Zakładanymi efektami są: wypromowanie twórczości kobiet, poszerzanie wiedzy na temat działalności polskich artystek czy zwiększenie świadomości w zakresie odpowiedzialności za zachowanie i rozwijanie dziedzictwa kulturowego.
Wydarzenie ma na celu promowanie miasta Bydgoszczy jako ważnego ośrodka kulturalnego w regionie, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i gości spoza miasta, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Chcemy podkreślić nie tylko bogate tradycje muzyczne Bydgoszczy, lecz także jej nowoczesny i dynamiczny charakter miejsca, szczególnie w kontekście uznania miasta za jedyne w Polsce Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki.
Projekt wzmacnia wizerunek miasta jako przestrzeni wspierających sztukę, kulturę
i społeczną odpowiedzialność biznesu.
Koncert ma zwiększyć zainteresowanie gości hotelowych oferowanymi usługami, jednocześnie promując hotel jako istotny element życia kulturalnego miasta.
W ramach wydarzenia dąży się również do nawiązywania współpracy z lokalnymi instytucjami i sponsorami oraz do organizacji cyklicznych wydarzeń, które będą przyciągały różnorodne grupy odbiorców. Inicjatywa ma na celu integrację różnych grup społecznych.
Projekt wspiera promocję i rozpowszechnianie kultury, rozwijanie oferty edukacji artystycznej oraz podtrzymywanie i wzmacnianie tożsamości kulturowej miasta Bydgoszczy.
Wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy trzy lata temu i obecna edycja jest kontynuacją tej inicjatywy, jednak nie ma charakteru cyklicznego w ścisłym tego słowa znaczeniu.
Realizacja przedsięwzięcia „Sztuka jest Kobietą” znacząco przyczyni się do promocji Bydgoszczy jako miasta wspierającego równość w dostępie do przestrzeni artystycznej, możliwości twórczej ekspresji oraz działań kulturalnych i artystycznych.
Projekt wzbogaci życie społeczne miasta, tworząc przestrzeń do spotkań różnych grup odbiorców, wymiany myśli artystycznych oraz nawiązania nowych relacji kulturalnych
i biznesowych. Networking i sztuka w jednym. Wydarzenie propaguje idee warte poparcia, takie jak równouprawnienie w sztuce, promocja twórczości kobiet, a także synteza różnych dziedzin artystycznych (muzyka, malarstwo piaskiem, wystawa fotografii
i obrazów).
Organizacja koncertu w czterogwiazdkowym Hotelu Słoneczny Młyn, połączonego
z wystawą prac artystek z różnych stron Polski oraz wyjątkowym pokazem malowania piaskiem na żywo, stanie się wydarzeniem o ogólnopolskim zasięgu, które zwróci uwagę na Bydgoszcz jako centrum wydarzeń artystycznych.
Dzięki wydarzeniu Bydgoszcz zyska wizerunek miasta otwartego na kulturę, zachęcającego do odwiedzin turystów oraz wspierającego rozwój lokalnych talentów
i ogólnopolskiej współpracy artystycznej.
Wydarzenie jest skierowane do osób, które pragną cieszyć się kulturą w jej przystępnej
i otwartej formie, zachowując elegancję i wyjątkowość. Odbiorcami będą kobiety, które chcą spędzić czas z koleżankami, szukając dostępu do sztuki w mniej formalnej atmosferze niż tradycyjne koncerty czy wydarzenia w filharmonii. To także pary, które
w Dniu Kobiet pragną świętować w artystycznej przestrzeni, łącząc radość z obcowaniem ze sztuką. W gronie zaproszonych gości znajdują się także artyści, absolwenci i studenci Akademii Muzycznych i Akademii Sztuk Pięknych, a także przedstawiciele środowisk artystycznych i biznesowych, tacy jak rektorzy uczelni czy prezesi firm współpracujących z hotelem. Dodatkowo, wydarzenie przyciągnie melomanów, którzy z uwagi na swoje obowiązki lub codzienne życie nie zawsze mają możliwość uczestniczenia
w wydarzeniach kulturalnych. Celem jest stworzenie przestrzeni, która łączy te różne środowiska, oferując dostęp do kultury w sposób otwarty, dostosowany do współczesnych potrzeb, a jednocześnie z zachowaniem szacunku dla tradycji artystycznych i ich wartości.