Jarosław Wenderlich pyta: Czy Donald Tusk i Rafał Trzaskowski są antybydgoscy?
Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, przewodniczący Klubu Radnych PiS i numer 9 na liście kandydatów tej partii w wyborach do Sejmu, powtórzył 8 pytań, które 3 lata zadał politykom Platformy Obywatelskiej i - jak mówi - nie doczekał się odpowiedzi. Dziś Wenderlich zadał kolejne pytanie o politykę PO wobec Bydgoszczy.
– Czemu zlikwidowano w Bydgoszczy 2. Bazę Lotniczą? - pyta minister Jarosław Wenderlich. – Czemu zlikwidowano 2. Eskadrę Lotnictwa Transportowo-Łącznikowego? Czemu zlikwidowano okręg wojskowy? Czemu zlikwidowano Sąd Garnizonowy? Czemu zlikwidowano oddział PKP Cargo, oddział Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych? Jak państwo ratowaliście Zachem, który przecież za rządów Platformy Obywatelskiej ogłosił upadłość. Rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że można ratować wielkie przedsiębiorstwa, ratując bydgoską Pesę. Czy Bydgoszcz miała być miastem przyfrontowym? – to także pytanie w nawiązaniu do ostatnio ujawnionych planów obrony na linii Wisły.
Obecny na konferencji Grzegorz Jutrowski, przewodniczący Solidarności w Pesie i wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Bydgoskiego, przypomniał, jakich kłopotów przysporzyło bydgoskiej spółce zerwanie przez Warszawę kontraktu na budowę tramwajów dla stolicy. A następnie odrzucenie przez stołeczną spółkę „Tramwaje Warszawskie" korzystnej oferty PESY w następnym przetargu. – Czy dał Pan zielone światło na zerwanie kontraktu [z Pesą] ? - to jedno z pytań Jarosława Wenderlicha do Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy.
Przypomnijmy, że przyczyną zerwania kontraktu przez Tramwaje Warszawskie z bydgoską PESĄ było półroczne opóźnienie w realizacji zamówionych pojazdów szynowych. Tymczasem na tramwaje nowosądeckiej Firma, która wygrała kolejny przetarg, Warszawa musiała czekać 2 lata.
Patryk Mróz, doradca z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pytał z kolei dlaczego za czasów Platformy Obywatelskiej, gdy premierem był Donald Tusk, nie udało się w Bydgoszczy zrealizować takich inwestycji jak kampus Akademii Muzycznej, nie udało się dokończyć drogi S5 ani rozpocząć budowy S10.
Zobacz także
Janowiec Wielkopolski i inne miasta regionu ze wsparciem na ratowanie zabytków
2023-09-29, 08:16Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka wręczyła w Pakości dotacje na renowację zabytków w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Czytaj dalej »
Za zasługi dla kultury i prawa. Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego z odznaczeniami
2023-09-29, 07:52Prof. Mieczysław Domarecki za wkład w rozwój kultury, a sekretarz gminy Monika Piróg za zasługi dla legislacji. Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego zostali uhonorowani ministerialnymi odznaczeniami. Wręczył je podczas uroczystej sesji… Czytaj dalej »
Konfederacja okręgu bydgoskiego: Spółki Skarbu Państwa bez reklam i bez polityki
2023-09-29, 07:00Marcin Sypniewski, kandydat do Sejmu, jedynka na liście Konfederacji w okręgu bydgoskim zapowiada, że jeden z najważniejszych projektów ustaw, które chciałby wnieść pod obrady sejmu w przyszłej kadencji dotyczy finansów i reklamy… Czytaj dalej »
Plakaty wyborcze „jedynki" PiS-u miały zostać powieszone nielegalnie. Kandydat odpowiada
2023-09-28, 18:08We Włocławku na słupach ogłoszeniowych, należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojawiły się nielegalnie rozwieszone materiały wyborcze ,,jedynki' PiS-u Krzysztofa Szczuckiego. Plakaty zasłoniły inne materiały wyborcze. Krzysztof… Czytaj dalej »
Minister Schreiber o rozbudowie Centrum Onkologii: Plan tej inwestycji jest już rozpatrywany
2023-09-28, 17:03O inwestycjach w bydgoskich szpitalach mówił przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Poseł PiS ubiegający się o reelekcję poinformował m.in. o planie rozbudowy Centrum Onkologii. Czytaj dalej »