W przeddzień Wszystkich Świętych przypominamy reportaż opowiadający o zmarłej poetce Małgorzacie Szułczyńskiej i jej walce z chorobą. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Mieszkanka Kowalewa Pomorskiego marznie, bo jedna z sąsiadek nie chce zgodzić się na to, by podpięła się do istniejącej instalacji gazowej i założyła piecyk gazowy. Starostwo powiatowe tłumaczy, że w przypadku tzw. małej wspólnoty tego typu działania wymagają zgody wszystkich lokatorów, a nie tylko większości. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia.
W ośrodku dla cudzoziemców w Grupie koło Grudziądza trwa protest głodowy. Mieszkańcy twierdzą, że w swoim jedzeniu znaleźli szczurzy ogon. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Szukamy skarbu Janta-Połczyńskich. A jest to niezwykle kosztowna i zabytkowa głowa azjatyckiej bogini, którą miała ukryć rodzina Janta-Połczyńskich podczas II wojny światowej. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Reportaż Moniki Kaczyńskiej obrazujący historię górniczego protestu w kopalni soli "Solino". Czy kawerny przeznaczone do magazynowania paliw istotnie nie spełniają współczesnych wymogów i w razie potrzeby nie spełnią swojej roli? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Kontynuujemy akcję "Zapal znicz pamięci" prezentując reportaż Andrzeja Krystka opowiadający historię "Tryszczyńskich okopów", w których Niemcy chowali swoje ofiary. Czy pamięć o tej tragedii przetrwała w Tryszczynie? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
We wrześniu 1939 roku zginęło w gminie Książki 2,5 tysiąca Polaków. Zabili ich Niemcy, którzy przez lata byli ich sąsiadami. Z potomkami zabitych rozmawiał Michał Zaręba. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia.
W audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia", ciąg dalszy akcji "Zapal znicz pamięci", w której zaprezentowaliśmy reportaż Adriany Andrzejewskiej opowiadający o masowych mordach Polaków w miejscowości Klamry.
W Mierzynku niedaleko Torunia powstał w sierpniu 1944 roku podobóz Stutthoff, do którego trafiały Żydówki z całej Europy. Umierały na skutek ciężkiej pracy i głodu. Monika Kaczyńska wysłuchała i zarejestrowała wspomnienia osób, które były świadkami tych tragedii. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia.
W ramach akcji "Zapal znicz pamięci" przypominamy sylwetkę Wacława Wawrzyniaka - przedwojennego burmistrza Fordonu. Został rozstrzelany w publicznej egzekucji we wrześniu 1939 roku, na rynku w Starym Fordonie. O tym w reportażu Andrzeja Krystka, w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia.
Zobacz także