Lewica szuka sposobu na uzdrowienie psychiatrii dziecięcej. W Toruniu padły pewne propozycje
721 dni – tyle wynosi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry dziecięcego w Toruniu. W Kujawsko-Pomorskiem średni czas oczekiwania na tego rodzaju wizytę to ponad rok. Mówili o tym podczas konferencji w Toruniu posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i wiceprzewodniczący Młodej Lewicy Mateusz Orzechowski.
Organizatorzy spotkania powoływali się na dane opublikowane przez fundację GrowSpace.
– Trzeba przeznaczać więcej pieniędzy na psychiatrię dziecięcą oraz na kształcenie psychologów i psychiatrów – podkreśla Mateusz Orzechowski. Dodaje, że jest jeszcze wiele rzeczy, które można w tym temacie zrobić. – To jest na przykład wprowadzenie psychoedukacji do szkół tak, aby wprowadzać prewencję suicydalną, a nie zmagać się ze skutkami choroby. To, co możemy również zrobić to przede wszystkim słuchać, ale również wprowadzać, tak jak miasto Toruń, zajęcia z psychoedukacji z psychiatrą, czy z psychologiem w szkołach.
Posłanka Joanna Scheuring - Wielgus dodała, że Lewica zorganizowała bardzo szerokie konsultacje o psychiatrii dziecięcej w 18 miastach.
Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także

Ryszard Brejza: Nie da się zbudować niczego dobrego w oparciu o nienawiść
2023-10-12, 22:00Ryszard Brejza - kandydat do Senatu reprezentujący Pakt Senacki -podsumował dziś w Parku Solankowym w Inowrocławiu swoją kampanię wyborczą. - Była bardzo brutalna ze strony polityków PiS - powiedział prezydent Inowrocławia. Czytaj dalej »

Radna Szabelska: Chaos komunikacyjny w Bydgoszczy, kierowcy nie są dobrze informowani
2023-10-12, 21:33Problemom komunikacyjnym w Bydgoszczy i trudnej sytuacji w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych poświęcona była konferencja prasowa Grażyny Szabelskiej. Czytaj dalej »

Orędzie marszałka Senatu: Wybory powinny wyłonić najlepszą reprezentację narodu [wideo]
2023-10-12, 21:10- Apeluję o udział w wyborach; niezależnie od tego, jakie są państwa preferencje personalne, apeluję, abyście wybrali kandydatów, którzy respektują demokrację, praworządność, prawa mniejszości, są pełni szacunku do kobiet… Czytaj dalej »

Minister Gembicka: Przez cztery lata pokazałam, że jestem cały czas z mieszkańcami
2023-10-12, 20:58Anna Gembicka podsumowała dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi ze swoimi sympatykami spotkała się na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu. Czytaj dalej »

Jak uzdrowić służbę zdrowia w Polsce? Sławomir Szeliga ma na to receptę
2023-10-12, 20:29Sławomir Szeliga - inowrocławski kandydat do Senatu wie, jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Z zawodu lekarz-pediatra - po spotkaniach ze środowiskiem medycznym - przedstawił dziś swoją „piątkę” w ochronie zdrowia. Czytaj dalej »