IO: Czarny dzień dla polskich sportowców – wyniki czwartkowych występów Polaków

2024-08-01, 21:53  Redakcja/PAP
Aneta Rygielska nie poradziła sobie z faworyzowaną rywalką/fot. PAP/EPA/Yahya Arhab

1 sierpnia polscy sportowcy mieli kilka szans na medale. Finalnie żaden z nich nie zdołał jednak stanąć na podium. Ponadto bolesną porażkę w półfinale poniosła Iga Świątek, tracąc szasnę na złoto. Jeśli chodzi o sportowców z naszego regionu, udział w imprezie zakończyła pięściarka Aneta Rygielska, natomiast w K1 kajakarstwa górskiego do finału nie awansował Mateusz Polaczyk.

Boks:

Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) przegrała jednogłośnie na punkty z Busenaz Sürmeneli i odpadła w 1/8 finału rywalizacji do 66 kilogramów.

Golf:

Adrian Meronk zajmuje po 1. rundzie 51. miejsce.

Jeździectwo:

Polska nie awansowała do finału w drużynowej konkurencji skoków przez przeszkody.

Judo:

Piotr Kuczera odpadł w 1/8 turnieju do 100 kilogramów. Polak najpierw pokonał Thomasa Briceno, a następnie przegrał z Zelimem Kocojewem.

Beata Pacut-Kłoczko odpadła w 1/8 finału turnieju do 78 kilogramów. Najpierw Polka pokonała Ange Celle Nirigarę, a następnie przegrała z Guusje Steenhuis.

Kajakarstwo górskie:

Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) nie awansował do finału konkurencji K1. Polak w półfinale zajął 13. miejsce.

Koszykówka 3x3:

Polska rozegrała dwa spotkania fazy grupowej. Najpierw Polacy przegrali z Litwą 12:21, a potem 22:17 z Chinami.

Lekkoatletyka:

Artur Brzozowski zajął 27., a Maher Ben Hlima 29. miejsce w chodzie na 20 kilometrów mężczyzn.

Katarzyna Zdziebło zajęła 30. miejsce w chodzie na 20 kilometrów kobiet.

Pływanie:

Laura Bernat, Adela Piskorska odpadły w eliminacjach na 200 metrów stylem grzbietowym.
Piotr Ludwiczak odpadł w eliminacjach na 50 metrów stylem dowolnym.

Siatkówka plażowa:

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zapewnili sobie awans do 1/8 finału olimpijskiego turnieju w Paryżu. W czwartek w swoim drugim meczu w grupie C wygrali z duetem francuskim Remi Bassereau, Julien Lyneel 2:0 (21:15, 21:18).

Strzelectwo:

Tomasz Bartnik zajął 7. miejsce w finale konkurencji karabin trzy postawy 50 metrów.

Natalia Kochańska awansowała do finału konkurencji karabin trzy postawy 50 metrów. W eliminacjach odpadła Aleksandra Pietruk.

Szermierka:

Polskie florecistki zajęły 6. miejsce w rywalizacji drużynowej. Polki najpierw przegrały w ćwierćfinale z Japonią 30:45, potem pokonały Egipt 45:21, a na koniec przegrały z Francuzkami 44:45.

Polki walczyły w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Hanna Łyczbińska, Martyna Jelińska i Martyna Synoradzka.

Tenis ziemny:

Iga Świątek przegrała Qinwen Zheng 2:6, 5:7 w półfinale turnieju singlistek.

Żeglarstwo:

Paweł Tarnowski zajął 23. miejsce w 13. wyścigu. W generalnej klasyfikacji zajmuje on czwarte miejsce.

Michał Krasodomski startujący w klasie ILCA 7 zajął w dwóch wyścigach 36. i 37. miejsce. W klasyfikacji generalnej zajmuje on 38. pozycję.

Maja Dziarnowska w wyścigach od 12. do 14. zajęła czwarte, siódme i drugie miejsce. Dzięki temu awansowała do piątkowej serii medalowej w klasie iQFoil. W klasyfikacji generalnej zajmuje siódmą pozycję.

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki nie zakończyli rywalizacji w klasie 49er mężczyzn. Wyścig medalowy przesunięto na piątek.

Agata Barwińska zajmuje 34. miejsce po pierwszym wyścigu w olimpijskich regatach w klasie ILCA 7. Medaliści wyłonieni zostaną we wtorek (6 sierpnia).

Anioły pofrunęły na Motoarenie Apator Toruń sensacyjnie pokonał mistrza Polski

„Anioły” pofrunęły na Motoarenie! Apator Toruń sensacyjnie pokonał mistrza Polski!

2024-09-08, 18:44
Bardzo słodka porażka Polonii Bydgoszcz. Gryfy pojadą w wielkim finale

Bardzo słodka porażka Polonii Bydgoszcz. „Gryfy” pojadą w wielkim finale!

2024-09-08, 16:28
Apator zaczyna walkę o medale. Torunianie zaskoczą Motor Lublin Relacja w PR PiK

Apator zaczyna walkę o medale. Torunianie zaskoczą Motor Lublin? Relacja w PR PiK

2024-09-08, 07:00
Zmarzlik znów na szczycie Polski żużlowiec triumfuje w Rydze

Zmarzlik znów na szczycie! Polski żużlowiec triumfuje w Rydze

2024-09-07, 21:49
Derby na początek zmagań Superligi hokeja na trawie. Pomorzanin lepszy od Rogowa

2024-09-07, 20:41
Olimpia Grudziądz wywozi punkt z Krakowa. Wda Świecie odnosi pierwsze zwycięstwo

2024-09-07, 20:05
Włosi lepsi od Francuzów w Lidze Narodów. Norwegia remisuje w Kazachstanie [zdjęcia]

2024-09-07, 09:28
Przyjemski drugi podczas SGP 2 w Rydze. Wychowanek Polonii blisko mistrzostwa świata

2024-09-06, 23:50