Bydgoski radny nadal walczy o ulicę Bydgoską – w stolicy. Warszawa na razie się opiera
– Bydgoszczanom taka nazwa w stolicy się należy – mówi Jarosław Wenderlich. Podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera i szef klubu PiS w bydgoskiej Radzie Miasta przypomina, że z inicjatywą nazwania jednej ze stołecznych ulic: „Bydgoska” wyszedł wraz z ministrem Łukaszem Schreiberem już trzy lata temu.
A ostatnio proponował też, by przebiegający pod warszawską dzielnicą Ursynów tunel nazwać „Tunelem Bydgoskim". Jednak na razie stołeczny ratusz na te propozycje pozostaje głuchy - ubolewa minister Wenderlich.
– Sprawa Tunelu Bydgoskiego była procedowana. Wskazano, że aby taką inicjatywę przedłożyć, należy złożyć zgodnie z uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy piętnaście podpisów mieszkańców Warszawy. Zebrałem podpisy, no i dostałem pismo z informacją, że brakuje informacji o datach urodzeń autorów podpisów, więc nie można zweryfikować pełnoletności tych osób. Zaskoczyło mnie to, udzieliłem odpowiedzi ponownie. Jako reprezentant liczyłem, że zostanę wezwany na posiedzenie komisji, która będzie procedowała sprawę...
Tymczasem jak mówi Jarosław Wenderlich, nie tylko nie zaproszono go na posiedzenie komisji, ale także nie poinformowano o terminie jej posiedzenia. Otrzymał za to pismo, że w sprawie „Tunelu Bydgoskiego" opinia komisji do spraw nazewnictwa jest negatywna.
– Jestem zawiedziony procedowaniem tego wniosku – stwierdził minister Wenderlich i zapowiedział, że w przyszłym tygodniu wystąpi m.in. do prezydenta Trzaskowskiego o jego ponowne rozpatrzenie.
Więcej optymizmu widać w kwestii ulicy Bydgoskiej w Warszawie. Jest szansa, że tak mogłaby zostać nazwana jedna z ulic w planowanej dzielnicy w Porcie Praskim blisko Wisły.
Zobacz także
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-02_169623249010.jpg)
Marcin Sypniewski: Nie podoba nam się sposób, w jaki teraz funkcjonuje Unia [Rozmowa dnia]
2023-10-02, 09:39Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Nie możemy odpowiedzieć na pytanie zadane w ten sposób — odpowiada Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-01_169617871310.jpg)
Jarosław Kaczyński: Ruszamy w drogę do swoich okręgów wyborczych. To przedłużenie konwencji
2023-10-01, 19:08Ja i pozostali kandydaci PiS-u ruszamy do swoich okręgów - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Katowicach przed odjazdem „PiS-busa”. Kaczyński odwiedzi m.in. Włoszczowę. Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-01_169617232910.jpg)
Donald Tusk: Chcę ślubować wam zakończenie wojny polsko-polskiej dzień po wyborach
2023-10-01, 17:22Jesteśmy zjednoczeni, z wiarą we własne siły. To jest ta zasadnicza zmiana dzisiaj, która jest widoczna gołym okiem - powiedział w niedzielę podczas „Marszu Miliona Serc” przewodniczący PO Donald Tusk. Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-10-01_169616841910.jpg)
Premier: „Teczka Tuska” to dowód, że oni przygotowywali tysiące miejsc dla nielegalnych imigrantów
2023-10-01, 15:57- PiS nie dopuści do nielegalnej imigracji do Polski, choćby zmuszały nas do tego Berlin, Paryż, Bruksela - powiedział w niedzielę podczas konwencji PiS w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Czytaj dalej »
![](public/info/2023/thumb_480_0/2023-09-30_169609279010.jpg)
Odkładają pieniądze, spłacają długi. Poseł Mariusz Kałużny o korzyściach z pracy więźniów
2023-10-01, 08:00„To odpowiedź na oczekiwania społeczne i najlepsza forma resocjalizacji' - poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kałużny podsumował w Toruniu program Zbigniewa Ziobry, dotyczący pracy dla osadzonych. Czytaj dalej »