Premier o nowej akcji wyborczej PiS-u: Chcemy dotrzeć z ulotkami do 10 milionów ludzi
– Dotrzemy do Polaków ponad głowami mediów III RP, bezpośredni kontakt jest absolutnie kluczowy – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając nową akcję wyborczą PiS. – Nazywamy to „akcją 10 milionów ulotek, pakietów informacyjnych” – dlatego, że chcemy dotrzeć do 10 milionów ludzi.
Premier mówił, że ponad 10 milionów ludzi głosowało w wyborach na prezydenta Andrzeja Dudę, a ponad 8 milionów ludzi głosowało na PiS. – I zdajemy sobie sprawę z tego, jak potężne kryzysy dotknęły Polskę przez ostatnie cztery lata. Ale mamy również nadzieję, że poprzez bezpośredni kontakt z Polakami, poprzez pokorne wyciągnięcie ulotki do każdego z wyborców, rozmowę, poddanie się również krytyce, bo po są te spotkania, aby pokazać, co się udało zrobić, ale także wysłuchać słusznych słów krytyki – mówił premier.
Ulotki działacze PiS chcą rozdać w tysiącach miejscowości. – Myślę, że wszyscy nasi rodacy, jak zastanowią się i pomyślą tak głębiej, to zrozumieją doskonale, jak życie się zmieniło – powrót Tuska, to powrót „Polski na zeszyt”. Nie chcemy tego – podkreślił premier.
Dodał, że poprzez ich akcję chcą przypomnieć, „jak wyglądała praca za Tuska, praca po 4, 5 zł za godzinę”. – Nawet wczoraj w Otwocku słyszałem: „po 5,5 zł za godzinę, panie premierze” – powiedział szef rządu. – Chcemy przypomnieć o tym, jak wyglądała praca do 67. roku życia, jak wyglądał plan Tuska i Merkel wpuszczania nielegalnych migrantów masowo do Polski, co potwierdzała w swoich słowach premier Ewa Kopacz, ówczesny rzecznik Cezary Tomczyk, Rafał Trzaskowski, który pracował wtedy w rządzie. Chcemy przypomnieć o stosunku do Rosji – mówił Morawiecki.
Zaznaczył, że „te wybory i stawka tych wyborów jest ogromna”. – Ogromna jest również stawka referendum – oświadczył szef rządu.
Zobacz także
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-12_169712668010.jpg)
Patryk Jaki w Bydgoszczy: Polacy mogą uratować bezpieczeństwo Polski i Europy
2023-10-12, 18:05- Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, by zablokować pakt migracyjny jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie' - powiedział czwartek w Bydgoszczy europoseł Patryk Jaki. Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-12_169712558210.jpg)
Prezes PiS: Cztery sądy wskazały, że relokacja w pakcie migracyjnym UE jest przymusowa
2023-10-12, 17:46- Wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, wskazały jednoznacznie, że to, co planuje obecnie Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma Obywatelska, także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja - powiedział… Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-12_169712122710.jpg)
Opozycja w Grudziądzu: Te wybory są ważne, bo dają wiarę, że w Polsce może być normalnie
2023-10-12, 17:34Grudziądzcy kandydaci opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu podsumowali dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Z dziennikarzami spotkali się na ulicy Spichrzowej. Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-12_169712018510.jpg)
Kandydatki Polski 2050 obiecują więcej żłobków i namawiają do głosowania na kobiety
2023-10-12, 17:03Kobiece postulaty w ramach programu „Kobiety, do przodu!' przedstawiły w Toruniu kandydatki na posłów Polski 2050 Szymona Hołowni, startujące z list Trzeciej Drogi. Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-12_169711914010.jpg)
Budzik odlicza minuty do wyborów. Prezydenci miast w regionie zachęcają do głosowania
2023-10-12, 16:31Na bydgoskim Starym Rynku stanął budzik odliczający godziny i minuty do rozpoczęcia wyborów. To część akcji profrekwencyjnej „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Do udziału w wyborach zachęca też prezydent Włocławka. Czytaj dalej »