Konflikt wokół wyboru nowego dyrektora szkoły w Zegartowicach. Grupa rodziców domaga się unieważnienia konkursu, który wygrała Alina Czajka. Uważają, że o wyborze akurat tej kandydatki zdecydowały lokalne układy personalno-towarzyskie. Nowa pani dyrektor rezygnować nie zamierza. Wójt gminy Papowo Biskupie zapewnia, że konkurs przebiegał zgodnie z prawem. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".
Czy miastu Inowrocław grozi katastrofa z powodu szkód górniczych i złego zabezpieczenia górotworu? Na podstawie protokołu pokontrolnego NIK z 2011 r. można by odnieść takie wrażenie. Tymczasem IKS Solino dysponują swoją ekspertyzą, która podważa opinię ekspertów NIK. O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".
27 marca minęła 70. rocznica aresztowania 16 przywódców polskiego podziemia i wywiezienia ich do Moskwy. IPN wciąż szuka ludzi, którzy mogliby rzucić więcej światła na tę sprawę, zwłaszcza jeśli chodzi o tajemniczą śmierć w więzieniu trzech osób, w tym Leopolda Okulickiego. O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".
W ramach akcji "Masz głos, masz wybór" zostały przeprowadzone badania, z których wynika, że tylko w połowie polskich gmin i miast radni pełnią regularne dyżury. W każdym województwie zbadano trzy gminy. W Kujawsko-Pomorskiem radni regularnie dyżurują w Brodnicy. W Toruniu dyżuruje tylko 7 radnych, a w Boniewie nie ma wcale dyżurów. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Mieszkanka jednej z podbydgoskich wsi opłacając rachunek za prąd pomyłkowo przelała na konto operatora dwa tysiące złotych. To były pieniądze, które miała odłożone na życie i wszystkie rachunki. Od trzech tygodni kobieta nie może doprosić się zwrotu pieniędzy. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".
Audycja "Bliżej życia" Żanety Walentyn, z dnia 24.03.2015
Czerniak to jeden z najgroźniejszych nowotworów. Tymczasem ministerstwo zdrowia od marca ograniczyło refundację leku stosowanego w zaawansowanym stadium tej choroby. Wcześniej to lekarz decydował kiedy zastosować Wemurafenib, środek znacząco wydłużający życie pacjentów. Od 1 marca lek może być stosowany z refundacją tylko w I linii leczenia. Komercyjny zakup leku to wydatek 30 tys. zł miesięcznie. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".
Przyjeżdżają do Torunia z Anglii, Irlandii, a nawet Australii. Nie interesuje ich jednak "gotyk na dotyk", piernik czy Kopernik. Chcą poznać miejsca, w których przebywali ich przodkowie podczas II wojny światowej. To toruńskie forty. Jeden z nich jest odnowiony, reszta niszczeje. Najbardziej żal Fortu XI, w którym są napisy i obrazki wyskrobane czy namalowane na cegłach przez jeńców. Zabytek pozostaje jednak w rękach prywatnych. Mimo prób, ani konserwator zabytków, ani miasto nie zdołali wpłynąć na właściciela, by należycie się nim zajął. A turystyka forteczna, która mogłaby być w mieście nową atrakcją, to na razie melodia przyszłości. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Historia tajemniczej zbiórki pieniędzy dla niepełnosprawnego Mateusza. Zbórka miała odbyć się w czerwcu 2013 r, jednak do dziś rodzice Mateusza nie uzyskali pieniędzy. Dlaczego? To pytanie kierujemy do urzędników. O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".
Z jednej strony rewitalizacja włocławskiej starówki, z drugiej niszczejące kamienice. Jedna z nich zagraża mieszkańcom. Stan budynku przy ulicy Tumskiej we Włocławku wymusił zmianę ruchu samochodów i zamknięcie fragmentu ścieżki rowerowej. Kamienica jest prywatna. Czy zrobiono wszystko by zmusić właścicieli do utrzymania budynku w należytym stanie? O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".
Zobacz także