filmu godnego Oscarów. Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) prezentuje za to zdjęcie miejsca, gdzie rodzą się prawdziwe… Czytaj dalej »
Koniec misji łazika Opportunity
To już koniec. Misja łazika Mars Opportunity została oficjalnie zakończona 13 lutego 2019 roku. Inżynierowie z NASA po raz ostatni podjęli nieudaną próbę… Czytaj dalej »
Kometa Iwamoto w obiektywie Słuchaczy
Witam! 12 lutego br. udało mi się (w większej dziurze w chmurach) uwiecznić kometę C/2018 Y1 (Iwamoto). Zdjęcie nie powala jakością, bo to tylko jedna… Czytaj dalej »
Niezwykły księżycowy wieniec
Przesyłam zdjęcia z piątkowej nocy (22 lutego 2019 r.) ukazujące wyraźną koronę wokół Księżyca. Sprawa jest o tyle ciekawa, że widoczne były liczne… Czytaj dalej »
Lód na Merkurym pod lupą uczonych
Na Merkurym - planecie, która krąży najbliżej Słońca i na której panują ekstremalnie wysokie temperatury jest więcej lodu niż dotąd sądzono. Takie… Czytaj dalej »
Voyager 2 w przestrzeni międzygwiezdnej
Gdzie są granice Układu Słonecznego? Odpowiedzi na to pytanie pomoże udzielić sonda Voyager 2, która w listopadzie 2018 roku przekroczyła heliopauzę… Czytaj dalej »
Ostatnie tchnienie umierającej gwiazdy
Ostatnie tchnienie umierającej gwiazdy zarejestrowano w Europejskim Obserwatorium Południowym (ESO). Jest to owoc Programu Kosmicznych Klejnotow ESO (ESO Cosmic… Czytaj dalej »
Bądź z nami w kontakcie
"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiKul. Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz
"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiK
ul. Ślusarska 5, 87-100 Toruń
tel. (56) 65-54-010
e-mail: torun@radiopik.pl
e-mail: planety(at)radiopik.pl