I Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Budujemy mosty - SŁOWEM”, miejsce: Centrum Kultury „Browar B.” ul. Łęgska 28,Włocławek, Finał 27.11.2024r. godz. 13.30
2024-10-01
Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem!
Finał konkursu, tj. przesłuchania konkursowe połączone z uroczystą galą odbędą się 27.11.2024 r. w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku. Czytaj dalej »
Wojewódzki Konkurs Astronomiczny dla uczniów szkół z województwa kujawsko-pomorskiego - Sala Sesyjna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2 Finał Konkursu - 12 grudnia
2024-09-17
Wojewódzki konkurs astronomiczny to konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego już od 11 lat. Ma on na celu propagowanie wiedzy z zakresu astronomii i nauk matematyczno-przyrodniczych oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania tymi dziedzinami wiedzy wśród dzieci i młodzieży. Inspiracją do powstania tej inicjatywy było stworzenie unikatowej w skali kraju i Europy sieci czternastu przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych Astrobaza Kopernik.
Czytaj dalej »
XIV Konkurs "Jesień w lesie grzyby niesie" Kujawsko Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, pl. Kościeleckich 6 w dniach od 16.09. do 15.11.2024r.(zakończony)
2024-09-09
• plastyczny uczniowie klas (IV-VI),
• fotograficzny (uczniowie klas VII-VIII),
• na model grzyba (uczniowie szkół ponadpodstawowych).
Konkursy będą się odbywać w dniach 16.09-15.11.2024 roku, a wręczenie nagród zaplanowano 15 listopada w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Celem tego przedsięwzięcia jest szeroko pojęta promocja zdrowia, podniesienie świadomości na temat grzybów oraz bezpiecznego grzybobrania.
VIII Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Turznie - Pałac Romantyczny ul. Toruńska 1, Łysomice 19 - 20 października 2024r.(zakończony)
2024-10-17
VIII Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Turznie swoim patronatem honorowym objął profesor dydaktyczny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Rafał Blechacz. Konkurs odbędzie się w 175 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina, który przebywał w Turznie dwukrotnie w latach 1825, 1827. W Konkursie przewidujemy udział 50 uczestników w obsadzie międzynarodowej. Jury Konkursu również będzie międzynarodowe. W bieżącym roku po raz pierwszy współorganizatorem Konkursu jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. W przyszłej IX edycji Konkursu organizatorzy planują sesję naukową w 200. rocznicę pobytu Fryderyka Chopina w Turznie pt. Wojaże Geniusza muzycznego Fryderyka Chopina po Kujawach i Pomorzu.
1 z VIELU - miejsce: ul. Stanisława Staszica 4, Bydgoszcz - 25.10.2024r. godz. 10.30 (zakończony)
2024-10-22
„1 z VIELU” to międzyszkolny konkurs skierowany do uczniów publicznych szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy. Konkurs stanowi platformę do wykazania się wiedzą i umiejętnościami w różnych dziedzinach, oferując uczestnikom możliwość rywalizacji w przyjaznym i wspierającym środowisku. Celem jest nie tylko nagrodzenie najlepszych, ale także promowanie wartości edukacyjnych oraz współpracy między placówkami edukacyjnymi.
X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny -„Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle” 1.05. - 7.09.2024r.(zakończony)
2024-04-30
Interesuje nas Wasza kreatywność i świeże spojrzenie na kujawsko-pomorskie skarby.
Poprzednie edycje konkursu pokazały, że macie nieograniczoną wyobraźnię i fantazję więc.. i
teraz na nią liczymy! Zachęcamy do udziału amatorów fotografii z wszystkich grup wiekowych, wielbicieli zarówno portretów, zdjęć krajobrazowych, architektonicznych.
Konkurs ma na celu popularyzację dziedzictwa kulturowego województwa kujawsko-
pomorskiego.
Honorowymi Patronami konkursu są : Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piotr Całbecki, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków Sambor Gawiński.
Patronat medialny: Polskie Radio Pomorza i Kujaw.
Patronat: FOTON Aleksander Głowski
Finał konkursu odbędzie się 7 września 2024 r. w kościele p.w. Zbawiciela parafii
ewangelicko-augsburskiej na Placu Zbawiciela 2 w Bydgoszczy i towarzyszy obchodzonym
we wrześniu Europejskim Dniom Dziedzictwa.
Na Wasze prace czekamy do 7 sierpnia 2024 r. pod adresem mailowym zabytki@kpck.pl
z dopiskiem „Portret z zabytkiem w tle 2024”.
Więcej szczegółów na stronie kpck.pl oraz na profilu FB Pracownia Dziedzictwa
Kulturowego KPCK. Czytaj dalej »
Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem w Krzywogońcu w Borach Tucholskich 22-23.06.2024r.(zakończony)
2024-05-28
W sobotę 22 czerwca Popołudniowy Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły w Galerii
Krzywogoniec 53.
