Chcą walczyć o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. Konfederacja prezentuje kandydatów
Godność człowieka i niskie podatki – na to chcieliby kłaść nacisk w Senacie przedstawiciele Konfederacji. W czwartek (10 sierpnia) w Bydgoszczy ugrupowanie przedstawiło dwóch swoich kandydatów z naszego regionu.
Pierwszym z nich jest Krystyna Jarocka, inżynier elektronik. – Chciałabym, byśmy przypomnieli sobie o swojej godności i nie pozwolili na niektóre rzeczy, jakie miały miejsce na przykład w czasie lockdownu – podkreśliła. – Godność człowieka to jest określenie, które występuje w naszej Konstytucji dlatego, że jest podstawą wartości nas jako ludzi, jest źródłem prawa w Polsce. Człowiek według religii katolickiej, na której opiera się nasza cywilizacja, jest dzieckiem Bożym, i chciałabym, żebyśmy zwrócili uwagę na to, jaką to daje godność. Nawet jeśli ktoś nie jest wierzący, może się nad tym zastanowić – mówiła.
Drugi kandydat Konfederacji do Senatu, ekonomista z Inowrocławia, Jarosław Latawiec, deklaruje walkę o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. – Chcę przede wszystkim wpłynąć na to, żeby legislacja się zmieniła, żeby nie było ciągłego podnoszenia i komplikowania przepisów podatkowych – mówił. – Chcę zając się również tym, żeby urzędnicy byli dla ludzi, a nie my dla urzędników – że przychodzimy do urzędu i musimy spełniać jakieś życzenia wyjęte prosto z filmów Barei. Zmiany podatkowe i uzyskanie pewnych pozwoleń powoduje to, że przedsiębiorca zamyka swoją działalność albo nie otwiera innej – stwierdził.
Działacze Konfederacji ogłosili też, że w najbliższych dniach na ulicach Bydgoszczy będą zbierać podpisy pod swoimi listami. Ugrupowanie poszukuje również chętnych do komisji wyborczych.
Więcej w relacji Jolanty Fischer.
Zobacz także

Konfederacja w Bydgoszczy: Jest problem z kontrolą nad tym, co dzieje się w państwie
2023-10-02, 17:03Między innymi do raportu NiK ws. kontroli Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i Narodowego Programu Szczepień odnieśli się w Bydgoszczy kandydaci Konfederacji. Deklarują, że chcą „odzyskać kontrolę” nad tym, co dzieje się w… Czytaj dalej »

Ireneusz Stachowiak czyta ratuszową gazetę Inowrocławia: To ulotka wyborcza Ryszarda Brejzy
2023-10-02, 16:37- Obszerny, dwustronnicowy wywiad finansowany za publiczne pieniądze jest rzeczą po prostu skandaliczną. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ponieważ pan prezydent jest kandydatem na senatora - ocenia Ireneusz Stachowiak. Mowa o ostatnim… Czytaj dalej »

Kandydaci opozycji zgodnie w Grudziądzu. Chcą odblokowania środków z KPO i silnego samorządu
2023-10-02, 16:29Kandydaci różnych opozycyjnych partii wspólnie zabrali głos w Grudziądzu. Opowiadają się m.in. za „silnym samorządem”. - 15 października Polacy zdecydują, w jakim kierunku pójdzie Polska - czy pójdzie w kierunku państwa centralistycznego… Czytaj dalej »

Program „Przyjazne Osiedle". Minister Schreiber i radna Szabelska na bydgoskim blokowisku
2023-10-02, 13:59Bloki z tzw. wielkiej płyty mają szansę na modernizację, a całe osiedla na rewitalizację w ramach programu „Przyjazne Osiedle' - powiedział na bydgoskich Kapuściskach minister Łukasz Schreiber i dodał, że jednym z założeń tego… Czytaj dalej »

Debaty przedwyborcze w Polskim Radiu PiK. Pierwsza była o gospodarce i energetyce [wideo]
2023-10-02, 10:47Radiowe debaty odbywać się będą od poniedziałku do czwartku przez dwa najbliższe tygodnie (2-5/9-12 października), zawsze po wiadomościach o godzinie 12:00. Poprowadzą je na zmianę redaktorzy Marcin Kupczyk i Michał Słobodzian… Czytaj dalej »