BKS Visła z pewnym zwycięstwem. Rywale nie mieli wiele do powiedzenia

2024-10-22, 19:20  Redakcja
BKS Visła pewnie rozprawił się z rywalem/fot. Patryk Głowacki

BKS Visła Proline Bydgoszcz udanie nadrobił zaległości. W spotkaniu 1. kolejki PLS 1. Ligi bydgoszczanie pokonali u siebie SMS PZPS Spała 3:0.

Choć poniedziałkowe spotkanie rozegrano w ramach inauguracyjnej kolejki, obie drużyny już raz w tym sezonie rywalizowały na parkiecie. Bydgoszczanie pewnie wygrali tamto starcie. BKS i tym razem był zdecydowanym faworytem, gdyż rywale przegrali jak dotąd wszystkie sześć meczów, nie zdobywając nawet seta.

Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze dobrze otworzyli pojedynek, w pierwszej odsłonie szybko uzyskując wyraźną przewagę (12:4). Goście mieli wprawdzie swój moment (14:18), ale bydgoski zespół w porę opanował sytuację, finalnie pewnie triumfując. Na początku drugiej partii SMS starał się złapać kontakt (8:11). Z czasem jednak podopieczni Michala Masnego podkręcili tempo, co przełożyło się na wynik.

Przyjezdni zaskoczyli na starcie trzeciego seta, niespodziewanie wychodząc na prowadzenie 5:1. BKS szybko doprowadził do remisu (6:6), a następnie poszedł za ciosem i odskoczył na kilka punktów (15:11). Rywale stawiali opór (15:17), lecz bydgoska ekipa kontrolowała sytuację, pewnie pieczętując zwycięstwo.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – SMS PZPS Spała 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

Spotkanie ocenił Maciej Krysiak. Materiał przygotował Patryk Głowacki

Lider zostaje w Apatorze na dwa lata. Emil Sajfutdinow przedłużył umowę z klubem

2024-10-25, 23:23
Olimpia Grudziądz znów wypuściła wygraną. Cztery słabsze minuty zdecydowały o porażce

2024-10-25, 22:37
Słaby powrót tenisistów stołowych do ligowej rywalizacji. Wszystkie zespoły z naszego regionu z porażkami

2024-10-25, 21:59
Energa Toruń z wysoką porażką. Faworyzowani tyszanie zdecydowanie lepsi

2024-10-25, 21:15
Basket Bydgoszcz wciąż bez zwycięstwa. Szansę na sukces przekreśliła słaba czwarta kwarta

2024-10-25, 20:33
Prezes KPZKosz po wyborze do zarządu krajowego związku: Od teraz nic o nas bez nas

2024-10-25, 13:59
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2024-10-25, 10:00
Basket Bydgoszcz w końcu się przełamie Rywalki też potrzebują punktów. Relacja w PR PiK

Basket Bydgoszcz w końcu się przełamie? Rywalki też potrzebują punktów. Relacja w PR PiK

2024-10-25, 07:00