2024-01-10
Głównym tematem drugiego w 2024 roku spotkania w audycji „Radio z historią” było... RADIO! Przypominamy dzieje radiofonii, odnosząc się także do jej rozdziału w naszym regionie. Jakie znaczenie ma radio dla prestiżu miast? Czego można dowiedzieć się o radiu z wystawy jemu poświęconej? Odpowiedzi odnajdujemy w publikacjach dziennikarzy z kujawsko-pomorskiej rozgłośni, które odnajdujemy dla Państwa w źródłach audialnych zebranych w Archiwum Dokumentów Fonicznych na portalu archiwum.radiopik.pl.
Cykl audycji pt. „Historia Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia” rozpoczęliśmy od wspomnień z budowy radiostacji we wsi Stawki pod Toruniem, przypomnianych przez Marka Rzepę w audycji z 14 grudnia 2004 roku. W tym samym cyklu, 4 stycznia 2005 roku Marek Rzepa przybliżył ambicje radiowe Bydgoszczy i budowy studia w grodzie nad Brdą. 15 stycznia 2005 roku, w słuchowisku pt. „Na początku był eter” autorstwa Marka Rzepy, dźwiękową historię radiofonii na świecie, w Polsce i na Pomorzu przedstawili: Mieczysław Franaszek i Roman Szada.
Zobacz także
31 stycznia 2024
Styczniowy cykl spotkań w audycji „Radio z historią” zamykamy aktualnym tematem, wsłuchując się w... zimę! Niskie temperatury mogą dokuczyć osobom… Czytaj dalej »
24 stycznia 2024
W kolejnym spotkaniu w audycji „Radio z historią” zaprosiliśmy Słuchaczy do Grudziądza. Wsłuchaliśmy się w historię miasta, a także we wspomnienia… Czytaj dalej »
21 stycznia 2024
Wyjątkowo w niedzielnym spotkaniu w audycji „Radio z historią” poruszamy temat „Karnawału”. Jak wygląda on w polskim wydaniu i jak go przeżyć? Czy… Czytaj dalej »
3 stycznia 2024
Pierwsze w styczniu, a tym samym i w roku 2024 spotkanie w audycji „Radio z historią” poświęcimy Trzem Królom. Jak zapisało się to święto w publikacjach… Czytaj dalej »
Radio z Historią to cotygodniowa audycja edukacyjna zawierająca wybrane fakty, wydarzenia, postaci, anegdoty oraz ciekawostki historyczne natury politycznej, społecznej, gospodarczej i kulturalnej. Każdy odcinek będzie poświęcony jednemu tematowi, a zawartość przedstawiona poprzez różnorodne formy radiowe od pogadanki (wywiadu, felietonu, wykładu) do słuchowiska. Uzupełnieniem będą też tagi (key words, słowa kluczowe) opisujące temat w Internecie oraz na portalu archiwum.radiopik.pl.
Cykl może pełnić rolę substytutywną dla lekcji uzupełniających historii w szkołach średnich i wyższych oraz odbiorców chcących poszerzyć, uzupełnić lub nabyć wiedzę o wybranych problemach historycznych.
W każdą środę o godzinie 19:05
zapraszają:
„Radio z Historią”
Polskie Radio PiK
ul. Gdańska 48
85-006 Bydgoszcz