O pierwszej płycie „Coraz bliżej”, która zajęła 2 miejsce w głosowaniu internautów portalu bluesonline.pl na Bluesową Płytę Roku 2017 i kolejnym krążku „Koncert” z zapisem koncertu z okazji 10 – lecia Starej Szkoły z gościnnym udziałem Józefa Skrzeka, Apostolisa Anthimosa i Michała Kielaka, czas na kolejne wydawnictwo Starej Szkoły.
Zespół zaprosił do udziału w tym wydarzeniu gości specjalnych – muzyków związanych z Inowrocławiem. To autorzy, twórcy muzyki, producenci muzyczni, także aktorka: Zbigniew Florek – ”Quidam”, Michał Gęsikowski – „Nocny Stróż:, Paulina Jeżewska – :The Tricky Things”, Maciej Meller – „Riverside”, „Quidam”, Marcin Szulkowski – „Szulerzy”, Michał Witkowski – „Nocny Stróż”, Maciej Zamczała – „Hipokamp Projekt”.
Ten rejestrowany przez Radio Pik koncert poprowadzi Łukasz Tubiszewski.
Stara Szkoła gra w składzie:
Iwona Gulczyńska – skrzypce, wokal
Zdzisław „Dziniu” Monasterski – perkusja
Tomasz Kuczma – gitara, wokal
Sławomir Kuczma – bas
Henryk Chyła – instrumenty perkusyjne
Radio Pik jest patronem tego wydarzenia.
Premiera płyty „Odkrywanie Ameryki” zespołu Stara Szkoła, opis na okładce wiele wyjaśnia: „Odkrywanie Ameryki – to zwrot, którego używamy odkrywając jakąś życiową regułę, prawidłowość czy fakty, które są na ogół oczywiste, wiadome, nawet banalne. Tytułowe „Odkrywanie Ameryki” powstało na początku istnienia naszego zespołu. Teraz wróciliśmy do tego utworu, uznając, że dobrze oddaje istotę naszej już 15-letniej muzycznej drogi. Poprzez własne doświadczenia odkrywamy proste prawdy o życiu. Materiał na tę płytę nagraliśmy wczesnym latem 2024 roku w magicznej „Stodółce Bluesowej Matylda” w Borzątwi. Zależało nam na klimacie i emocjach jakie towarzyszą takiemu graniu, dlatego nagrywaliśmy wszystko na tzw. „setkę”. Inaczej mówiąc, zagraliśmy koncert bez widowni”. Tekstowo jest tradycyjnie po polsku, języku najbardziej zrozumiałym w tej części świata. Muzycznie Stara Szkoła, prosto i swobodnie porusza się w różnych gatunkach muzycznych. Bo stylu w którym gra Stara Szkoła nie da się zaszufladkować, dlatego usłyszymy na płycie utwory w konwencji bluesa, blues-rocka, rocka, jazzu i także w stylistyce muzyki granej w czasie imprezy w knajpie.