Lewica szuka sposobu na uzdrowienie psychiatrii dziecięcej. W Toruniu padły pewne propozycje
721 dni – tyle wynosi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry dziecięcego w Toruniu. W Kujawsko-Pomorskiem średni czas oczekiwania na tego rodzaju wizytę to ponad rok. Mówili o tym podczas konferencji w Toruniu posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i wiceprzewodniczący Młodej Lewicy Mateusz Orzechowski.
Organizatorzy spotkania powoływali się na dane opublikowane przez fundację GrowSpace.
– Trzeba przeznaczać więcej pieniędzy na psychiatrię dziecięcą oraz na kształcenie psychologów i psychiatrów – podkreśla Mateusz Orzechowski. Dodaje, że jest jeszcze wiele rzeczy, które można w tym temacie zrobić. – To jest na przykład wprowadzenie psychoedukacji do szkół tak, aby wprowadzać prewencję suicydalną, a nie zmagać się ze skutkami choroby. To, co możemy również zrobić to przede wszystkim słuchać, ale również wprowadzać, tak jak miasto Toruń, zajęcia z psychoedukacji z psychiatrą, czy z psychologiem w szkołach.
Posłanka Joanna Scheuring - Wielgus dodała, że Lewica zorganizowała bardzo szerokie konsultacje o psychiatrii dziecięcej w 18 miastach.
Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także

Jan Krzysztof Ardanowski: Samorządy dostają ogromne pieniądze na inwestycje [Rozmowa dnia]
2023-10-10, 09:48Szef prezydenckiej Rady ds. rolnictwa i obszarów wiejskich Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że obecny system finansowania samorządów ma wiele zalet w stosunku do poprzedniego. Czytaj dalej »

Mateusz Morawiecki: polityka społeczna za PO-PSL to było mniej niż zero
2023-10-09, 21:45Za rządów PO-PSL lody kręciły mafie vatowskie. Myśmy te 260 miliardów złotych zdobyli i oddaliśmy polskim dzieciom - powiedział w trakcie poniedziałkowej debaty wyborczej w TVP premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu ocenił, że… Czytaj dalej »

Nowa Lewica w Bydgoszczy: Proponujemy program leczenia niepłodności i refundację badań
2023-10-09, 21:23Naszym celem jest bezpieczna kobieta, jest poszanowanie naszych praw - mówiła na Placu Praw Kobiet w Bydgoszczy Karolina Kozłowska, kandydatka Lewicy w wyborach do Sejmu. Czytaj dalej »

Donald Tusk: Będę pilnował, żeby nikomu do głowy nie przyszło podwyższanie wieku emerytalnego
2023-10-09, 21:02Podczas debaty przedwyborczej, którą zorganizowała Telewizja Polska, kandydaci zostali zapytani o kwestie wieku emerytalnego. Deklarację złożył lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk. Czytaj dalej »

Grzegorz Braun: Prosimy o głosy z podniesionym czołem i czystą kartą
2023-10-09, 17:58My stajemy po stronie własności, wolności i bezpieczeństwa - powiedział w Toruniu poseł Grzegorz Braun, lider Konfederacji Korony Polskiej. Nasi kandydaci to misie, czyli mali i średni przedsiębiorcy - ginący gatunek, który chcemy… Czytaj dalej »