Wykłady o fascynacjach przyrodą w poezji autorstwa krakowskiej animatorki salonów poetyckich Beaty Anny Symłon oraz profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Beaty Morszyńskiej - Wrzosek, wprowadzą nas w tematykę wydarzenia. Zaś gawęda o zwierzętach nadleśniczego z Trzebcin okrasi klimat festynu.
Clou całego programu jest finał VII konkursu na tom poetycki „O Złotą Pszczołę”. To wtedy poznamy laureatów a statuetki pszczół, wykonane przez lokalnego artystę Romana Ziemey, pofruną do zwycięzców. Nagrodą główną jest wydanie tomu poetyckiego, poprzedzone warsztatami w siedzibie fundacji z znaną poetką z Warszawy - Justyną Bargielską.
By gościom nie zabrakło sił, poczęstunek przygotują lokalne gospodynie gminy Cekcyn. W menu dania regionalne. Wieczorne Świętojańskie Poezjowanie w amfiteatrze nad jeziorem w
Krzywogońcu. Amfiteatr nad jeziorem w Krzywogońcu będzie miejscem finału dwóch
konkursów : VI konkursu poetyckiego jednego wiersza „Woda i Ogień” oraz IV konkursu „Na najładniejszy Wianek”. Konkursy mają charakter otwarty i są dla publiczności zebranej w
amfiteatrze. Warunkiem wstępu na scenę i odczytania własnego utworu jest tradycyjny wianek na głowie, upleciony z polnych kwiatów. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Na koniec koncert Mai Baczyńskiej. Artystka kontynuuje tradycje poezji śpiewanej w nowej
formie. W obu konkursach do wygrania 6 nagród – 300 zł każda.
Następnego dnia, czyli w niedzielę 23 czerwca relaks z misami pod batutą Mai Baczyńskiej zrelaksuje gości Festynu - koncertem mis w Galerii Krzywogoniec 53.
Wstęp wolny na wszystkie atrakcje i w sobotę i w niedzielę
II Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Płowęża w dniu 15 czerwca br. od godz. 10:00(zakończone)
2024-05-30
Sołtys Wsi PŁOWĘ – Dariusz KAPUŚCIŃSKI i Prezes Klubu Szaradzistów ENIGMA – Grzegorz CHOMICZ zapraszają wszystkich miłośników rozwiązywania wszelkiego rodzaju krzyżówek i rozrywek umysłowych na II Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Płowęża w dniu
15 czerwca br. od godz. 10:00. Turniej przed dwoma laty zgromadził ponad 50. amatorów zabaw z ołówkiem i kratkami z naszego regionu i z całej Polski. Jeszcze tłumniej było przed rokiem na Mistrzostwach Jabłonowa Pomorskiego w CKiS-ie.
Tegoroczne Mistrzostwa są połączone z płowęskim Festynem pn. „Od NOWA!”, bogatym w szeroką gamę atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na wszystkich uczestników krzyżówkowych zmagań czekają: miłe spędzenie czasu, wiejski poczęstunek, turniejowe pamiątki i niespodzianki, a dla najlepszej 20-tki okazjonalne Puchary „PŁOWĘŻUSIE”.
Obowiązuje konieczność wcześniejszego zgłoszenia się (do 12 czerwca) – kontakt: Grzegorz
CHOMICZ, tel. 574-144-704
Płowęska impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Senatora Ryszarda BOBERA, Posła Zbigniewa SOSNOWSKIEGO, Marszałka Województwa Piotra CAŁBECKIEGO, Starosty Brodnickiego Pawła SZRAMKI, Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Marznny FETTKE oraz Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Wiesława GRABOWSKIEGO.
Amatorzy rozwiązywania krzyżówek – 15 czerwca kierunek PŁOWĘŻ!
Serdecznie zapraszamy.
XX Wojewódzki Konkurs Historyczny: Zabytki Naszego Regionu. "Ślady nieobecnych. Żydzi na Kujawach i Pomorzu", Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Plac Kościeleckich 6, w dniach od 5.01.-13.06.2024r.(zakończony)
2024-02-02
XX edycja Konkursu „Zabytki naszego regionu” została poświęcona obiektom i miejscom związanym ze społecznościami żydowskimi zamieszkującymi niegdyś obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Mamy nadzieję, że temat Konkursu przyczyni się do odkrycia przez uczestników licznych śladów Wielkich Nieobecnych – Żydów – w przestrzeni naszego regionu. Ich losy i dzieje nie powinny być bowiem postrzegane tylko poprzez pryzmat Holocaustu, ale całej aktywności. Stąd liczymy na to, że zainspirują Was, drodzy Uczestnicy, kamienice, warsztaty, fabryki, banki, domy handlowe, mieszkania, cmentarze czy synagogi. Prace uczestników przyjmujemy do 26 kwietnia 2024 roku. Pełna treść regulaminu konkursowego jest dostępna na stronie internetowej: www.kpck.pl